Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 

Cum sa ascunzi butonul "add friend" la facebook ?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Am observat ca la anumite persoane butonul "add friend" nu apare de pe contul meu principal, cont de pe care am si prieteni comuni cu persoana respectiva. De pe alte conturi secundare apare butonul de add friend.

Acum intrebarea. Este evident ca butonul de add friend dispare in anumite situatii. Care sunt situatiile alea?

Nu ma prea ma pricep la facebook fiindca nu prea ma intereseaza si nu am stat sa analizez toate optiunile, tweakurile.

Scopul deschiderii threadului este: Daca la mine nu apare buton de add friend sa fie si invers. Adica si persoana respectiva sa nu poata sa imi dea add friend. Este o situatie atipica. Poate s-a mai intalnit cineva cu ea. Poate are legatura cu reportul, cu blockul disparatia butonului "Add friend". Vreau sa analizam situatia.

Edited by K-X-T, 07 June 2015 - 18:16.


#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,376
  • Înscris: 28.09.2009
Butonul acela de "add friend" poate sa nu apara doar persoanelor care nu au niciun prieten comun cu tine.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Sunt persoane care nu vor sa le adaugi ca prieteni!Posted Image

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001

 K-X-T, on 07 iunie 2015 - 18:11, said:

"add friend" nu apare de pe contul meu principal...
De pe alte conturi secundare apare butonul de add friends
Ce inseamna conturi principale si conturi secundare? ;)
Iti dai "like" singur de un cont pe altul?

#5
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Gasite la o simpla cautare pe "gogule":

"You can't completely remove the 'Add Friend' button, but you can restrict it to Friends of Friends:
Settings > Privacy > Who can contact me?

For Followers setting: Settings > Followers > Who can follow me?"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gs1D4pXstqg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Petrecristi, 07 June 2015 - 18:39.


#6
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

 xmanyacs77, on 07 iunie 2015 - 18:30, said:

Sunt persoane care nu vor sa le adaugi ca prieteni!Posted Image

Da, dar cum ascund butonul? Am vazut si eu la cineva ca lipseste acel buton si m-am intrebat si eu. Ca de blocat nu m-a blocat caci atunci nu il mai vedeam. De pe alt cont am cautat persoana respectiva si acolo apare butonul de add...doar la mine nu. Nici macar nu ne cunoastem, nu i-am cerut prietenia.

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001

 testor73, on 07 iunie 2015 - 18:39, said:

Da, dar cum ascund butonul? Am vazut si eu la cineva ca lipseste acel buton si m-am intrebat si eu. Ca de blocat nu m-a blocat caci atunci nu il mai vedeam. De pe alt cont am cautat persoana respectiva si acolo apare butonul de add...doar la mine nu. Nici macar nu ne cunoastem, nu i-am cerut prietenia.
Vezi ca si aici ai postat acum de pe alt cont;) Ai inceput cu unul, acum raspunzi cu altul si mai si dai si like ;)
Si clonele sunt interzise pe sp.

#8
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Pai poti sa-l ascunzi doar pentru cei care nu au nici un prieten comun cu tine. Tu, probabil, de pe celalalt cont ai prieteni in comun cu persoana respectiva. De asta vezi butonul acolo.

#9
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012

 Petrecristi, on 07 iunie 2015 - 18:42, said:

Pai poti sa-l ascunzi doar pentru cei care nu au nici un prieten comun cu tine. Tu, probabil, de pe celalalt cont ai prieteni in comun cu persoana respectiva. De asta vezi butonul acolo.

Este vorba despre contul ficei mele nu conturi aiurea si avem pe ambele conturi prieteni comuni doar ca la mine nu apare butonul ala. Nu ca m-ar deranja, era doar o curiozitate.

#10
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Era vorba  ca intrebarea a pus-o asta  http://forum.softped.../#entry17320768

#11
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu e valabila faza cu friends of friends. Am prieteni comuni cu persoana respectiva si totusi nu apare butonul de add friend. Pe alt cont pe care nu am niciun prieten comun apare butonul de add friend. Nu e valabila chestia ca are setata ea decat friends of friends sa ceara prietenie. E altceva la mijloc. Este o optiune a facebookului undeva care nu este publica. Nici ei la suport nu au raspuns la intrebarea asta cu : De ce nu apare butonul de add friend.

Inca o data spun am prieteni comuni cu persoana respectiva.

 dorin_2k, on 07 iunie 2015 - 18:38, said:

Ce inseamna conturi principale si conturi secundare? Posted Image
Iti dai "like" singur de un cont pe altul?

Am un cont de facebook in care nu am niciun prieten. L-am facut doar ca sa vad pe celalalt cont ce postari apar publice, sau cum arata celalalt cont din perspectiva publica fiindca privacy'ul la facebook este varza cu carne tocata.

Voi mai analiza situatia ca pana nu ii dau de cap nu ma las..

 testor73, on 07 iunie 2015 - 18:51, said:

Este vorba despre contul ficei mele nu conturi aiurea si avem pe ambele conturi prieteni comuni doar ca la mine nu apare butonul ala. Nu ca m-ar deranja, era doar o curiozitate.

Exact asta e curiozitatea mea. Niciunde pe net nu s-a dat de cap la aceasta problema. Cel putin de cand caut eu de 2 zile.

 xmanyacs77, on 07 iunie 2015 - 18:30, said:

Sunt persoane care nu vor sa le adaugi ca prieteni!Posted Image

Dar eu daca am persoane care nu vreau sa ma adauge ca prieten, cum procedez? E DISCRIMINAREE !! Posted Image)

Edited by K-X-T, 08 June 2015 - 11:14.


#12
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

 testor73, on 07 iunie 2015 - 18:51, said:

Este vorba despre contul ficei mele nu conturi aiurea si avem pe ambele conturi prieteni comuni doar ca la mine nu apare butonul ala. Nu ca m-ar deranja, era doar o curiozitate.
Daca citeai mai atent ce-am zis vedeai ca nu mai intereseaza cate conturi ai si ale cui sunt, e treaba ta. Eu ti-am raspuns strict la intrebare. Nu stiu de ce mi-ai dat mie raplay ul asta.

#13
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
si eu doresc ca anume persoane sa nu poata sa-mi trimita cerere de prietenie,adica sa nu le apara butonul"adauga"....chiar nimeni nu spune? e chiar mister :))

#14
regelemar

regelemar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.12.2013
am rezolvat.

#15
cristi0866

cristi0866

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.07.2007

 regelemar, on 03 septembrie 2016 - 08:23, said:

am rezolvat.
ne zici cum ?

#16
Nedeianu

Nedeianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.02.2008

View Postregelemar, on 03 septembrie 2016 - 08:23, said:

am rezolvat.
Cum?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate