Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Noi posturi TV din data de 5 iunie 2015 la U.P.C.: HD:Taraf TV&Food Network și S.D.: Agro TV, Slager TV & Food TV (noi posturi TV în sept.-oct. 2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#73
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
pai suna tu!

#74
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Mi-e teama ca iar se lasa cu dezamgiri sau chiar scandal: ba is putine, ba le vad doar unii, ba costa prea mult. Si UPC cam are stilul asta...

#75
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
@mike2044 Scuze atunci daca am interpretat gresit.

Si eu am incercat la RC, si acum cateva zile cand am spus ca nu mi se pare normal sa platesc 159 lei pentru MAXPACK plus HBO GO, FILMBOX, 500 mb Internet, alo nelimitat, 1 DVR HD si un decodor HD, si astazi cand m/au sunat sa imi propuna aceleasi servicii pentru 139 de lei ceea ce am si acceptat, sac. Le am spus si adevarul ca e prea mare diferenta de pret intre ce oferta mia facut RDS ul avand in vedere ca au bagat canale noi HD....

Raspunsurile au fost la fel pt canale noi, ori ca nu stiu nimic ori "ca in acest moment nu imi pot oferii detalii sau date despre ce canale intra sau cand".

#76
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Posta_d_y, on 27 mai 2015 - 17:33, said:

Daca am fi mai optimisti in viata, totul ar fi mai simplu Posted Image

Eu mi-am mai luat-o cu optimismul, la varsta mea prefer abordarea "picioarele pe pamant". Sau in fine... macar unul :)

Edited by grinci, 27 May 2015 - 21:39.


#77
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View PostKalman2007, on 27 mai 2015 - 12:54, said:

Ce imi doresc eu nu cred ca intra Posted Image MyZen HD, Brava HD, DjazzTV, C Music
Respect. Aceleași canale le vreau și eu. Plus trace. Dar tare îmi e teamă că odată introduse mai face un mega pachet de vreo 15 ron.

#78
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Nu ii mai chinuiți pe cei din call-center cu întrebări despre canale noi pentru ca ar trebui sa știți pana acum ca ei afla de obicei după ce se introduc iar uni probabil după ce citesc aici pe softpedia !
Imi place ca Telekom a venit cu un răspuns serios 12 canale HD la mișcarea RDS cu 4 canale HD. Imi place ca vad canale BBC in HD pe care cei de la UPC le-au considerat probabil prea scumpe.
Sunt curios ce mărunțișuri vor arunca cei de la UPC pentru ca este clar ca mișcările acestea la concurenta i-au prins nepregătiți si acum negociază ceva sa fie si se gândesc profund ce pachețele sa mai facă pentru ca nu pot afecta bugetul care pleacă in US. Mi-ar place sa vad si la UPC canale noi BBC, BOX, Discovery in HD... insa nu as mai da un leu in plus la abonament pentru ca am Maxim cica si pretul e Maxim pentru RO !

Edited by MD, 27 May 2015 - 23:06.


#79
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Daca ar baga Crime & Investigation HD.. nu as mai pleca din fata televizorului. Posted Image

#80
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postsatanistu, on 27 mai 2015 - 23:23, said:

Daca ar baga Crime & Investigation HD.. nu as mai pleca din fata televizorului. Posted Image
Hai nu zău?

#81
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 19:31, said:

Nu vrea sa imi spuna nimic vecinu al dracu, a zis acum 5 minute "vezi saptamana viitoare si o sa te saturi de HD uri"....

De obicei UPC nu obișnuiește sa bage canale noi pe data de întâi. Cam mereu le introducea în jurul datei de 15. Dar poate acum va fi excepția. Sa vezi cum vor aștepta toți data de 1 iunie ca niște copii care-și așteaptă nerăbdători cadourile. Unii vor fi extaziați, altii dezamăgiți.... ;)

View Postsatanistu, on 27 mai 2015 - 23:23, said:

Daca ar baga Crime & Investigation HD.. nu as mai pleca din fata televizorului. Posted Image


Atunci ai o problemă :)

Edited by tdan08, 28 May 2015 - 06:06.


#82
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 19:31, said:

Nu vrea sa imi spuna nimic vecinu al dracu, a zis acum 5 minute "vezi saptamana viitoare si o sa te saturi de HD uri"....
...daca ai extra mega super giga pachetul care trebuie.

#83
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postmike2044, on 27 mai 2015 - 17:12, said:


Eu cu card ci dau la cautare tv in loc de upcsetez:altele si la retea:complet...astfel imi apar 254 canale tv+radio printre care si cele 13 teste.
Si cand alegi upc sau altele nu-ti cere un identificator de retea?...un numar din 5 cifre(parca)...

#84
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View PostDIVX2006, on 28 mai 2015 - 08:21, said:

Si cand alegi upc sau altele nu-ti cere un identificator de retea?...un numar din 5 cifre(parca)...

Pai pun ''altele'' in loc de upc, iar la retea pun ''complet'' si nu-mi mai cere id retea. Si la LG si la Samsung fac la fel.

#85
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Bon, deci cand ne umplem de HD-uri, luni? O sa incerc sa nu deschid single malt-ul pana atunci...

#86
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Saptamana viitoare a zis, nu o zi anume... Acum sa vedem.

#87
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postandreiandu, on 28 mai 2015 - 09:52, said:

Saptamana viitoare a zis, nu o zi anume... Acum sa vedem.

Deobicei canalele noi intra la data fixa,1 sau 15 dar daca sunt probleme e posibil sa se mai amane cateva zile.
Pe de alta parte avand in vedere ca e un weekend prelungit cu luni, zi de sarbatoare, poate ne ''pricopsim'' cu ele mai repede!   :)

Edited by mike2044, 28 May 2015 - 10:16.


#88
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postandreiandu, on 28 mai 2015 - 09:52, said:

Saptamana viitoare a zis, nu o zi anume... Acum sa vedem.

Ar mai fi de intrebat daca umbla si la vitezele de la internet. 6Mbps e o viteza extrem de mica pentru un upload de zilele noastre in conditiile in care ceilalti ofera up de 200Mbps.

In rest hai cu programele. Insa repet, cunoscand din experienta maniera upc de a introduce canale noi e posibil sa se lase cu nervi, cu bani sau pachete in plus. Evident ca timpul ne va lamuri dar eu militez pentru o doza de... realism :)

#89
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postgrinci, on 28 mai 2015 - 11:32, said:


In rest hai cu programele. Insa repet, cunoscand din experienta maniera upc de a introduce canale noi e posibil sa se lase cu nervi, cu bani sau pachete in plus. Evident ca timpul ne va lamuri dar eu militez pentru o doza de... realism Posted Image
Si eu cred ca va fi o extraoptiune cu cateva HD-uri care ulterior, in toamna, va fi in noul Maxim!...ar fi prea frumos sa intre asa multe canale fara nici o adaugare de pret!

Edited by mike2044, 28 May 2015 - 11:42.


#90
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Sa așteptăm totuși cu calm asa zisa invazie de HD uri. Sa nu ne imbatam  cu apa rece.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate