Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Noi posturi TV din data de 5 iunie 2015 la U.P.C.: HD:Taraf TV&Food Network și S.D.: Agro TV, Slager TV & Food TV (noi posturi TV în sept.-oct. 2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
332 replies to this topic

#55
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postsatanistu, on 27 mai 2015 - 17:00, said:

Unde sunt testele, ca nu le vad.

Eu cu card ci dau la cautare tv in loc de upcsetez:altele si la retea:complet...astfel imi apar 254 canale tv+radio printre care si cele 13 teste.

#56
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Aha, dar au aparut altele noi recent? Ca stiu ca sunt foarte multe, dar doar 2 au aparut recent.

#57
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Don moment ce este sus pus... Nu cred ca spunea vrajeli la cat l am batut la cap. Sa vad daca il prind diseara la chioscul de jos, poate mai zice cate ceva...

#58
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Posta_d_y, on 27 mai 2015 - 17:05, said:

Deci pana la urma vecinul a avut dreptate Posted Image

â
va grabiti ca fata la ...maritat!!!

#59
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Sa vadem posturile, povesti am auzit destule.

#60
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 17:26, said:

Don moment ce este sus pus... Nu cred ca spunea vrajeli la cat l am batut la cap. Sa vad daca il prind diseara la chioscul de jos, poate mai zice cate ceva...

Chiar te rog, personal te rog. Incearca sa vezi daca intra intr-un alt pachet si daca vom avea parte de Trace ( se citeste treis, adica urma :D  )

View Postgrinci, on 27 mai 2015 - 17:29, said:

Sa vadem posturile, povesti am auzit destule.

Daca am fi mai optimisti in viata, totul ar fi mai simplu :)

#61
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Poate si Megafanro iti poate spune daca esti prea optimist sau nu! :D

#62
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 17:38, said:

Poate si Megafanro iti poate spune daca esti prea optimist sau nu! Posted Image


sa nu uitam ca AXN HD a fost chiar vizionabil in teste acum 1 an si ceva ...si nici pana in ziua de azi nu il avem in niciun fel de grila (ascunsa sau la vedere...).ps:sa nu uitam ca anumite canale pana mai ..ieri..erau intr-un pachet extra care nu exista nicaieri nici pe site..(mooz hd, etno hd, automotor Hd,mtv live hd etc..) asa ca ne putem astepta la Orice din partea managerilor megapremium upc... noi banii sa ii avem pregatiti !!!!
si ultimul ps: nu am cum sa fiu optimist daca ma uit la istoria upc...si la ce magarii a facut ...

Ce nu inteleg la firmele de cablu care ofera maxpack in hd e ca :
-De ce naiba nu ofera TOATE canale in hd daca ele exista si sunt transmise de la sursa HD? oare chiar nu se vrea evolutia? e asa greu sa introduci Cinemax 2 HD in grila? chiar asa greu ? sau ingradeste introducerea lui cei de la hbo? ma indoiesc..

Edited by djmaxx, 27 May 2015 - 17:47.


#63
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Eu cred ca cei la UPC vad si ei ce se intampla pe piata media... Ma astept tot anul acesta sa bage pe horizon: myPrime si V.O.D. Chiar ea, Savarina a zis ca in 2015 se vor lansa servicii noi.

#64
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Posta_d_y, on 27 mai 2015 - 17:53, said:

Eu cred ca cei la UPC vad si ei ce se intampla pe piata media... Ma astept tot anul acesta sa bage pe horizon: myPrime si V.O.D. Chiar ea, Savarina a zis ca in 2015 se vor lansa servicii noi.
Luni a fost publicat la Hotnews urmatorul articol:
http://economie.hotn...tforma-iptv.htm
citez din el:

" Telekom Romania a lansat luni o noua versiune, imbunatatita, a serviciului de televiziune interactiva (IPTV). Noile functionalitati includ:

- Arhiva TV - toate programele TV difuzate in ultimele 7 zile pe canalele disponibile (in principal canale de sport si documentare) pot fi accesate in reluare. Mai mult, utilizatorii pot folosi functiile 'pauza' sau 'derulare' pentru emisiunile din arhiva, ca in cazul optiunii 'Video la Cerere'.

- Crearea unei arhive personale de continut prin Inregistrarile in Cloud. Cu aceasta noua functionalitate, utilizatorii pot inregistra emisiunile preferate, filmele si competitiile sportive in cloud, fara a fi nevoie de un dispozitiv special de stocare sau de un receiver diferit. Continutul va fi disponibil pe toate dispozitivele asociate Telekom TV.

- Video la cerere pe toate ecranele - utilizatorii pot alege dintr-o gama larga de continut video (filme, documentare), pentru o experienta multi-ecran, fie prin sistemul pay-per-view, fie sub forma unui abonament lunar. In plus, o parte din titluri sunt disponibile gratuit."


Deci ei inregistreaza cu tupeu programe intregi, utilizatorii pot si ei inregistra in cloud tot ce doresc, au si continut disponibil la cerere.
Pana la urma la ce ti-ar mai folosi un mediabox DVR, cu hard limitat, pe care sa stai sa programezi inregistrarea unui documentar anume, cand ei au inregistrat deja totul, tu trebuie doar sa te servesti.

Sa inteleg ca Telekom a lansat deja ceea ce la UPC va sa fie myPrime si V.O.D. ?

#65
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

View Postquant, on 27 mai 2015 - 18:57, said:

Luni a fost publicat la Hotnews urmatorul articol:
http://economie.hotn...tforma-iptv.htm
citez din el:

" Telekom Romania a lansat luni o noua versiune, imbunatatita, a serviciului de televiziune interactiva (IPTV). Noile functionalitati includ:

- Arhiva TV - toate programele TV difuzate in ultimele 7 zile pe canalele disponibile (in principal canale de sport si documentare) pot fi accesate in reluare. Mai mult, utilizatorii pot folosi functiile 'pauza' sau 'derulare' pentru emisiunile din arhiva, ca in cazul optiunii 'Video la Cerere'.

- Crearea unei arhive personale de continut prin Inregistrarile in Cloud. Cu aceasta noua functionalitate, utilizatorii pot inregistra emisiunile preferate, filmele si competitiile sportive in cloud, fara a fi nevoie de un dispozitiv special de stocare sau de un receiver diferit. Continutul va fi disponibil pe toate dispozitivele asociate Telekom TV.

- Video la cerere pe toate ecranele - utilizatorii pot alege dintr-o gama larga de continut video (filme, documentare), pentru o experienta multi-ecran, fie prin sistemul pay-per-view, fie sub forma unui abonament lunar. In plus, o parte din titluri sunt disponibile gratuit."


Deci ei inregistreaza cu tupeu programe intregi, utilizatorii pot si ei inregistra in cloud tot ce doresc, au si continut disponibil la cerere.
Pana la urma la ce ti-ar mai folosi un mediabox DVR, cu hard limitat, pe care sa stai sa programezi inregistrarea unui documentar anume, cand ei au inregistrat deja totul, tu trebuie doar sa te servesti.

Sa inteleg ca Telekom a lansat deja ceea ce la UPC va sa fie myPrime si V.O.D. ?


mai tineti minte cand upc anunta cea mai mare viteza de internet din tara (500mb) si la cateva zile rcs-ul le-a dat cu internetul in cap lansand 1gb la pret normal !?

#66
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
N-a fost asa. Upc s-a lăudat cu cea mai mare viteza, cea de 200. Dupa cateva săptămâni a lansat insa rds gigabitul. Când upc a lansat fp500, la rds era disponibila viteza de 1000 de un an deja :)

#67
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
quant.
Oficial te-am pus pe ignore pentru ca nu mai suport misto-ul tau ieftin. Ce am scris eu, si ce zici tu? Inteleg sa critici un lucru, dar deja te cataloghez ca un angajat la firma concurenta.

#68
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Nu vrea sa imi spuna nimic vecinu al dracu, a zis acum 5 minute "vezi saptamana viitoare si o sa te saturi de HD uri"....

#69
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 19:31, said:

Nu vrea sa imi spuna nimic vecinu al dracu, a zis acum 5 minute "vezi saptamana viitoare si o sa te saturi de HD uri"....

Esti tare simpatic, @andreiandu !    :)

#70
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
milke2044 Si altii confirma ca intra canale noi, transmit asta indirect, dar tu ori stai prost cu antelene, ori nu receptionezi semnalul deloc... Regrelaza putin semnalul daca nu receptionezi bine, si vei fi tu mai simpatic :)

#71
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
@andreiandu : se refera in sens bun, ca esti o prezenta placuta pe forum :D , asta cel putin pentru mine

#72
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

View Postandreiandu, on 27 mai 2015 - 20:07, said:

milke2044 Si altii confirma ca intra canale noi, transmit asta indirect, dar tu ori stai prost cu antelene, ori nu receptionezi semnalul deloc... Regrelaza putin semnalul daca nu receptionezi bine, si vei fi tu mai simpatic Posted Image

Man, eu te sustin in relatia cu vecinul, chiar cred ce spui, chiar imi sunteti simpatici!!!  Posted Image...daca ai fi citit cateva randuri mai sus ai fi observat ca am specificat ca observ teste noi la scanare.
Totusi, a incercat cineva un apel la Rc sa intrebe daca se stie cam ce ar putea intra?!

Edited by mike2044, 27 May 2015 - 20:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate