Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

NOU la Digi Cablu (12.05.2015): DigiSport 3 HD, AXN HD, HBO Comedy HD și Cinemax HD!

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#19
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,440
  • Înscris: 29.04.2010
Ar fi bine sa si transmita noile HashDeuri premium fara macroblocuri si intreruperi.

#20
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postutopium, on 13 mai 2015 - 00:57, said:

Super, acum in sfarsit poate si UPC-ul sa mai bage cateva, ca sa-si pastreze avansul de 10 canale HD in plus :)

Pana acum nu putea? :lol:
Si ceva sport sa aduca upc, niste canale bune hd dar nu investitie gen liga 1, succes zero si plãtesc toti abonatii ca sa acoata upc camasa pe urma. Ceva gen Digi sport.
Dar suntem offtopic când vorbim de handicapul sportiv de la upc.

Edited by grinci, 13 May 2015 - 06:07.


#21
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
La mai multe!!!

#22
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postdincadan78, on 13 mai 2015 - 06:03, said:

Ar fi bine sa si transmita noile HashDeuri premium fara macroblocuri si intreruperi.

Eu nu am niciun macrobloc, merg brici.

#23
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Doar AXN HD și HBO COMEDY HD au sunet dolby. Celelalte douã nou introduse nu au încã.

#24
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Care sunt decodate?

#25
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014

View PostBogdanDorin, on 13 mai 2015 - 09:14, said:

Care sunt decodate?
Digi Sport 3 HD si AXN HD!

#26
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View PostDIVX2006, on 13 mai 2015 - 05:47, said:

Ar trebui cam multe HD-uri ca sa pastreze diferenta.

Doar 4 :)

View Postgrinci, on 13 mai 2015 - 06:03, said:

Pana acum nu putea? Posted Image
Nu putea, daca concurenta doarme. Cand ai deja 10 canale HD in plus si concurenta nu introduce nimic, nu ai nici o motivatie ca tu sa bagi. Cand baga concurenta, ai motive sa compensezi ... deja au aparut si la UPC zvonurile cu ce va fi introdus luna asta :)

#27
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
E o postie ce spui.

Pe principul asta sa bage upc si viteza la net ca vob-aia concurenta deja e cu ani lumina in fata (viteze, tehnologie si pret accesibil).

#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007
Pai de ce crezi ca au bagat netul de 500 Mbps? Tot din cauza concurentei. Nu era o mare necesitate pe piata sa bage asa ceva, concurenta i-a presat sa vina cu oferta asta (personal dupa ce am trecut de 100 Mbps nu m-a mai interesat ce viteze sunt disponibile, nici nu mai stiu daca acum am 120 sau 200 Mbps, oricum nu folosesc netul la viteza aia ca nu duce wireless-ul tabletei/laptopului atata).

Mie mi se pare normal sa nu fii presat sa bagi canale noi cat timp concurenta ofera doar doua treimi din canalele HD pe care le oferi tu ... cand ofera ei mai multe, oferi si tu mai multe ... si am o banuiala ca va veni foarte rapid "raspunsul" UPC, dupa ce zvonuri sunt deja pe topicul UPC. UPC ofera mai mult pe partea de TV, RCS ofera mai mult pe partea de net. Fiecare poate sa aleaga in functie de ce doreste ... eu n-am de gand sa iau nici macar abonamentul maxim de net al UPC, ca mi-e inutil. In schimb pe TV inca doresc mai mult (time-shifting 24-72 ore, VOD, mai multe canale HD, etc).

Ideea e ca ar trebui ca RCS sa bage cat mai des canale noi HD, ca sa bage si UPC canale noi :)

Edited by utopium, 13 May 2015 - 16:20.


#29
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
La internet treaba e transata. Upload, download, FO, pret etc totul e mai bun la concurenta. Aici e pa, scor de neprezentare. La tv sa vedem cat mai tine... dai maxpak plus go 30 lei si scoti canale/scumpesti abonamente ca sa acoperi erori gen Liga 1... Si asta in conditiile in care tot mai multi isi iau contentul, divertismentul de pe net. Mediu si lung nu ii vad deloc bine.

Edited by grinci, 13 May 2015 - 16:21.


#30
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Pai de ce crezi ca au bagat netul de 500 Mbps? Tot din cauza concurentei.

Ca sa se [ https://filelist.ro/styles/images/smilies/shit.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] pe ceilati abonati cu jegul ala de 6 Mbps upload :lol:
Si viteza aia de upload la netul ala scump, 25 Mbps e putin. Si 30 cat era anul trecut la RDS era putin. 100 Mbps e mai normal, nu super.


Dar stiu povestea ta. Tu esti un webdeveloper care urca doar fisiere text, nicidecum videouri sau arhive cu poze. Si daca tu nu ai nevoie, nici restul nu au :lol:

#31
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
niste bulangii rds. am in zona upc, telekom, dar bulangii de rds nu au vrut sa cableze. a trebuit sa aleg raul cel mai mic adica upc

#32
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Utopium iar aberezi. Degeaba au upc cantitate de canale hd. Ce e important ii bate digi la fundulet. Maxpack la jumatate de pret canale de sport premium ,stiri etc. Degeaba ai canale hd daca jumatate din ele sunt canale de duzina gen filmbox hd si altele

#33
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Nici utopium nu mai crede ce spune. Merge asa din inertie :)

#34
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
Daca la renegocierea eurosport-rds viitoare adauga tot pachetul discovery deja upc ar trebui sa vanda daca mai vor sa ia ceva bani pe coaxialul intins in romania

#35
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,916
  • Înscris: 05.07.2007
nu o sa vanda nimeni nimic.......foarte multi nu doresc sa schimbe providerul, s-au obisnuit cu el. a murit romtelecom-ul cand au aparut upc si rds cu oferte de telefonie? a murit dialogul cand a aparut connex? au murit astia cand a aparut zapp-ul?

#36
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcalin7mihai, on 13 mai 2015 - 16:41, said:

Utopium iar aberezi. Degeaba au upc cantitate de canale hd. Ce e important ii bate digi la fundulet.
Pai tocmai ca ii bat si cantitativ, si calitativ. Doar la sport are un plus RCS-ul. Maxpack la jumate de pret cand eu (si foarte multi altii care au pachete triple) il am gratis la UPC? Posted Image

View Postcalin7mihai, on 13 mai 2015 - 16:57, said:

Daca la renegocierea eurosport-rds viitoare adauga tot pachetul discovery deja upc ar trebui sa vanda daca mai vor sa ia ceva bani pe coaxialul intins in romania

Mai sunt destule de pus pe langa Discovery ca sa-i ajunga ...

Dar e un plus semnificativ ca au pus Cinemax HD/HBO Comedy HD ... De AXN HD nu zic nimic, eu nu ma uit la AXN-uri si in general mi se par niste canale relativ slabute (gen Filmbox). Exista zvonuri ca vine AXN HD si la UPC, pe mine unul nu ma prea atrage ideea, sper sa vina cu altceva (in primul rand Discovery Science HD, de fapt sa completeze pachetul HD al Discovery ar fi prioritar).

Edited by utopium, 13 May 2015 - 20:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate