Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Hemoroizi

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#361
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,035
  • Înscris: 30.11.2021
Anestezic local, ai facut bine ca te-ai dus repede la doctor.
A curatat sangele ala strans acolo si nu s-a intarit.
La mine s-a intarit si asa a ramas, trebuie operat.

#362
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostMindArchitect, on 20 ianuarie 2024 - 18:52, said:

Anestezic local, ai facut bine ca te-ai dus repede la doctor.
A curatat sangele ala strans acolo si nu s-a intarit.
La mine s-a intarit si asa a ramas, trebuie operat.
Si oare s-a rezolvat? Au trecut 2 ore .... oare in doua ore nu trecea efectul anestezicului?

#363
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,035
  • Înscris: 30.11.2021
Pai a facut o incizie sa curga sangele.
Nu stiu ce anestezic o folosit, xilina.

Oricum ai facut bine ca te-ai dus la doctor.

Cred ca trebuie sa te programezi la un doctor pentru consultatie, tu practic ai fost la Urgente.

#364
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostMindArchitect, on 20 ianuarie 2024 - 18:58, said:

Pai a facut o incizie sa curga sangele.
Nu stiu ce anestezic o folosit, xilina.

Oricum ai facut bine ca te-ai dus la doctor.

Cred ca trebuie sa te programezi la un doctor pentru consultatie, tu practic ai fost la Urgente.
Am sa merg la un doctor ... la ce dureri am avut! O sa caut saptamana viitoare. Oricum e bine acum!

#365
nicdp80

nicdp80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.01.2024

View PostRobert_Kiran, on 20 ianuarie 2024 - 18:56, said:

Si oare s-a rezolvat? Au trecut 2 ore .... oare in doua ore nu trecea efectul anestezicului?
A actionat asupra simptomelor , nu si a cauzelor .
Sunt sanse minime sa fi rezolvat ceva .

#366
nicdp80

nicdp80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.01.2024

 Shaquille, on 17 ianuarie 2024 - 17:00, said:

In urma cu mai bine de 4 ani de zile am inceput sa observ ca apar picaturi de sange (deschis la culoare) in vasul de wc la fiecare scaun. Evident ca nu am bag in seama foarte mult pana cand am inceput sa fac primele crize de hemoroizi (acum 3 ani de zile). Am inceput sa fac tratament cu tot felul de crème (de la preparation H – adus din SUA, pana la hemorzom, proctoglivenol si alte cacaturi care apar la tv). La inceput se observa o ameliorare dupa care, evident ca orice om delasator nu mai bagam in seama pana la urmatoarea criza.
In ultimul an de zile am inceput sa am crize lunare. Crize care durau cam 4-5 zile si care veneau cu dureri de iti era teama sa te mai duci la baie.
In ultimele 6 luni de zile fiecare scaun era o adevarata corvoada si nu din punct de vedere durere ci din faptul ca vasul de wc se transforma in culoare rosie. Aveam CICLU efectiv. Dupa defecare trebuia sa pun servetele pentru a opri sangerarea. Nu vreau sa va spun ce inseamna acest stres. Pe langa disconfortul de a avea o hartie intre buci aparea si stresul daca nu cumva am patat chilotii pantalonii, scaunul si pe tot ce ma asezam. Uneori se intampla alte ori nu.
Evolutia la nivelul anusului a fost cam asa: acum 4 ani simteam numai usturimi, dupa care am trecut prin a simti ca ceva iese afara, urmata de varianta de acum 1 an cand simteam ca iese ceva si dupa defecare impingeam cu mana la loc “bucatile de carne” si culminand cu ultima perioada in care simteam ca la fund am un gogosar (nu foarte mare … unul dinala mic care se umple cu branza si se pune la borcan��)
De maxima importanta pentru cei care iti afla experienta e problema constipatiei .
Culmea , n-ai mentionat-o de fel .
Poti sa ne zici cum ai stat din acest punct de vedere si daca ai incercat sa solutionezi ceva ?

#367
Shaquille

Shaquille

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.01.2024

 nicdp80, on 21 ianuarie 2024 - 16:59, said:

De maxima importanta pentru cei care iti afla experienta e problema constipatiei .
Culmea , n-ai mentionat-o de fel .
Poti sa ne zici cum ai stat din acest punct de vedere si daca ai incercat sa solutionezi ceva ?

Nu am ce sa mentionez din moment ce niciodata nu am suferit de constipatie.
de cand ma stiu am avut scaun zilnic.

si tot de cand am deprins obiceiul sa-mi beau cafeaua si sa fumez tigarea dimineata am scaun regulat si dimineata si seara.

asa ca nu stiu de unde ai tras concluzia ca este constipatie.

in alta ordine de idei postarea mea a fost ca o descriere a ceea ce am patimit. Am repetat ca difera de la organsim la organism. Gravitatea de asemenea difera de la persoana la persoana.

Citeste ...... documenteaza-te.... asculta (youtube ...in engleza) si dupa vezi daca ceea ce am scris eu este sau nu conform cu realitatea.

Hai sanatate multa tuturor colegilor de suferinta :)))

#368
nicdp80

nicdp80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.01.2024

View PostShaquille, on 24 ianuarie 2024 - 00:22, said:


asa ca nu stiu de unde ai tras concluzia ca este constipatie.

N-a fost nici o concluzie , doar o intrebare , intrucat constipatia este cauza principala in afectiunea hemoroidala .

#369
nicdp80

nicdp80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.01.2024

Vizualizare mesajShaquille, pe 17 ianuarie 2024 - 17:00, a scris:

Erau oameni acolo ca la Mecca. Am zis ca daca sunt multi oameni inseamna ca este bun.
Desi sunt multi bolnavi , interesul pentru vindecare prin forte proprii este aproape  de ... zero . Este mentionata pe topic metoda " Interventia imediata , precisa si energica " , accesibila si necostisitoare , dar nimeni nu o doreste .
    Sanatate maxima tuturor !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate