Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametrii CATV prin Con...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Tranzitie de la diesel la benzina . Intrebare ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

#37
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 671
  • Înscris: 14.02.2010
Mersi tuturor celor care au fost seriosi si chiar au incercat sa ma lamureasca , apreciez .

#38
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.820
  • Înscris: 01.10.2002
Cel mai simplu, la un benzinar de capacitate mica pe la 70 CP e sa turezi pana pe la 1500 rpm, tii constanta turatia, lasi ambreiajul incet pana incepe masina sa se miste. Apoi continui sa lasi ambreiajul in timp ce apesi mai tare pe acceleratie, mergand spre 2500-3000 ture. Ideea e sa lasi ambreiajul cam in acelasi ritm in care apesi acceleratia. Dupa 10-20 plecari te obisnuiesti.

#39
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.491
  • Înscris: 08.03.2015
Initiator, daca masina pe care vrei sa o cumperi are o capacitate apropiata de cea cu care ai facut scoala nu va fi nicio problema. Altfel, va exista una minora, insignifianta as zice daca e sa o compar cu situatia in care ai fost cand ai invatat sa conduci prima data o masina. Nu-ti face probleme.

Editat de underb, 29 aprilie 2015 - 19:38.


#40
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostOctavian_SK, on 29 aprilie 2015 - 18:53, said:

O cutie automata rezolva toate dilemele Posted Image
Sau le amplifica.




Problemele...

Editat de e_bulu, 29 aprilie 2015 - 20:21.


#41
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 5.663
  • Înscris: 19.12.2012
Nu-ti face probleme, te vei adapta rapid.

#42
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.926
  • Înscris: 10.05.2006
Este foarte simplu si valabil la orice tip de motorizare,capacitate si putere: Calci ambreiajul la maxim, dai cheie,introduci in treapata 1 sau 2,apesi pedala de acceleratie la podea si apoi dai drumul la pedala de ambreiaj instant si complet fara alte complicatii de sincronizare a piciorelor si dozare. Garantez ca nu te faci de ras ca t-i se opreste motorul in intersectie sau ca te iau altii tare la plecare de pe loc la semafor si-ti da fum.
Simplu, nu?

#43
kleeblatt

kleeblatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 18.11.2014
instructorii pl mele care te invata sa lasi ambreiajul si dupa sa apesi acceleratia. Prima data cand m-am urcat la o masina pe benzina am ramas in intersectie cu ea dupa ce mi-a murit motorul de vreo 2 ori si ma claxonau toti din spate.

#44
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.584
  • Înscris: 11.06.2010
Pai nu lasi ambreiaju' de tot ... lasi pana prinde si pe urma apesi acceleratia. Poate asa ti-a zis, asa e si corect, altfel ala isi schimba ambreiaju' in fiecare luna .

Editat de Handicarpati, 01 mai 2015 - 10:22.


#45
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.878
  • Înscris: 19.03.2009

View Postshmecherul, on 29 aprilie 2015 - 17:39, said:

Asta chiar este tare! Intr-atat incat sa nu moara la intrare! Intrare in ce?

View Postkleeblatt, on 01 mai 2015 - 09:41, said:

am ramas in intersectie cu ea dupa ce mi-a murit motorul de vreo 2 ori si ma claxonau toti din spate.
Iată și răspunsul :) în intersecție, b i n e î n ț e l e s.

#46
kleeblatt

kleeblatt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 18.11.2014
pai daca te-ar invata sa o turezi ca pe benzina dupa nu ar mai fi probleme.

Editat de kleeblatt, 01 mai 2015 - 10:43.


#47
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.016
  • Înscris: 06.04.2007
Complicat rau...mai bine faceai cumva sa ai dizal in curte...chiar nu stiu cum vei putea conduce un benzinar dupa scoala cu dizal.
E FRICA mare.

Bai frate/coleg de trafic/de suferinta,  bucura-te ca ai luat permisu, pe vremea mea nici nu conta ce masina ai in dotare, cu ce masina ai facut scoala.

Astea sunt basini, daca iti place volanu pricepi imediat, nu-ti trebe sfaturi pe forumuri de socializare (aici sunt multi odihiniti).

Si o muirere dracoasa pricepe bine si se muleaza dupa utilaj...da-o naiba de treaba...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate