Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

Blitz 430exII vs 430!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lKrs

lKrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.04.2015
Vreau sa-mi iau un blitz...care ma poate ajuta cu o diferenta intre cele doua?
Sau imi recomandati altceva? M-am hotarat sa iau unul la mana a doua cred...

#2
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Depinde de ce vrei să faci cu el.  Dacă folosești triggere radio cu 430 simplu o sa ai mari probleme. La fel cu cele de la Yongnuo. Sunt foarte zgomotoase pe partea de frecvențe radio.Alte diferențe notabile exceptând un sistem de navigație prin funcțiile meniului  mai bun la 430 simplu (părerea mea) nu sunt. Diferența de 50 $ poate fi uneori mare dacă nu o ai.  :)

Edited by mihailamba, 29 April 2015 - 18:40.


#3
lKrs

lKrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.04.2015

View Postmihailamba, on 29 aprilie 2015 - 18:34, said:

Depinde de ce vrei să faci cu el.  Dacă folosești triggere radio cu 430 simplu o sa ai mari probleme. La fel cu cele de la Yongnuo. Sunt foarte zgomotoase pe partea de frecvențe radio.Alte diferențe notabile exceptând un sistem de navigație prin funcțiile meniului  mai bun la 430 simplu (părerea mea) nu sunt. Diferența de 50 $ poate fi uneori mare dacă nu o ai.  Posted Image
Dar intre cele doua exista diferente mari? Adica se merita sa dau mai multi bani si sa-l iau pe 430 ex II?
Eu vreau sa-l folosesc la un botez, am nevoie de niste poze si vreau un blitz!

#4
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,923
  • Înscris: 28.12.2006
O sa dai cu blitz in ochii bebelusului? Fara blitz nu te descurci?

#5
lKrs

lKrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.04.2015

View Postcrokodilu, on 06 mai 2015 - 18:04, said:

O sa dai cu blitz in ochii bebelusului? Fara blitz nu te descurci?
Nu il voi folosi chiar la fiecare poza(mai ales la cele unde sunt foarte aproape de el)...dar sa tin blitz-ul in sus sa reflecte sa mai fac putina lumina in biserica..sa iau si un difuzer

Edited by lKrs, 06 May 2015 - 18:30.


#6
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
E normal ca versiunea II să fie mai evoluată. Are ceva tehnologie mai nouă. Timp de reîncărcare ceva mai mic, poate fi controlat prin meniul camerei. Dacă cunoști persoana de la care vei cumpăra și nu este prea uzat alege versiunea I. Dacă nu alege un chinezism nou care își face traba aproape ca originalul

#7
lKrs

lKrs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.04.2015
Ok, multumesc!

#8
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Sper ca parintii bebelusului au fost prevazatori si au angajat fotograf pentru botez. Ar fi neplacut sa mergi tu acolo cu un blitz la mana a doua, cu cine stie ce acumulatori si sa te apuci sa le rupi ochii cu blitz iar la jumatatea botezului sa ti se supraincalzeasca blitzul sau sa se termine acumulatorii.

Edited by nicolaie, 13 May 2015 - 08:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate