Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Golf 4 achizitie/sfaturi.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
moldoveanca2001

moldoveanca2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 27.03.2015
600E. Eu zic ca este ok, cat timp e sub 1000. In comparatie cu masinile mai noi, la care taxa ajunge si la 7-8000E

#20
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Cu 600E iei un Ford Ka si il faci pe Petre fericit.

#21
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011
Nu exista VW benzina Euro 3 ... nu mai insistati. E fie 2, fie 4.

#22
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015
apropo de "tanti" si masini
am fost la o piata de masini (privata) cu cineva, a venit o tanti de 55+ (ani) cu o masina (de vanzare) si ne-a rugat sa ne mutam ca acolo au 3 locuri rezervate
faci ceva pe ele joburi, contracte de munca si impozite, si la o rabla de 1000 euro tot iti ies bani de un salariu minim


 moldoveanca2001, on 28 aprilie 2015 - 20:24, said:

600E. Eu zic ca este ok, cat timp e sub 1000. In comparatie cu masinile mai noi, la care taxa ajunge si la 7-8000E
Uite vezi, se vede ca esti moldoveanca.

Edited by deziluminatorul, 28 April 2015 - 22:36.


#23
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Pretul poate parea bun daca masina este buna dpdv tehnic. La acesti bani si Golf, si cu ac, si in stare buna, si la pret bun... mai greu. Dar parerea mea este ca nu e de tine. Poate Ka-ul tau merge perfect, iar ca sa aduci Golful intr-o stare asemanatoare te costa cel putin 500 de euro si nu ai facut mare lucru.

#24
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Pare un gunoi, nu te supara ca zic. Ai s-o cumperi si ca sa nu iti fie frica sa pleci la drum cu ea, ai sa bagi inca o data valoarea ei in piese si manopera. Si de banii aia ti-ai fi luat o masina mai in mintile ei ce macar are vopseaua intreaga. Atat o sa iti stea in cap vopseaua aia sarita pana cand ai sa dai jumatate din valoarea de cumparare ca sa o vopsesti.

Stiind cat costa un G4 ok nici macar nu m-as fi dus sa o vad la banii astia. Si daca m-as fi dus, as fi plecat imediat ce as fi vazut problemele la vopsea si elementele lipsa si lovite.

#25
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Vopseaua pt mine e cel mai neimportant lucru, dau o folie si am rezolvat-o !
Masina nu e la vânzare pe nici un site , a fost ca un fel de pont!
2. Am un prieten cu magazin auto, mi-a zis ca sunt printre cele mai proaste motoare făcute de VW pe benzina , din vremea aia !
Vinde clapete de accelerații egr si senzori intr-o veselie !
Per final m-am gândit ca nu se merita , mai ales ca nu mai are nici un nr roșu si nu are ce caută pe strada legal !

#26
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
E o tentatie sa cumperi o masina asa de ieftina si sa te gandesti ca cu investitii minime o pui pe picioare. Dar din punctul meu de vedere vopseaua este ambalajul care imi spune ce se afla pe dedesubt. O masina cu vopsea neglijata va avea probleme, rugina, crapaturi, pana la ultimul furtun si piulita. Hai ca ii cumperi oglinzi, un bandou cu clipsuri bune, un suport motor si o stema, dar aici se opresc investitiile sau trebuie sa o iei cap-coada ?

Daca e sa pui cap la cap toate investitiile initiale ajungi la pretul unei masini in stare buna care probabil nu va fi coapta toata pe dedesubt.

#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Hei, hai sa nu mai dramatizam atat de mult chestia asta cu vopseara. Foarte multe Loganuri de 7-8 ani au probleme cu rugina desi au sub 100000 de km si merg brici. Deci chestia asta ca are ceva rugina sau un element de caroserie se vede ca a fost vopsit, lovit sau schimbat este si nu prea grav. Depinde.

#28
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015

 Al3csutzul, on 29 aprilie 2015 - 06:44, said:

2. Am un prieten cu magazin auto, mi-a zis ca sunt printre cele mai proaste motoare făcute de VW pe benzina , din vremea aia !
Vinde clapete de accelerații egr si senzori intr-o veselie !
Per final m-am gândit ca nu se merita , mai ales ca nu mai are nici un nr roșu si nu are ce caută pe strada legal !
Ori sunt foarte multe golfuri si implicit si oameni care repara ?
Nu sunt proaste, a avut o ruda 4-5 ani un g4 1.4 si a inlocuit doar sonda lambda

#29
adrian_popa

adrian_popa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 29.10.2015
Intrebare ... am vazut ca sunt 2 modele de suporti de pahare bord, la Golf 4. La ambele dupa ce impingi suportul inapoi, trebuie sa inchizi manual si clapeta cu semnul de pahar ? Sau se inchide singura ?

#30
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
99% masina e euro 2(taxa e cam 500 euro, la care adaugi, RAR - 100, si mai ai o problema daca nu are numere cu ce o duci acolo, asigurare 6 luni tot cam 100 euro daca ai peste 30 ani, motorul de 1.4 e o belea la casa omului. N-ai AC, esti mort in ziua de azi. deci dai pe ea 800 si inca 800 sa o inscrii, mai bagi ceva bani in maruntisuri asa minim inca 100, taxele de certificat, primarie si drumuri si te costa un junghi cu motor prost, fara dotari aproape 2000 euro, asta daca nu te intoarce RAR-ul pentru noxe, 7 din 10 masini euro 2 am vazut intoarse ca nu le ieseau noxele...
Daca masina avea motor de 1.6 si AC te sfatuiam s-o iei chiar daca taxa de mediu era mai mare, aia e cu totul altceva.

Edited by partyman, 08 July 2016 - 13:08.


#31
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Te certi cu un topic mort de un si ceva?

#32
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

 devlin2427, on 08 iulie 2016 - 13:20, said:

Te certi cu un topic mort de un si ceva?
am vazut ultima postare 06.07 2016...n-am vazut-o pe penultima...:D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate