Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cui sa ma adresez? Venituri nedeclarate din meditații

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#73
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015
Prefer un evazionist, decât un comunist.

#74
ave_bit

ave_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2013

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2015 - 21:45, said:

De obicei asa gandesc cei care care la randul lor au combinatii de astea in care evaziunea este regula.
Depinde cum definesti evaziunea. Daca eviti sa platesti bani unui mos cu barba (pentru ca asa vrea el) ca sa dormi linistit, eu zic ca nu-i evaziune. E un termen inventat de el. Dar daca ma contrazici atunci ce facem cu saracii care castiga 10 lei pe zi ("nedeclarati")? Facem puscarii pentru ei?

#75
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

Quote

Eu stau foarte linistit. Mai ales pentru ca marea evaziune fiscala nu o fac profesorii care isi cumpara masini de 30.000 de euro din meditatii.
Tot privatii o fac, dar probabil cand vei fi suficient de mare, vei intelege cum functioneaza lucrurile in tara asta.
evazionist mic, eu vreau doar ca toti care fura/pacalesc statul sa plateasca. nu imi pasa ca-s mici sau mari. daca eu nu am pacalit pe nimeni si nici nu am de gand sa o fac, de ce nu ar putea toti sa faca la fel? uite, mie-mi vine natural.

Quote

Nu. Sa lase ciocul mic si sa-si vada de admiterea la facultate, sau ce alte treburi mai are pe la 18 ani, ca pana una alta vorbim de niste mucea care s-au trezit peste noapte mari justitiari.
Dar, dupa cum spuneam. Principalii vinovati sunt parintii, care transmit copiilor propriile frustrari si ce reusesc sa inteleaga din ce se transmite prin presa.
da, bine. admiterea la facultate nu e o problema, merci de grija.
bine ca macar parintii mei mi-au transmis sa fiu corect, si nu sa "ma descurc" ca altii ;)

#76
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
V-ati dus 30 de insi sau cati sunteti in clasa sa ii ziceti "Noi nu facem meditatii si nu ai ce sa ne faci!"?

#77
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostMarius330, on 22 aprilie 2015 - 22:06, said:

Prefer un evazionist, decât un comunist.
De ce te feresti si nu scrii corect: prefer sa fiu evazionist decat comunist. Doar ca nimeni nu te obliga sa fii comunist.
Ca esti evazionist este problema ta si a fiscului si a cui te denunta.

View Postave_bit, on 22 aprilie 2015 - 22:11, said:

Depinde cum definesti evaziunea. Daca eviti sa platesti bani unui mos cu barba (pentru ca asa vrea el) ca sa dormi linistit, eu zic ca nu-i evaziune. E un termen inventat de el. Dar daca ma contrazici atunci ce facem cu saracii care castiga 10 lei pe zi ("nedeclarati")? Facem puscarii pentru ei?
M-ai pierdut la faza asta. Nu am inteles nimic. Vrei sa spui ca seful anaf-ului este batran si are barba?

#78
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View PostMooF2010, on 22 aprilie 2015 - 22:13, said:

V-ati dus 30 de insi sau cati sunteti in clasa sa ii ziceti "Noi nu facem meditatii si nu ai ce sa ne faci!"?
am spus de la inceput ca eu nu fac ore cu ea, altfel ori as fi plecat eu din liceu, ori ea.

#79
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 20:06, said:

cui trebuie sa ma adresez pentru a depunde o plangere in legatura cu venituri nejustificate? ANAF?
Spoiler
Vad ca de la postu' meu (nr.#8)  in care iti spuneam ca am o idee de a-i face bucata profesoarei (care santajeaza elevii pentru bani, bunuri, foloase etc.) nesimtite, s-a imputit treaba  Posted Image

Eu, necunoscand toate datele problemei (ca toti cei care si-au dat cu pãrerea pe topicul tãu), nu te pot sfãtui decat sã te sfãtuiesti cu colegul/colegii [care sunt santajati de bani, bunuri, foloase etc. de profesoarã/profesori] ce sã faceti pentru a scãpa de tirania acestor profesori oportunisti !

D.p.meu.d.v., profeosara aia oportunistã nu e decat o sociopatã !
Numai un sociopat te poate privi nonsalant in ochi in timp ce te santajeazã  Posted Image


p.s.:
daca vrei, ma poti contacta pe PM pentru consfatuiri legat de subiectul profesoara santajista.

#80
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 20:10, said:

si asa stiu mai multa matematica decat ea
Stii canci. Tu esti pe cale sa devii un turnator de tip comunist, care vrea sa faca rau cuiva fara sa aiba vreo dovada - doar dintr-o sfanta invidie care te roade.

#81
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View PostWess, on 22 aprilie 2015 - 22:59, said:

@initiator = troll sau un invidios maxim, nu-l luati in seama, daca-l luati sunteti automat mai prosti ca el!

View PostQuantum, on 23 aprilie 2015 - 10:04, said:

Stii canci. Tu esti pe cale sa devii un turnator de tip comunist, care vrea sa faca rau cuiva fara sa aiba vreo dovada - doar dintr-o sfanta invidie care te roade.
da, romanilor, sigur. am destule dovezi- face meditatii si nu elibereaza vreo chitanta/bon fiscal pentru banii primiti. adica nu ii delcara si nu plateste statului partea cuvenita. invidia salasulieste in capul vostru, v-a acaparat bruma de neuroni pe care ii aveati si acum doar asta vedeti la ceilalti.

#82
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
newbie13, sa ne spui si noua deznodamantul dupa ce faci reclamatie. Eu chiar sunt curios.

Tot ce e pe langa e gargara. Actionam, da?

#83
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postnewbie13, on 23 aprilie 2015 - 14:59, said:

da, romanilor, sigur. am destule dovezi

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 20:17, said:

nu pot aduce dovezi
Mare-Matematician si Turnator de Profi,
Lasa dracu' turnatu' fara dovezi, ca ajungi la mititica dintr-o prostie. Pune mana si invata, ca maine-poimaine nu iei bacu' ca n-ai facut meditatie cu profa aia cu mertzan!
(daca se va intampla sa nu iei bacu, iti vei da cu tigaia in cap de fiecare data cand vezi pe strada masini cu stea, poc! poc!)

Edited by Quantum, 23 April 2015 - 16:59.


#84
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
lasa ca nici daca ia bac-ul nu face mare branza in viata .
Tot asa isi va da cu tigaia in cap poc, poc !

#85
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View PostQuantum, on 23 aprilie 2015 - 16:58, said:

Mare-Matematician si Turnator de Profi,
Lasa dracu' turnatu' fara dovezi, ca ajungi la mititica dintr-o prostie. Pune mana si invata, ca maine-poimaine nu iei bacu' ca n-ai facut meditatie cu profa aia cu mertzan!
(daca se va intampla sa nu iei bacu, iti vei da cu tigaia in cap de fiecare data cand vezi pe strada masini cu stea, poc! poc!)
da, e tare misto sa scoti din context. nu am dovezi ca nu are alte surse (legale) de venit din care sa-si fi luat mertanul, dar am dovezi ca face evaziune. pe mine nu ma intereseaza mertanul ei, ma intereseaza ca face evaziune.

View Posttiopedi, on 23 aprilie 2015 - 17:06, said:

lasa ca nici daca ia bac-ul nu face mare branza in viata .
Tot asa isi va da cu tigaia in cap poc, poc !
sunt sigur ca te consideri foarte amuzant, romane. pana una alta, ce ar fi sa inveti a scrie corect? ca asa "invidios" cum sunt eu, macar stiu sa scriu corect "bacul" Posted Image

pe care nu o sa il iau, fireste

Attached Files

  • Attached File  mmm.jpg   236.1K   50 downloads


#86
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Posted Image
Simti nevoia stringenta de aplauze ?
Cate guri ai la masa in fiecare zi ?
Le poti hrani cu maretele tale realizari ?
Sper ca parintii tai castiga bani usor , fara sa faca evaziune .
Sper ca investitia lor in tine sa le aduca o cana de apa la batranete .
Dupa gradul tau de maturitate in gandire se pare ca pana in acest moment au dat gres .
Incearca sa nu te mai gandesti ca mergi la o anumita facultate si dupa absolvirea acesteia esti deja un cercetator renumit .

Edited by tiopedi, 23 April 2015 - 18:33.


#87
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
edit

Edited by tiopedi, 23 April 2015 - 18:33.


#88
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
tiopedi, ce ai man, si tie ti s-a stricat boilerul? Si tu traiesti din spaga? Mai sunteti multi?Posted Image

Edited by johnnickelby, 23 April 2015 - 18:49.


#89
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
Eu ?
Sa traiesc din spaga ?

View Postjohnnickelby, on 23 aprilie 2015 - 18:47, said:

tiopedi, ce ai man, si tie ti s-a stricat boilerul? Si tu traiesti din spaga?
Cum ai ajuns la concluzia asta ?

#90
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

View Posttiopedi, on 23 aprilie 2015 - 18:15, said:

Posted Image
Simti nevoia stringenta de aplauze ?
Cate guri ai la masa in fiecare zi ?
Le poti hrani cu maretele tale realizari ?
Sper ca parintii tai castiga bani usor , fara sa faca evaziune .
Sper ca investitia lor in tine sa le aduca o cana de apa la batranete .
Dupa gradul tau de maturitate in gandire se pare ca pana in acest moment au dat gres .
Incearca sa nu te mai gandesti ca mergi la o anumita facultate si dupa absolvirea acesteia esti deja un cercetator renumit .
chiar deloc. dar cand unii care nu ma cunosc ma trimit pe mine sa invat ca nu iau "bac-ul"... :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate