Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cui sa ma adresez? Venituri nedeclarate din meditații

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#55
ave_bit

ave_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2013

View Postbietu, on 22 aprilie 2015 - 21:23, said:

Du-te ma de aici, troll penibil!

Vai de noi! De aia suntem unde suntem! Cum ridica unul capul din turma imediat apare cel putin un bagator de seama, "troll penibil", "nenorocitule", "nu vrei sa dai bani ca sa dormi linistit". Ne meritam soarta!

#56
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 02.02.2007

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 20:29, said:

"daca vreti sa va aveti bine cu mine, sa imi cumparati un boiler, ca al meu s-a stricat."- astea le-a spus la inceput de an unora de clasa a 9 a. Posted Image
Cel mai potrivit ere sa gaseasca boilerul NOU NOUT in Mercedes!
Introdus prin parbriz! Posted Image
Si un biletel: ,,Ce va mai doriti, ca facem cheta?"

Stiu cazul unui profesor, inainte de revolutie, care le spune elevilor: eu nu beau, nu fumez, eu MANANC! Liceul din Azuga, profesor de rusa, parca..

#57
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postbietu, on 22 aprilie 2015 - 21:28, said:

Dar daca denuntam functionarul care nu te trece clasa daca nu faci meditatii cu el e bine, sau cand ai ajuns la pasajul ala era scris in chineza??? Posted Image

Iar vorbim din povesti?

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 21:26, said:

da, nu stiu unde am zis eu lucruri de genul. am si cativa profesori foarte de treaba, eu nu sunt asa de ingust la minte incat sa generalizez. si bugetarii nu sug sangele nimanui, poate doar in capul (sec, probabil) al "capitalistilor" ce-au luat-o razna. oamenii muncesc si trebuie sa fie remunerati decent. in orice societate este nevoie de bugetari, cati si cum sa fie organizati, asta e alta discutie.

Mesajul nu iti era adresat tie.

Si las-o balta ca pute.
Pana una alta, tu personal, n-ai contribuit cu niciun sfant, "romane", la nimic. Tu pana acum, probabil si de acum inainte, pana vei termina o facultate, vei consuma. De la stat si de la parinti.
Parintii tai au cotizat si pentru tine, cum au cotizat. Ca daca sunt angajati la propriul butic cu salarii minime pe economie, nici nu ma mir de ce la 18 ani te preocupa asemenea probleme.

Edited by tomtom, 22 April 2015 - 21:37.


#58
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View Postave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:34, said:

Vai de noi! De aia suntem unde suntem! Cum ridica unul capul din turma imediat apare cel putin un bagator de seama, "troll penibil", "nenorocitule", "nu vrei sa dai bani ca sa dormi linistit". Ne meritam soarta!
Tu unde te-ai bronzat asa tare, ca la noi aici a fost cam frig primavara asta? Parca citezi dintr-o manea.

Edited by johnnickelby, 22 April 2015 - 21:37.


#59
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015

View Posttomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:35, said:


Si las-o balta ca pute.
Pana una alta, tu personal, n-ai contribuit cu niciun sfant, "romane", la nimic. Tu pana acum, probabil si de acum inainte, pana vei termina o facultate, vei consuma. De la stat si de la parinti.
Parintii tai au cotizat si pentru tine, cum au cotizat. Ca daca sunt angajati la propriul butic cu salarii minime pe economie, nici nu ma mir de ce la 18 ani te preocupa asemenea probleme.

Si ce voiai.. ca la 18 ani sa aiba 4 locuri de munca?

View Postave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:34, said:

Vai de noi! De aia suntem unde suntem! Cum ridica unul capul din turma imediat apare cel putin un bagator de seama, "troll penibil", "nenorocitule", "nu vrei sa dai bani ca sa dormi linistit". Ne meritam soarta!

pahahahahaa.. afara ploua! ne maritam soarta! Ce scuze aveti!

#60
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View PostOctavian_SK, on 22 aprilie 2015 - 21:31, said:

Da macar vad bine; odata,demult m-am chiorat ca prostu` la vecinu` care suda ceva la masina; nu era treaba mea dar eram curios daca sudeaza corect; m-au durut ochii toata saptamana
Daca avea o capra, poate te durea altceva. Nici nu stii cum este mai bine.Posted Image

#61
ave_bit

ave_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2013

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2015 - 21:37, said:

Tu unde te-ai bronzat asa tare, ca la noi aici a fost cam frig primavara asta? Parca citezi dintr-o manea.

Chiar dintr-o manea am citat.

#62
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:34, said:

Vai de noi! De aia suntem unde suntem! Cum ridica unul capul din turma imediat apare cel putin un bagator de seama, "troll penibil", "nenorocitule", "nu vrei sa dai bani ca sa dormi linistit". Ne meritam soarta!
Vai de noi! De fiecare data apare cate unu care sa ne frustreze pe toti cu o replici gen "Vai de noi!" "Ne meritam soarta".
Chiar ne meritam soarta!

#63
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

Quote

Parintii tai au cotizat si pentru tine, cum au cotizat. Ca daca sunt angajati la propriul butic cu salarii minime pe economie, nici nu ma mir de ce la 18 ani te preocupa asemenea probleme.
stai tu linistit, ca ma preocupa si altele. da, si? cum ai mei isi declara veniturile, la fel de normal mi se pare sa faca si ea. sau, ce, legea nu e aceeasi pentru toti?

#64
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008

View Postave_bit, on 22 aprilie 2015 - 21:40, said:

Chiar dintr-o manea am citat.
Nu-mi vine sa cred ca te-am nimerit, ca nu ascult din "acestea".Posted Image
De obicei asa gandesc cei care care la randul lor au combinatii de astea in care evaziunea este regula.

#65
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 21:41, said:

stai tu linistit, ca ma preocupa si altele. da, si? cum ai mei isi declara veniturile, la fel de normal mi se pare sa faca si ea. sau, ce, legea nu e aceeasi pentru toti?

Eu stau foarte linistit. Mai ales pentru ca marea evaziune fiscala nu o fac profesorii care isi cumpara masini de 30.000 de euro din meditatii.
Tot privatii o fac, dar probabil cand vei fi suficient de mare, vei intelege cum functioneaza lucrurile in tara asta.

View PostMarius330, on 22 aprilie 2015 - 21:39, said:

Si ce voiai.. ca la 18 ani sa aiba 4 locuri de munca?

Nu. Sa lase ciocul mic si sa-si vada de admiterea la facultate, sau ce alte treburi mai are pe la 18 ani, ca pana una alta vorbim de niste mucea care s-au trezit peste noapte mari justitiari.

Dar, dupa cum spuneam. Principalii vinovati sunt parintii, care transmit copiilor propriile frustrari si ce reusesc sa inteleaga din ce se transmite prin presa.

Edited by tomtom, 22 April 2015 - 21:51.


#66
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015
Vorba ălora de mai sus.. altă treabă nu ai? Nu spun că ce vrei să faci nu e bine, dar nu te ajută cu nimic. Și pe lângă asta, îți mai pierzi și timpul aiurea.

#67
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postnewbie13, on 22 aprilie 2015 - 21:41, said:

legea nu e aceeasi pentru toti?
In ce fel de utopie te crezi? Crezi ca justitia are eficienta maxima? Crezi ca toti cei rai sunt pedepsiti si cei buni sunt binecuvantati de bucuria dreptatii?
Vezi cum te incurci de vreun "denunt calomnios", infractiune care se pedepseste cu inchisoarea.

#68
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015

View Posttomtom, on 22 aprilie 2015 - 21:48, said:


Nu. Sa lase ciocul mic si sa-si vada de admiterea la facultate, sau ce alte treburi mai are pe la 18 ani, ca pana una alta vorbim de niste mucea care s-au trezit peste noapte mari justitiari.

Tovarășe.. e democrație!

#69
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Hai lasati. Asta a fost argumentul suprem?

#70
Marius330

Marius330

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 19.03.2015
Știu că regreți regimul lui nea' Nicu, dar asta e.

#71
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Cam multi evazionisti pe topicul asta.

#72
ave_bit

ave_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.11.2013

View Postjohnnickelby, on 22 aprilie 2015 - 22:03, said:

Cam multi evazionisti pe topicul asta.

Aia stau in parlament.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate