Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Se mai gasesc CD-uri de cumparat?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
1hhgabriel

1hhgabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.11.2011
Mai gasesc pe undeva un site cu n albume de cumparat? stiu ca era un site care continea albumele multor artisti, si astfel puteai cumpara albume de la mai multi artisti si platind doar un drum. Daca e sa cumpar album de la x, platesc curierul o data, album de la y, curierul inca o data, si platesc dublu. Ma refer la hiphop romanesc, Nimeni Altu, Kazi, Cedry2k, am dat exemplele astea caci de la ei vreau sa cumpar.
Nimeni altu stiu ca are pe sociopatrecords cd-urile, unele in format fizic, altele doar in electronic, la kazi parca era o adresa de mail, dar la cedry2k nu stiu nimic. Ma pot ajuta niste cunoscatori ?

EDIT: am gasit ceva de la Cedry2k, nu stiu cat de oficial e dar ma rog. Mi-am amintit numele site-ului, rapmusicstore, momentan sau permanent picat nu stiu, vorbisem acum 2 ani cu ei si ziceau c-o sa-l inchida.
Intrebarea persista, vreun site unde sa fie diverse albume?

Edited by 1hhgabriel, 14 April 2015 - 23:05.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
itunes, google play music, amazon music, soundcloud

#3
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012
Pai...se mai lanseaza albume?NU!Ia vezi de ce au zis si cei de la B.U.G Mafia ca nu mai lanseaza album,pentru ca "fanii" nu le cumpara,ci prefera sa le asculte si sa le descarce direct de pe internet,astfel e mai profitabil pentru ei sa lanseze doar cate o melodie.

#4
1hhgabriel

1hhgabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.11.2011
gumball, format fizic. (amazon? si... hip hop romanesc, artisti cu 30.000 views la o piesa pe youtube, ARTISTI!)

Unii mai lanseaza, si eu ascult tot pe youtube, daca le cumpar cd-urile asta nu inseamna ca trebuie sa asculti muzica de pe cd-uri. Vreau sa-mi fac o colectie mica de cd-uri, daca esti fan si intelegi muzica respectiva, intelegi ce vreau sa fac.

Edited by 1hhgabriel, 14 April 2015 - 23:40.


#5
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,677
  • Înscris: 13.06.2004
În Bucureşti mai sunt câteva magazine. Poţi să comanzi C.D.-uri noi de la "Nicherecords" sau "Rockshop" (ambii au şi magazin virtual pe okazii), dar preţurile sunt aberant de mari!

#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Nicherecords au si punct de lucru langa Foisorului, in sector 3.

La unele CD-uri sunt scumpi, dar la altele nu + ca am comandat albume rare, emise acum 15 ani si le-au adus in tara in doua saptamani sau mai putin.

#7
1hhgabriel

1hhgabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.11.2011
Am mai zis-o si-o repet. E vorba de cd-uri romanesti de hiphop, artisti underground, nu straini, nu cei care scot o melodie si au concerte peste tot in tara cu melodia respectiva, asa numitii "reparasi".

#8
seby318

seby318

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,594
  • Înscris: 23.12.2012

Quote

Unii mai lanseaza, si eu ascult tot pe youtube, daca le cumpar cd-urile asta nu inseamna ca trebuie sa asculti muzica de pe cd-uri. Vreau sa-mi fac o colectie mica de cd-uri, daca esti fan si intelegi muzica respectiva, intelegi ce vreau sa fac.


Si eu le-am cumparat,si am ascultat muzica pe CD vreo  2-3 zile,pana a fost uploadata pe YouTube,sau pe alte site-uri de unde am putut sa o descarc,iar CD-ul l-am pus la colectie.

#9
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Din nenorocire, nu prea se mai gasesc CD-uri de cumparat, cocalarimea pe de-o parte, si  pustimea pe de alta parte, prefera a download-eze "empetreiuri" piratate, asa ca putinele oferte de CD-uri de la case de prestigiu(Emi Records, Decca, Deutsche Gramophon, BMG, Ariola) se gasesc la preturi nesimtite, iar singura sansa pentru cei care vor sa aiba o colectie de muzica buna, legal, e SH-ul(noroc ca CD-urile sunt durabile...).CD-urile originale se pot rip-ui in format .flac/wav/mp3, (legal)si se pot pune in memoria playerului cu memorie flash.

View Post1hhgabriel, on 14 aprilie 2015 - 23:54, said:

Am mai zis-o si-o repet. E vorba de cd-uri romanesti de hiphop, artisti underground, nu straini, nu cei care scot o melodie si au concerte peste tot in tara cu melodia respectiva, asa numitii "reparasi".
Cu astea e mai complicat, ca nu au scos un volum mare de CD-uri pe piata, nepermitandu-si costul matritei fotolitografice.Se mai gasesc ca CD-uri oferite cu un ziar/revista.

Edited by Wilberforce, 15 April 2015 - 04:53.


#10
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,343
  • Înscris: 24.05.2010
am vazut si pe strada la magazine

#11
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Nu se gasesc?E plin in librarii si supermarket.E adevarat, ca nu gasesti tot ce vrei intotdeauna!

#12
1hhgabriel

1hhgabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 01.11.2011
tata, in librarii si magazine gasesti manele si cristi din banat, nu Cedry2k, Nimeni altu, Kazi ploae, pe astia nu-i promoveaza nimeni, nu prea se cumpara albumele lor, si totusi eu caut sa cumpar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate