Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Huawei P8

- - - - -
  • Please log in to reply
1580 replies to this topic

#1495
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
In optiuni dezvoltator ( developer options) pe care o activezi apasand e 7 ori pe numarul versiunii android pe care o gasesti la Despre telefon ( in cazul Huawei este numarul versiunii de rom din cate imi amintesc).

#1496
kllau

kllau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.05.2010
Ok. Mulțumesc frumos

#1497
vyolett

vyolett

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.02.2017
buna ziua.cine ma poate ajuta,?vreau sa redirectionez apeluri d p huawei p 8.e prepay

#1498
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Nu stiu daca e diferit la prepay, dar in mod normal selectezi apeluri apoi in dreapta butonului de apel ai un meniu care se deschide selectand cele 3 liniute - setari - redirectionare apeluri...

#1499
vyolett

vyolett

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.02.2017
da da nu mg ca am incercat

#1500
ichimrazvan

ichimrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2009
redirectionarea nu e disponibila cartelelor prepay, la unii dintre operatori.
verifica pe site-ul operatorului de telefonie, serviciile disponibile cartelei prepay.

#1501
vasileo

vasileo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.10.2008
Salut,
Daca este cineva interesat am un P8 Grey de vanzare.
Anuntul il gasiti aici

#1502
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Misto....

#1503
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Vad pe xda ca a aparut B393 cu patchurile de securitate de la Google pentru martie.

#1504
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Da, dar nu stiu de ce nu a aparut OTA pentru niciunul de la 391 pana la 393...

#1505
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
La ce iti trebuie OTA? Nu au pus foarte multi B393 dar am inteles ca de B392 lumea a fost destul de multumita fata de B391

#1506
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Salut,
Am si eu o problema de la ultimul update. Iconița de Bluetooth din comenzi rapide nu se mai stinge complet după prima folosire. Mai întâmpină cineva problema asta?
După prima sesizare a problemei am resetat la setările din fabrică. Era ok, dar din nou după prima asociere cu o brățară Huawei Honor problema a revenit. Atunci când funcția de Bluetooth este inactivă, aceasta scade în intensitate (ca lumină) la jumătate, dar nu este gri ca celelalte iconițe.


Mulțumesc.

#1507
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
La P9 lite am observat si eu ca nu se mai stinge complet iconita de BT, i-am dat un restart si si-a revenit.

#1508
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Asa este, dar după reasocierea cu un dispozitiv prin BT problema revine.

#1509
cristi0390

cristi0390

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 27.09.2013
Salut,

Nu știu dacă cineva a mai întâmpinat problema asta. Bateria scade foarte mult în standby. Serviciul de localizare este de vină, îl țin pe "Economisire baterie" dar ține sistemul treaz aproape non-stop, "Google location history" este off. Știu ca soluția cea mai simplă este să opresc serviciul de localizare, dar nu aș vrea sa fac asta, pentru că pe alte dispozitive nu întâmpinat problema asta.

Attached Files



#1510
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Se pare ca wi-fi consuma foarte mult si ceva tine telefonul treaz chiar si in stand-by (vreo aplicație care comunică mult cu "lumea"). Face de mult asa? Investighează cam de când face asa si ce ai instalat de când ai observat asta.
Am pățit ceva asemănător cu o aplicație de stiri. Dupa ce am instalat-o se descarca bateria în jumătate de zi plus că telefonul era mereu cald și în stand-by. Am dezinstalat-o, apoi am băgat și un factory reset.

Edited by geeorge, 09 March 2017 - 22:30.


#1511
cristi0390

cristi0390

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 27.09.2013

View Postgeeorge, on 09 martie 2017 - 22:29, said:

Se pare ca wi-fi consuma foarte mult si ceva tine telefonul treaz chiar si in stand-by (vreo aplicație care comunică mult cu "lumea"). Face de mult asa? Investighează cam de când face asa si ce ai instalat de când ai observat asta.
Am pățit ceva asemănător cu o aplicație de stiri. Dupa ce am instalat-o se descarca bateria Ă®n jumătate de zi plus că telefonul era mereu cald și Ă®n stand-by. Am dezinstalat-o, apoi am băgat și un factory reset.
Am revenit la Lollipop si vad ca problema a disparut, intotdeauna mi s-a parut mai stabil B200 fata de versiunile de MM

#1512
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
B393 a venit ca OTA oficial...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate