Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Huawei P8

- - - - -
  • Please log in to reply
1580 replies to this topic

#1459
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Nu exista capac baterie, telefonul e unibody, din aluminiu.

#1460
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

 geotac, on 23 decembrie 2016 - 10:48, said:

Stie cineva de unde pot achizitiona carcasa Huawei P8 (nu Lite) sau capac baterie ?
Am cautat pe net si toate rezultatele se indreapta doar spre Huawei P8 Lite .....foarte enervant .
De inteles ca au avut vanzari neasteptate cei de la Huawei cu modelul P8 Lite .

Eu am cumparat de la Vodafone bumper original Huawei pentru P8. Asta a fost pe la inceputul anului.

#1461
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Salut. Intreb si eu aici, la terminalele Huawei se pot muta aplicatiile pe card? Citisem undeva ca la Honor 7 de ex nu se poate. Si am intrat pe un Huawei intr-un shop in aplicatii si nu aveam optiunea de a muta. Imi puteti confirma, va rog?

#1462
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Am P 8 si P 9 lite. Nu pot muta aplicatiile pe sd card. Ca nedumerire, de curand in orasul meu, Topoloveni, s a dat drumul la vodaf 4 g. Toate telefoanele il văd, doar al meu P8 nu l găsește. In alte orase, Pitești, e ok, perfect. Ce să fie ??? Am intrat prin toate setările si pe 4g+ nimic. Așadar s aveti Craciun Fericit in continuare...!!!

#1463
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

 Noleafclover, on 26 decembrie 2016 - 09:22, said:

Salut. Intreb si eu aici, la terminalele Huawei se pot muta aplicatiile pe card? Citisem undeva ca la Honor 7 de ex nu se poate. Si am intrat pe un Huawei intr-un shop in aplicatii si nu aveam optiunea de a muta. Imi puteti confirma, va rog?

Poate te referi la optiunea de a seta Card SD ca memorie implicita de instalare in locul memoriei interne. Setari - setari avansate - Memorie & stocare unde schimbi locatia implicita din memorie interna in Card SD...

#1464
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,912
  • Înscris: 27.04.2010

 Noleafclover, on 26 decembrie 2016 - 09:22, said:

Salut. Intreb si eu aici, la terminalele Huawei se pot muta aplicatiile pe card? Citisem undeva ca la Honor 7 de ex nu se poate. Si am intrat pe un Huawei intr-un shop in aplicatii si nu aveam optiunea de a muta. Imi puteti confirma, va rog?
Da. Se pot muta ... de ex, cu aplicatia AppMgr III (App 2 SD)
In shop cum vroiai sa le muti, ai bagat card in telefonul respectiv ??
Am P6, P7 si P9 ... la toate pot muta aplicatii pe card. Nu toate aplicatiile, evident; cele de sistem e normal sa nu le poti muta ...

Edited by shymano, 26 December 2016 - 19:36.


#1465
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
La toate telefoanele pe care le-am avut, cand intram in aplicatie, pe langa informatiile despre ea, aveam o casuta pe care scria "Move to SD card". Simplu. Unele se puteau muta, altele nu. Dar aveam direct optiunea aia in aplicatii cand intram la setari

#1466
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Revin cu scuzele de rigoare, am butonat mai mult si am găsit posibilitatea de a muta aplicatiile downloadate, unul cate unul, in sd card. Se intra pe fiecare in parte si unde scrie locul de stocare se poate schimba. Simplu. N am reusit totusi cu semnalul 4g. Uneori il gasesc prin cautare operatori, il selectez dar degeaba, tot vodaf 3g. O sa mai butonez maine in alt oras.

Revin cu scuzele de rigoare, am butonat mai mult si am găsit posibilitatea de a muta aplicatiile downloadate, unul cate unul, in sd card. Se intra pe fiecare in parte si unde scrie locul de stocare se poate schimba. Simplu. N am reusit totusi cu semnalul 4g. Uneori il gasesc prin cautare operatori, il selectez dar degeaba, tot vodaf 3g. O sa mai butonez maine in alt oras.

#1467
Motiu_florin

Motiu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 28.12.2016
Update nou, a instalat cineva versiunea b390

#1468
geotac

geotac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2015
Inca nu imi apare acest B390 ,cu siguranta il voi instala !

#1469
Motiu_florin

Motiu_florin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 28.12.2016
Nu se simte nici o diferenta, apropo daca vi se pare ca se duce repede bateria intrati la baterie nivel consum si mai inchideti din aplicatii, apar aplicatii dedchise desi eu stiam ca le-am inchis,am prins 6 ore sot

#1470
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
ichimrazvan a postat pe 10 decembrie despre 390, lui ii aparuse OTA inca de atunci. A pus si link catre changelog, din pacate in germana. Traducerea ar veni cam asa:
"This update adds a feature that allows you to move incoming calls to the background, adding a HiFi Notes sharing feature, and optimizes the screen brightness adjustment feature.

[Optimizations]
The video call experience with Google Duo has been optimized.
Device security has been improved using Google security patches."

#1471
lucky81kta

lucky81kta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.04.2009
Salutare. Mă poate ajuta și pe mine cineva cu aplicația Phone Manager apk pentru EMUI 4.0.1?

#1472
aquertyoup

aquertyoup

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.01.2016
Aveti informatii in legatura cu Android N?
O sa primim vreodata in mod oficial?

#1473
geotac

geotac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.10.2015
http://www.techradar...-p8-wont-get-it
Se pare ca nu vom primi Android N :(

#1474
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

 geotac, on 09 ianuarie 2017 - 10:25, said:

http://www.techradar...-p8-wont-get-it
Se pare ca nu vom primi Android N Posted Image

Dar puteati primi un raspuns oficial pe mail daca ii intrebati pe cei de la Huawei Romania si va spuneau acelasi lucru...

#1475
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,688
  • Înscris: 03.03.2007
Cum se  misca P8 la 2 ani de la lansare.?...

#1476
aquertyoup

aquertyoup

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.01.2016
E interesant faptul ca P9 Lite primește update,și nu mi se pare ca ar avea hardware mai potent decât P8.

Și da,încă se mișcă bine pt un telefon de aproape 2 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate