Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xiaomi MiBand

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#577
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Am incercat, dar degeaba. Am dezinstalat aplicația, am reinstalat-o, dar degeaba. Sincer nu știu ce să-i mai fac. Dezamăgit �

#578
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Pe 5X merge brățară ta sau a ei?

#579
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
A ei, a mea nu am incercat. Sper că își revine, dar în ultimul timp am citit pe net, sunt tot mai mulți care se plâng de acest lucru.

#580
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
După câte am înțeles, colegului #cristianraduca nu i se conectează pe 6p, dar pe alte telefoane, da. La mine nu merge pe niciun telefon, de aia eram curios. În rest funcționează normal, afișează ora, vibrează dimineața (așa cum a fost setată acum 3-4 luni) dar nu se sincronizează cu nicio aplicație.

#581
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Pai și la mine merge normal, mă trezește, își face treaba, doar că nu se mai sincronizează cu telefonul. Nu am incercat pe alt telefon, încă, in schimb am incercat alte aplicați și degeaba.

#582
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Încearcă cu notify... Aplicatia neoficiala

#583
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Posesor de Miband2 vreo 3 luni. Inainte am avut Miband 1 cam 2 ani.
Scurt review:
• comandata de pe Geekbuying de BF, cu 22.22 dolari (inclusiv traking). Comanda a plecat in 3 zile de la ei, si a facut inca 3 zile pana in Bucuresti. A durat 30 de zile pana a ajuns din Bucuresti la vama din Brasov. 30!!!. Am ridicat-o din Brasov fara probleme (aproximativ). Mi s-a cerut dovata platii, si siteul. Stiam ca asa se intampla si am venit pregatit cu documente tiparite modificate - OP si Print Screen cu produsul - ambele sub 10 euro. Tanti a fost un pic sceptica, dar dupa cateva intrebari am scapat.
• s-a livrat cu un mic defect sub sticla ecranului sau chiar in sticla - un punct negru cat un varf de ac. L-am observat numai in primele zile, dupa l-am ignorat.
• comparativ cu M1 e mai bulky, si are un design mai putin atragator.
• calitatea constructiei este mult mai buna la M1
• senzorul pe M2 este mai precis. Pe M2 fac in medie 6000 - 7000 de pasi zilnic, iar pe M1 faceam 9000 - 10000.
• senzorul HR e destul de imprecis. Conteaza foarte mult unde se afla pe mana. Nu mai mai bazez pe el.
• senzorul HR iese din corpul bratarii cam cu 1mm, si deranjeaza destul de mult (lasa urme pe piele)
• bateria tine cam 20-30 zile
• butonul este capacitiv - deci iarna cu manusi n-ai nicio sansa sa vezi ora
• bratara in sine este realizata dintr-un cauciuc mai flexibil si rezistent, iar țâmbuștiucul este la nivel cu bratara. La M1 iesea afara, si deranja.
• am cumparat si o folie pentru ecran. Folia este mai mare decat ecranul si nu se lipeste corect pe margini.
• cam o data pe zi se declanseaza senzorul de HR singur (din cauza miscarilor mainii - pe care softul le interpreteaza ca fiind dorite)

All-in-all este un produs mai slab decat M1 (raportat la pret), dar clar mai bun decat orice competiei. Astept cu drag smartwatchul de la Xiaomi.

La mine MiBand2 cu Nexus 6P merge ok, deocamdata.

#584
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Super, sper sa nu pățești și tu că mulți alții, la mine nu se mai sincronizează cu telefonul. Sunt curios daca se modifică la ora de vară,  dacă nu se mai sincronizează.

#585
gabones

gabones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 19.04.2007
Am setat alarma pe Maine dimineața , pe telefon îmi arată  că sună peste 7 ore , în aplicația mi band , arată peste că sună peste 8 ore , nu cred că se muta ceasul  și pt brățară ,  dar sunt curios ... ;)

#586
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
La mine nu s-a modificat ora le brățară. Daca nu găsesc o varianta sa sincronizez brățară cu telefonul, devine inutilizabilă. Am incercat să o descarc, poate se resetează, dar degeaba, nu merge.

#587
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Clear data pentru mifit, force close app, dupa reconectare s-a actualizat ora.

#588
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Problema este la brățară, este văzută de către telefon dar nu se conectează, cu nici o aplicație. Bluetooth-ul de la brățară cred că are o problemă.

#589
atanu

atanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 23.01.2008
Eu am reușit să o resuscitez. Am descărcat-o complet, dar am lasat-o așa vreo luna. Azi, am pus-o la încărcat, și minune, s-a reconectat cu telefonul. După un an de la achiziție, am iar MiBand 2 funcțională.

#590
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009

View Postluci_flash, on 25 martie 2017 - 14:58, said:

• comparativ cu M1 e mai bulky, si are un design mai putin atragator.
• calitatea constructiei este mult mai buna la M1
• bateria tine cam 20-30 zile
• butonul este capacitiv - deci iarna cu manusi n-ai nicio sansa sa vezi ora
• bratara in sine este realizata dintr-un cauciuc mai flexibil si rezistent, iar țâmbuștiucul este la nivel cu bratara. La M1 iesea afara, si deranja.

All-in-all este un produs mai slab decat M1 (raportat la pret), dar clar mai bun decat orice competiei. Astept cu drag smartwatchul de la Xiaomi.

La mine MiBand2 cu Nexus 6P merge ok, deocamdata.
Foarte fain review. Scurt si concis. Sunt de acord cu punctele de mai sus. Senzorul nu mi s-a parut mai imprecis, poate doar o idee. Nici cel de HR. La mine nu iese inafara asa cum ai precizat. Si ora s-a actualizat dimineata cand am facut sincronizarea. In rest toate bune.

#591
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View PostDanielms, on 25 martie 2017 - 18:21, said:

Super, sper sa nu pățești și tu că mulți alții, la mine nu se mai sincronizează cu telefonul. Sunt curios daca se modifică la ora de vară,  dacă nu se mai sincronizează.
Am patit deja, pe M1. Dupa o luna si-a revenit singura.

View Postan_tonica, on 26 martie 2017 - 12:46, said:

Foarte fain review. Scurt si concis. Sunt de acord cu punctele de mai sus. Senzorul nu mi s-a parut mai imprecis, poate doar o idee. Nici cel de HR. La mine nu iese inafara asa cum ai precizat. Si ora s-a actualizat dimineata cand am facut sincronizarea. In rest toate bune.
Pe M1 e imprecis senzorul. Pe M2 cifrele sunt mai aproape de adevar. Si la mine s-a actualizat ora automat dupa sincronizare. Am atasat poze cu senzorul.
Attached File  IMG_20170326_141955.jpg   571.06K   29 downloadsAttached File  IMG_20170326_142022.jpg   663.47K   28 downloads

#592
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 09.09.2013
Sa va spun experienta mea cu 1s.... O am de prin septembrie anul trecut. Bratara a inceput sa se largeasca iar trackerul sa imi tot cada. La fotbal, a cazut, am realizat asta abia cand am ajuns acasa. Am fost pe teren dar nu se sincroniza. Vazand asta, am zis ca nu am ce face si imi voi lua mi band 2.  Numai bine a inceput si o ploaie torentiala de cateva ore. Mama afland ca am pierdut-o a zis ca se duce ea dimineata sa o caute. Degeaba am incercat sa-i explic eu ca nu merita, ca probabil e defecta daca telul nu a vazut-o.. plus ploaia.. Clar. Nici o sansa. Adica a plouat 8 ore, ce naiba sa mai mearga.   Ma trezesc dimineata si ma duc la magazin, cand dau de mama, venea la vale cu trackerul. Il gasise, cica era bagat in glod, na, fiind calcat probabil de catre noi cand am jucat fotbal. Am activat bluetoothul si ce sa vezi. Bratara a mers, s-a sincronizat fara probleme si inregistra pasii. Am curatat-o cu un ac, si asa e. O am pe mana si acum. Senzorul hr, pasii, vibratiile tot merge ca in prima zi.
Si totusi, pasii pe ziua in care am pierdut-o nu exista. Pur si simplu acea zi nu a inregsitrat-o chiar daca pana sa o pierd vibrase pt pragul de 10 km la care era setata.
Iar dimineata cand m-am trezit inregistrase doar 9 ore de somn... de la 5 dimineata pana la 13. Chiar daca eu am adormit pe la 3 noaptea si m-am trezit la 12 ziua. Acum am setat ora printr-un delete cache, data, ai relogare in aplicatie. Acum ma intreb cum a rezistat atata ore in apa, glod, si frig? E putin ciudat. Puteam sa jur ca nu o sa mai fie functionala. 99% eram sigur. Si totusi dc nu a memorat acea zi pana sa o pierd? Asta e chiar ciudat. In rest vad ca merge normal. Revin dimineata cu un msj daca a memorat corect somnul pe noaptea asta.

#593
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 09.09.2013
Merge foarte ok :).... Mi-a msaurat perfect somnul in  noaptea asta

#594
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009

View Postluci_flash, on 26 martie 2017 - 13:23, said:

A... asa e din constructie... Lasa si tu cureaua mai larga si nu o sa mai lase semne pe piele.

View Postdanidica, on 26 martie 2017 - 21:57, said:

Acum ma intreb cum a rezistat atata ore in apa, glod, si frig? E putin ciudat.
Teoretic ar trebui sa mearga pentru ca e rezistenta la apa. Am vazut review-uri in care posesorii o scufundau efectiv intr-un pahar cu apa, functionand si dupa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate