Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Problema youtube smart tv LG

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013
Salut ! Sper că am nimerit bine cu postul. Am un LG 42LB630V-ZA Smart TV LED cu versiune web OS TV 1.3.2-3232 achiziționat anul trecut înainte de Crăciun. Până acuma sunt mulțumit de el, dar de ceva timp am o problemă cu aplicația de youtube. Nu îmi mai rulează HD videoclipurile. E conectat prin wi-fi și internetul nu cred că este problema. A mai făcut figura asta mai demult, dar și-a revenit. Acum 2 saptămâni l-am deconectat de la rețeaua personală și l-am conectat la rețeaua unui vecin pentru un test. Logic că nu a mai mers nimic în HD din cauza semnalului (cred), am revenit pe rețeaua mea și din telecomandă dacă navighez pe yt și dau play nu merge HD, dar dacă conectez tableta sau telefonul prin aplicația de yt și dau play pe smart, merge (destul de interesant).
Am reinstalat de n-ori aplicația, nimic. Update la OS nu știu sigur dacă am făcut, știu că ma întrebat dacă vreau să fac, am dat ok și cred că a făcut nu mai rețin Posted Image, oricum dacă, caut versiuni noi nu îmi găsește...nu știu dacă versiunea pe care o am acuma este la zi :-?
Ce pot să fac ? E destul de naspa să fiu dependent de telefon sau tableta când vreau să folosesc yt pe smart..

#2
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
http://forum.softped...pre-lg-tv-i-av/ uite aici topicul despre smart lg
Problema ta este sigur din net, nimic altceva. Trage un cablu din router si sigur nu o sa mai ai probleme. Acum eu banuiesc ca stii ca nu toate video-urile de pe youtube sunt in format hd,nu?

#3
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View Postrobylup, on 12 martie 2015 - 10:35, said:

http://forum.softped...pre-lg-tv-i-av/ uite aici topicul despre smart lg
Problema ta este sigur din net, nimic altceva. Trage un cablu din router si sigur nu o sa mai ai probleme. Acum eu banuiesc ca stii ca nu toate video-urile de pe youtube sunt in format hd,nu?

Da sunt conștient că nu toate sunt HD, normal :)). Am rezolvat problema cu un reset la setările din fabrică...am instalat totul de la început și acum merge ca uns. Problema da, a venit de la internetul slab (atunci când am schimbat conexiunea), dar pe rețeaua mea nu am avut niciodată probleme.

#4
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostMihaiValentin, on 12 martie 2015 - 14:03, said:


Da sunt conștient că nu toate sunt HD, normal :)). Am rezolvat problema cu un reset la setările din fabrică...am instalat totul de la început și acum merge ca uns. Problema da, a venit de la internetul slab (atunci când am schimbat conexiunea), dar pe rețeaua mea nu am avut niciodată probleme.
Orice retea mai pierde din putere/semnal aleatoriu. Mai ales daca sunt conectate si alte device.uri la retea. Aceiasi problema o intanpinam si eu pana am dat 30 de lei pe un cablu si l.am conectat direct. De atunci merge fara nici o problema. Te sfatuiesc sa faci la fel.

#5
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View Postrobylup, on 12 martie 2015 - 14:06, said:

Orice retea mai pierde din putere/semnal aleatoriu. Mai ales daca sunt conectate si alte device.uri la retea. Aceiasi problema o intanpinam si eu pana am dat 30 de lei pe un cablu si l.am conectat direct. De atunci merge fara nici o problema. Te sfatuiesc sa faci la fel.
din păcate nu pot să îl conectez prin cablu, de aceea am ales smartul ca să am "confortul" de wi-fi, dar înțeleg că nu se compară între ele.. Oricum sunt sigur că problema a fost de la tv.

Edited by MihaiValentin, 12 March 2015 - 14:38.


#6
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

View PostMihaiValentin, on 12 martie 2015 - 14:30, said:

din păcate nu pot să îl conectez prin cablu, de aceea am ales smartul ca să am "confortul" de wi-fi, dar înțeleg că nu se compară între ele..
Pot sa intreb de ce nu poti?

#7
MihaiValentin

MihaiValentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 08.04.2013

View Postrobylup, on 12 martie 2015 - 14:31, said:

Pot sa intreb de ce nu poti?

Routerul e în altă încăpere și am tras prin perete cablul pentru PC (cu o priza de internet, deci am o singura optiune pentru cablu la birou doar pentru PC) pot pune un switch, adevarat..
Oricum am găsit care e problema cu tv-ul mai bine zis cu aplicația. Dacă mă loghez cu, contul de yt nu îmi afișează nimic HD. fără cont totul e ok Posted Image

Edited by MihaiValentin, 12 March 2015 - 16:41.


#8
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Am inteles

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate