Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Sfat Dacia Duster

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View PostBV87FFF, on 28 februarie 2015 - 16:37, said:



Daca ai fi mers cu DCi-ul de 110 cai si sase viteze n-am mai fi preferat motorizarea aia lesinata pe benzina cu cinci viteze..

Prefer motorizarea aia lesinata si mai fiabila decat acel diesel rafinat, silentios si economic. Deci sa vezi si sa nu crezi, am condus asa ceva. Dar sunt aproape sigur ca am sanse mai mari sa ajung la 170000 de km cu motorul ala lesinat, dar intact, decat cu acel DCI rafinat.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostD3an, on 28 februarie 2015 - 18:15, said:

la 5000 km nici io nu`i schimbam uleiu. doar nu are termen de garantie. daca umblu doar ocazional de ce sa`l schimb ? il schimb odata cu distributia la 5-6 ani. chiar daca am facut doar 10.000 km.
gresit, FACI PRAF motoru si dupa aia o vinzi. Ma mir, de-aia zice utilizatorii care cumpara SH ca sunt praf dusterele ...
Uleiul se schimba la 8 mii de km sau 1 an de zile. Nici uleiurile americane nu rezista mai mult timp Posted Image . Testat de mine un ulei american cel mai premium si la 1 an si 4 luni l-am scos ingrosat din motor  Posted Image

#21
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
In principiu sunt de acord si eu! Schimb uleiul la maxim 8000 de km sau un an. Fac asta de cand am cumparat masina, de acum 5 ani si jumatate, am vreo 60000 de km parcursi, in total 80000 de km si motorul merge foarte foarte bine fie ca sunt -15 grade, fie ca sunt 40 de grade. Masina, desi pentru unii pare greu de crezut, este un VW.

#22
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011

View PostLauCalin, on 28 februarie 2015 - 19:24, said:

Prefer motorizarea aia lesinata si mai fiabila decat acel diesel rafinat, silentios si economic. Deci sa vezi si sa nu crezi, am condus asa ceva. Dar sunt aproape sigur ca am sanse mai mari sa ajung la 170000 de km cu motorul ala lesinat, dar intact, decat cu acel DCI rafinat.

Inca o data demonstrezi ca vorbesti doar sa te afli in treaba si nu ai nici o legatura cu realitatea.

#23
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nici nu ma asteptam la o alta parere din partea ta, mai ales la adresa mea. Dar continua. Tu spui... de unde vrei. Eu spun din parerile celor care au motoare DCI: motoare rafinate, silentioase (pentru un dieesel), elastice si consumuri extraordinare... gen 3,2 l/100 cu Megane 3 si viteza medie pe o distanta de 400 de km de 60 km/h. O singura slabiciune are (ghici care) si daca nu esti atenti faci ceva pe ea de economie.

#24
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Poate ei sunt genul de sofer care, atunci cand schimba placutele de frana, schimba si discurile, pentru uzura prematura. Atunci da, nu ma mir sa fie probleme la motor si restul agregatului!

#25
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostMembruAnonim, on 28 februarie 2015 - 19:32, said:

de-aia zice utilizatorii care cumpara SH ca sunt praf dusterele ...
Nu e din cauza numelui, ci al trascaletei in sine....

#26
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,096
  • Înscris: 02.12.2007

View Postdarkss, on 28 februarie 2015 - 15:44, said:

Salut , ce parere aveti despre acest Duster CLICK  as dori sa il cumpar , pretul este ok pentru ce ofera?
Scump, in banii aia chiar gasesti masini.
Si daca iti imaginezi ca chestia aia e un SUV/masina de sosea te inseli amarnic. Nu e.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate