Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Sun Park Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
De ceva timp caut sa cumpar un apartament care sa intruneasca simultan conditiile:
1.Foarte aproape de metrou
2.Bloc nou,in constructie(pentru a alege singur finisajele)
3.Asfalt
4.Zona buna
Cred ca l-am gasit, metrou Piata Sudului (250m), situat la strada (Martisor), peste drum( b-dul Vacaresti) este Mall Sun Plaza, este la faza de finisaje.
A cumparat cineva in acest bloc? Am inteles de la dezvoltator ca nu se face rezervare ci direct antecontract cu min.5%. Dezvoltatorul este grec, nu poti vorbi direct cu el ci cu un imputernicit care este roman. Firma se numeste Regency Developments si a mai construit pe la parcul Carol.
La prima vedere mi se pare o.k, ti se pune la dispozitie ce acte vrei, am vazut ca si terenul si constructia sunt pe acelasi nume.
Cateva pareri inainte de a face pasul?

#2
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Chiar nimeni? Am inteles ca din 34 de apartamente s-au vandut 21 iar termenul de finalizare ar fi luna iunie.

#3
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Am fost pe la bloc si merg bine, au ajuns la glet si instalatii, la apartamentele de la etajele inferioare au pus si usile de la intrare.

#4
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Mie imi par mici si cele bune s-au dat deja.

#5
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

 FreeMan_FX, on 02 martie 2015 - 16:09, said:

Mie imi par mici si cele bune s-au dat deja.
Da, asa este. Multe sunt rezervate de anul trecut cand blocul nu era,inca, terminat ”la rosu”. Avantajul este ca are cam tot in preajma: metrou, piata, mall, parc, supermarketuri,scoli,licee, etc.

#6
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Am semnat antecontractul pentru un apartament de 3 camere (ultimul) in acest bloc. Au ramas doar apartamente de 2 camere si garsoniere. Totul a decurs bine, dezvoltatorul (prin reprezentant) a fost o.k. in negocieri si am ajuns sa batem palma in conditii reciproc avantajoase.

#7
i1983

i1983

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2015
A mai semnat cineva antecontract?

#8
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013
Sunt 21 de viitori locatari si toti au semnat antecontractul. Mai sunt 13 ap. de 2 camere si garsoniere. Se spera ca pana pe 15 mai sa fie gata totul.

#9
i1983

i1983

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2015
Din februarie și pana acum nu a mai cumpărat nimeni? De ce nu se mai vinde nimic?

#10
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

 i1983, on 17 aprilie 2015 - 22:36, said:

Din februarie și pana acum nu a mai cumpărat nimeni? De ce nu se mai vinde nimic?
Cred ca nu sunt suficient promovate. Mie m-i se pare ca zona este f.buna, intradevar apartamentele sunt un pic cam scumpe, dar pentru cine cauta confort( metrou, piata, mall, scoli, asfalt) este super o.k.

#11
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016
Am vizionat acest bloc acum 1 an. Ma interesa un apartament de 3 camere. Nu erau decat 2 in tot blocul. Locatia era buna spre foarte buna si compartimentarile erau ok. Cu locurile de parcare stateau mai prost. Aveau doar 4 la nivelul 0. Partea buna e ca aveau spatii de depozitare de tip boxa.
Desi atunci blocul era ridicat pana la penultimul nivel am observat acum 1 luna ca inca nu este locuit. Nu-mi explic.
Personal imi placea, dar sotiei i s-a parut nu stiu cum....Femeile. Nu l-am cumparat, nu imi pare rau, nici bine, nu-mi pasa. Viata ar trebui sa se desfasoare in afara peretilor de beton.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate