Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

loto 6/49

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
18:50
22:25 ®

#20
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
burvi > vezi ca acolo nu ai decat 5 numere, iar chestia cu suma  totala nu ajuta prea mult. Daca din intervalul 40-49 nu va iesi nici un nr., atunci vor fi multi castigatori la a I-a. Doar daca nu vor iesi mai mult de 3 nr. din aceeasi decada.

Mtz

#21
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Pardon, am vrut sa scriu 3 in intervalul 1-10
Acum sa-mi explici mie Mtz, de ce in ultimile citeva zeci de extrageri
au fost la cat 1-a un SINGUR cistigator (cu exceptia extr. din 22.12) si acum cind sint monitorizati, garantez ca vor fi cel putin 2, sa nu zic 3.
E o coincidenta ?

#22
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Chestia cu un singur castigator se intampla de cand s-au scumpit mai mult variantele. Aceasta a dus la limitarea posibilitatii de a juca sceheme reduse. Chiar si acum cand reportul va fi cam de 1,5 mil $, 90% dintre bilete sunt variante simple. E doar o chestie de probabilitati.

Mie mi se pare curios alt lucru: de ce au modificat distribuirea fondurilor pentru categoriile 1 si 2? De ca pentru categoria 1 se acorda doar 5%? Care e interesul sa se castige bine la a doua? Daca ar fi 40 de castigatori la a doua ar lua fiecare cam 1 miliard!

Tare mi-e ca nu se ia nici saptamana asta si de aia au marit fondul la a doua; ca sa nu se oftice aia care au fost la un nr. sau le-au iesit 6 dar nu "au picat" pe schema...

Daca o iesi ceva de genul: 2-22-23-26-28-42, sa faci rost de bani pentru saptamana viitoare ca va fi iar report.

Vom vedea. Jocurile sunt deja facute.

enjoy,

Mtz

#23
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Tare m-as aventura impreuna cu mai multi de pe acest forum, fiecare cu : 500.000 lei.
Stii ca la cat a 2-a te obliga sa iei 5 Dacii ?
Ma intreb daca nu cumva e o forma de comert...
Alta forma de comert ar fi insistenta cu care ni se cere sa jucam cit mai multe variante simple.
Un bilet costa 500 lei, ar insemna 3000 lei o pagina A4, asta da pret sa vinzi hirtie.
Ar fi un top de 500 hirtii A4 la pretul de 1.500.000 lei.
Astia vind hirtie de 20 de ori mai scump, sau cam asa ceva.

#24
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
Am intrat in ziua extragerii... mai sunt 18 ore. Sunt curios daca se ia cat. I. Am pus si eu 3 bilete.

Bafta tuturor!!

==W=O=R=M===

#25
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Nu cred ca se ia cat 1.
S-au jucat (dupa spusele lui Albu) 4 milioane de variante, pina la 13.900.000 mai e ceva.
Sint sanse de 1 la 4 sa se cistige cu 6 numere, destul de putin.

#26
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Iata si numerele extrase:
22-26-35-40-45-49

http://www.loto.ro/RZ-649/R_649.ASP

dupa cum se vede, cine a jucat zile de nastere a luat teapa.

Omologarea dupa ora 21.

enjoy,

Mtz

#27
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Iata ce spuneam eu acum cateva zile:

Quote

Posibiltatea ca pe o varianta simpla de 6 numere sa pui mai mult de 2-3 nr. din aceeasi decada (ex:20-29, sau 40-49) este foarte mica.

extrase: 40-45-49 astea nu pot fi prinse decat pe schema redusa


Quote

ca sa aveti o sansa dat fiind cele de mai sus, jucati cateva variante dupa posibilitati (simple sau scheme reduse) in care sa aveti incluse 2-3 nr. cel putin din aceeasi DECADA

cine a pus: 40-45-49?  :yeah baby


Quote

Ca terminatii la extragerea ce urmeaza, preconizez x2, si/sau x5

extrase: 22-35-45  :yeah baby


Quote

Dati-le incolo de calcule de probabilitati sau zile de nastere; urmati cele scrise mai sus si in rest va urez sa aveti INSPIRATIE!

in numerele extrase pot fi zilele de nastere (22-26) dar nu si lunile  :nu:

Quote

Dati mai multa importanta numerelor iesite in urma cu 2-3 saptamani si cel putin un nr. de saptamana trecuta.

s-a repetat 26  :yeah baby


Quote

ca decada cu mai multe numere,10-19 si/sau 20-29

aici nu prea le-am nimerit; poate doar 22 si 26  :(


revin dupa omologare  

mama lu' Mama Omida

PS: dupa cum arata numerele se pare ca a cazut reportu'

#28
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
am vazut la stiri ca potu` cel mare s-a castigat!
Poate e vreun dobitoc care si-a pierdut beletu` (dar totusi nu inclin sa cred asta :) )

a prins vreunu macar cat III ?

eu unul am avut DOAR 2 numere, 49 si 26

#29
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
eu am avut cate un nr. pe fiecare varianta jucata... mda.. destinu.

==W=O=R=M==

#30
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Am unghiile roase si varul cazut de pe pereti la cati pumni am dat in ei. M-am ofticat la culmeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.............
Am jucart o singura varianta + un nr la noroc= 25500 lei.
Mi-a iesit 3 numere: 22, 26, 40.
Am fost asa de aproapeeeee........... uffffffffffffffffffffff
Dar nu-mi pierd speranta, vor mai fii premii d-astea barosane.
Tin sa spun ca nu joc in mod curent. N-am mai pus un bilet de cel putin un an.

#31
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
dupa cum ziceam:

Quote

Nr. extrase sunt intre 1 si 35, sau intre 15 su 49 (in acest caz reportul a cazut si sunt cel putin 2 castigatori).

Quote

Sansa sa nu se ia e urmatoarea: cel putin un nr. din 1-9 si unul din 40-49 (asta din cauza schemelor reduse, care daca nu se indeplinesc conditiile de mai sus apare unu cu 6din6)

eh, a iesit doar unu'

BIGphAntom > tebuie sa astepti un an in caz ca a piredut omul biletul

Intel > cred  ca tot peste vreun an o sa mai fie asa report

eu am prins 22-26-35-45-45, dar ... pe variante diferite  :ciocan:

Mtz

#32
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Felicitari Mtz, se pare ca esti pe drumul cel bun.
Am avea sanse duble daca am juca impreuna, eventual mai multi...

#33
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 28.11.2001
Damn me.... am prins 3 numere si tocmai acu nu mi-am jucat ziua de nastere (22) ca prindeam 4! Si am avut 46 si a iesit 45!
Sa mor de ciuda!

#34
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
:: 510.000 milioane castigate la Loto cu ajutorul calculatorului:
Initiatorii acestei "actiuni" de grup au fost Vasile Hustiu si Daniel Nastac, care au facut o cheta de la colegii lor pentru a strange bani si a juca toti un bilet la Loto. In total au fost atrasi 20 de loteristi care au adunat 2.250. 000 de lei, iar numerele castigatoare au fost alese cu ajutorul unui program pe calculator facut chiar de Vasile Hustiu, care este de altfel informaticianul institutiei. Fiecare dintre cei 20 de angajati ai CJP Bacau a contribuit in functie de banii pe care ii avea la el, cu sume intre 100. 000 si 200.000 de lei. De aceea, ei au hotarat sa imparta castigul in functie de aceasta contributie. La fel vor face si cu banii pe care ii vor obtine dupa ce vor vinde autoturismul Dacia pe care-l vor primi ca premiu. Mai in gluma, mai in serios, angajatii au incercat ieri sa ne vanda chiar noua masina. "Nu vreti sa cumparati o Dacie, ca tot sunteti in Bucuresti. O dam si mai ieftin cu cateva milioane de lei", a incercat sa ne convinga unul dintre castigatori, Gelu Balaban. Potrivit datelor furnizate de directorul Agentiei Bacau a Loteriei Nationale, Iuliana Banu, in judetul Bacau s-au inregistrat zece bilete castigatoare la categoria a II-a la extragerea de duminica. Potrivit angajatilor Loteriei Nationale, pana ieri nu venise nimeni sa ridice premiul cel mare. Dar cum norocosul milionar in dolari are la dispozitie un an pentru a-si revendica averea, nu e timpul trecut. De la extragerea de duminica la sediul Loteriei "curg" castigatorii celorlalte variante. Ieri, o tanara a dorit sa-si ridice premiul la categoria a III-a. A stat la coada, iar cand a ajuns in fata functionarul de la birou i-a verificat biletul si i-a comunicat castigul 510 milioane. Fata a lesinat auzind suma despre care este vorba. "La verificarea biletului, functionarul nostru a observat ca fata castigase de fapt cu cinci numere. Cand i-a spus, tanara s-a prabusit de emotie", ne-a povestit purtatorul de cuvant al Loteriei, Ioan Deaconu. (Realitatea romaneasca)

#35
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
exista un istoric online al extragerilor!?

#36
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Da, dar nu prea sint exacte.

Am eu toate extragerile, cu tot cu fonduri si reporturi, incepind din februarie 1993.
La ce-ti trebuie ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate