Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Cu masina spre Grecia prin Serbia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1493 replies to this topic

#1351
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
A trecut cineva cu masina imprumutata prin Macedonia?
Se cere contract de comodat?

#1352
Ekzein

Ekzein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.12.2007

 daniMMM, on 17 iulie 2022 - 08:59, said:

Chiar in Skopje la toll le-am dat o monedă de 2 euro, in 29 iunie, probabil ai prins un toll unde nu avea rest.

Habar n-am ce mi-a indrugat respectivul in limba lui dar de la bancnota de 5 euro a avut rest Posted Image
O fi fost un caz izolat.

#1353
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 cetane, on 17 iulie 2022 - 19:12, said:

A trecut cineva cu masina imprumutata prin Macedonia?
Se cere contract de comodat?
Doar cartea verde i-a interesat.

#1354
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005

 cetane, on 17 iulie 2022 - 19:12, said:

A trecut cineva cu masina imprumutata prin Macedonia?
Se cere contract de comodat?
In 10 ani, nu mi-a cerut nimic de la masina, decât talon și carte verde. Și de fiecare data am fost cu mașina de serviciu in concediu. E adevărat că avem in bord și împuternicirea, dar nu au cerut-o niciodată.

#1355
cetane

cetane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 30.11.2010
Hartia de la RCA nu o am in original, este o copie trimisa pe email. Este ok asa sau trenuie hartia in original?

#1356
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Nu cred că mai există original; ce-ți printează brokerul este identic cu ce primești pe mail daca faci online și printezi tu...

#1357
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Am mers cu foaie albă printata, a fost ok.

#1358
nekkyy3

nekkyy3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.07.2012
Vă salut din nou, sunt șanse să găsesc cazare la fața locului in Possidi Kasandra? Am făcut rezervare pt 3 persoane la un hotel dar a mai apărut o a 4 a persoană,  la acel hotel nu mai sunt locuri disponibile și aș dori să caut la fața locului, aș avea șanse,  vă mulțumesc.

#1359
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Sigur găsești ceva in apropierea acelui hotel.

#1360
nekkyy3

nekkyy3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.07.2012
Sau știți vreun site unde găsesc cazare la particulari,  că la firme sunt toate ocupate. Vă mulțumesc.

#1361
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Cu un telefon la hotel ai incercat, sau doar te-ai uitat pe net ?  Ca mai au camere libere pe care nu le listeaza... noi am mai rezolvat asa, de cateva ori, cand s-a marit grupul si ne-au mai trebuit camere.

#1362
nekkyy3

nekkyy3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.07.2012
Am trimis un email și mi-a confirmat ca nu mai au camere libere, sau se poate sta o persoană în plus într-o cameră,  eu am o cameră rezervată dar pt 3 persoane

#1363
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Nu stiu cate camere doresti, nu stiu perioada.
Am facut asa:
- 4 persoane
- 1 camera
- perioada 21-24 iulie (3 nopti)
Am gasit un singur rezultat mai de doamne-ajuta:
https://www.booking....lability_target

#1364
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
https://www.airbnb.c...79-afce6c170e7c

Nu e clar ce vrei:
cazare pt o pers sau vrei să renunți la cazarea de 3 și să cauți alta de 4... neapărat în Possidi sau în zona...cât de aproape de plaja...ce perioada...

Edited by dansysro, 19 July 2022 - 14:08.


#1365
nekkyy3

nekkyy3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.07.2012
Problema e ca e f din scurt, nu renunț la cazare,  am rezervare în Possidi o cameră 3 persoane și as mai vrea cazare pt o a 4 a persoană,  în Possidi sau alături,  cele 3 persoane sunt din familia mea de aceea vreau în Possidi sau alături,  perioada e 20-27 iulie

#1366
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
proaspat revenit din grecia pe drumul din serbia ( doar acesta imi place ). ieri la pranz am stat 50 minute sa ies din grecia la vama cu macedonia. am mai stat 40 min sa intru in macedonia. la vama mkd-srb am pierdut o ora pe ceas. azi la vama srb-ro (moravita)in total am stat 5 minute, am trecut vama in jur de ora 15.
se lucreaza pe autostrada in serbia, se circula pe o banda, aprox 3 portiuni de 4 km. se mai asfalteaza pe centura de la smederevo si acolo e semafor dar nu pierzi mai mult de 5 minute.
e ok drumul dar daca mergi cu viteza legala iti vine acru oricat de meseriasa e masina pe care o conduci.

#1367
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006

 nekkyy3, on 19 iulie 2022 - 16:30, said:

as mai vrea cazare pt o a 4 a persoană,  în Possidi sau alături,  cele 3 persoane sunt din familia mea de aceea vreau în Possidi sau alături,  perioada e 20-27 iulie
Dupa pret si apropiere de Possidi ar fi:
Skentos Hotel (564 euro) 7.1 km
Aristotelis Hotel (709 euro) 4.4 km
Galini Sea View Apartments Chalkidiki (536 euro) 8.8 km

Restul se afla la 14-15-20 km de Possidi. Distanta nu ar fi mare dar daca doriti sa petreceti timpul impreuna, unul din voi trebuie sa vina cu masina personala la celalalt sau sa folositi transportul local (autobuz, microbuz, taxi).

Edited by florinbad, 20 July 2022 - 07:30.


#1368
flotam

flotam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 17.10.2012
In sfarsit asfalteaza in zona Smederevo...
Sper sa repare si bucata pana la podul peste Dunare, ca mergi pe acolo ca pe acordeon...
Am intalnit si eu problema asta in MK cu moneda de 2 euro la un toll, ciudat ca la ultimul mi-a acceptat-o. Cica se falsifica, asa mi-a zis tipul de la statia de taxare.
Ca o observatie, full de radare in MK - 3 bucati am prins numai pe sensul meu, si am observat inca tot atatea pe partea cealalta, mai ales la restrictiile de viteza din zona nodurilor. Atat la dus, cat si la intors (in a doua jumatate a lunii iunie am fost)
Si pe bucata dintre Smederevo si Moravita si acolo minim 2... inclusiv spre miezul noptii.

Edited by flotam, 20 July 2022 - 10:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate