Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Orange Romania la sfarsitul anului 2014: Venituri in scadere cu 2,7% si cu 95.000 mai multi clienti decat in anul anterior

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#19
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postanoniymus, on 17 februarie 2015 - 16:33, said:

Orange este o companie de cacat cu angajati pe masura.

Părerea ta, dar nu o putem lua ca reper. Și încearcă să vorbești civilizat, dacă este posibil. Mulțumesc pentru înțelegere!

Edited by vio73, 17 February 2015 - 16:47.


#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011

View Postvio73, on 17 februarie 2015 - 16:28, said:

După logica ta, înseamnă că toți dau milioane de clienți din burtă! Pentru mine sunt cei mai buni, chiar dacă sunt unele lucruri care nu-mi convin nici mie, dar asta nu însemnă că ceilalți excelează. Din contră! Dacă luăm doar prețul ca reper, atunci da, sunt alții mai buni. Altfel...
Sigur ai citit ce am scris? Iti mai pun odata poate intelegi acum.

"Nu spune nimeni ca au "din burtă 5 milioane de numere" dar 1,5 milioane tot au.  Vodafone a scazut cu 300.000 fata de T4 - 2013, Cosmote cu 220.000 fara de T3 2013 iar Orange raporteaza in fiecare trimestru cresteri... E prea trasa de "par" povestea asta. Plus ca nu poti sa cresti la infinit...la un moment dat atingi varful si o iei in jos."

Logica spune ca nu poti sa cresti la infinit, iar cand piata scade dramatic iar tu nu scazi sau macar stagnezi ci cresti e deja S.F sau o smecherie de contabilitate.
Daca comparam cu T3 atunci au crescut cu 17.000. nu cu 95.000 "La 30 septembrie 2014 compania avea 10.514.000 clienţi > La finalul anului 2014, Orange avea 10.531.000 de clienti" Oricum eu sunt sceptic de cifrele lor, nu au nici o treaba cu realitatea. Probabil da bine in presa si la actionari.

Edited by Papillon_, 17 February 2015 - 16:52.


#21
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postvio73, on 17 februarie 2015 - 16:45, said:

Părerea ta, dar nu o putem lua ca reper. Și încearcă să vorbești civilizat, dacă este posibil. Mulțumesc pentru înțelegere!

Angajatii de la Orange sunt niste terminati, niste gretosi, cand te duci sa vorbesti cu ei, au gura punga.

#22
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View PostPapillon_, on 17 februarie 2015 - 16:48, said:

Sigur ai citit ce am scris? Iti mai pun odata poate intelegi acum.

"Nu spune nimeni ca au "din burtă 5 milioane de numere" dar 1,5 milioane tot au.  Vodafone a scazut cu 300.000 fata de T4 - 2013, Cosmote cu 220.000 fara de T3 2013 iar Orange raporteaza in fiecare trimestru cresteri... E prea trasa de "par" povestea asta. Plus ca nu poti sa cresti la infinit...la un moment dat atingi varful si o iei in jos."

Logica spune ca nu poti sa cresti la infinit, iar cand piata scade dramatic iar tu nu scazi sau macar stagnezi ci cresti e deja S.F sau o smecherie de contabilitate.
Daca comparam cu T3 atunci au crescut cu 17.000. nu cu 95.000 "La 30 septembrie 2014 compania avea 10.514.000 clienţi > La finalul anului 2014, Orange avea 10.531.000 de clienti" Oricum eu sunt sceptic de cifrele lor, nu au nici o treaba cu realitatea. Probabil da bine in presa si la actionari.

Nu știu dacă sunt mereu în creștere sau nu ( nici nu mă interesează), dar îți pot spune că sunt mai mulți decât ceilalți. Numai în jurul meu am cel puțin 100 de persoane care au venit anul trecut la Orange din Telekom sau Vodafone. Și sunt mulți cu această tendință în continuare.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai calmati-va. :) Fiecare client e liber sa aleaga ce furnizor doreste, in functie de preferinte/necesitati/orice altceva.

#24
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postanoniymus, on 17 februarie 2015 - 16:53, said:

Angajatii de la Orange sunt niste terminati, niste gretosi, cand te duci sa vorbesti cu ei, au gura punga.

Tu vorbești cu mine sau cu angajații? Eu nu sunt angajat, dacă aia insinuezi! Dacă ai tu o problemă cu angajații, e treaba ta. Oamenii sunt peste tot la fel : buni sau răi. De ce crezi că la ceilalți e ceva deosebit?
Atâta timp cât oferă servicii 3g și 4g cu cea mai mare acoperire, e cam normal să crească și numărul de clienți, chiar dacă nu le convine unora sau altora.

Edited by vio73, 17 February 2015 - 17:01.


#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu as zice ca veniturile sunt mai scazute si datorita faptului ca anumiti clienti au obtinut oferte bune la retentie, pret mai mic si beneficii mai multe.

#26
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View PostMembruAnonim, on 17 februarie 2015 - 17:00, said:

Eu as zice ca veniturile sunt mai scazute si datorita faptului ca anumiti clienti au obtinut oferte bune la retentie, pret mai mic si beneficii mai multe.

E cam logic. Toți vrem mai multe beneficii la prețuri bune, dar fără să facem rabat de la calitate.

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E ceva normal. :D

Ofertele bune nu sunt publice.

Concurenta este benefica pentru clienti. Stii foarte bine ca eu am folosit doar Vodafone inainte si am venit la Orange pentru reteaua lor si pentru 4G-ul foarte extins. Uita-te putin peste ofertele standard... Pantera 41, care ofera 4 GB de trafic pe 4G/4G+. Crezi ca as fi dat eu 41 euro sa am doar 4GB de net super rapid si pe care sa il consum in cateva clipe? :D

Am obtinut o oferta mult mai buna, la retentie, fara terminal inclus si asa-mi convine.

#28
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postjohnalex09, on 17 februarie 2015 - 16:32, said:

ca sa nu va mai dati cu parerea aiurea, faceti o comparatie ventiuri vs nr de clienti, (bani sunt pe bune, pt ca sunt impozitabili) si atunci vezi cine are proportia de cash mai mare are si clienti mai multi Posted Image


Nu ii buna logica ta.
Uite un ex: Samsung vinde mai multe smartphone-uri decat Apple dar are profituri mai mici. De ce? Pentru ca in medie, telefoanele vandute de Samsung sunt mult mai ieftine.

#29
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu sunt de acord că putem discuta pro și contra ani de zile, dar hai să nu încercăm să convingem pe alții că rața împunge... Fiecare cu părerea sa, dar să râzi de unii colegi pe aici că se abonează pentru a cumpăra terminale sau alte chestii, îmi pare ca lipsă de respect. Cu banii mei fac ce vreau și nu primesc lecții de la nimeni. Și da, și eu cumpăr terminale la abonament. Fac asta din 1998. E vreo problemă?

Edited by vio73, 17 February 2015 - 17:15.


#30
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postvio73, on 17 februarie 2015 - 17:15, said:

Eu sunt de acord că putem discuta pro și contra ani de zile, dar hai să nu încercăm să convingem pe alții că rața împunge... Fiecare cu părerea sa, dar să râzi de unii colegi pe aici că se abonează pentru a cumpăra terminale sau alte chestii, îmi pare ca lipsă de respect. Cu banii mei fac ce vreau și nu primesc lecții de la nimeni. Și da, și eu cumpăr terminale la abonament. Fac asta din 1998. E vreo problemă?

Da este o problema.
Sunt preturi umflate.
Si eu am telefon mobil din 1998 si niciodata cumparat la abonament.

#31
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postanoniymus, on 17 februarie 2015 - 17:28, said:


Da este o problema.
Sunt preturi umflate.
Si eu am telefon mobil din 1998 si niciodata cumparat la abonament.

E o părere, pe care ți-o respect, dar asta nu înseamnă că suntem fomiști sau hipseri sau cum zici tu! Eu am telefoane și la liber și luate de la ei. Dacă am chef să îmi iau un telefon acum, o fac, iar când îmi vine rândul, iau și la abonament. Deci sunt fomist? Eu schimb cel puțin un telefon pe an!

#32
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostPapillon_, on 17 februarie 2015 - 14:56, said:

10.531.000 de clienti ?? Crestere de 95.000 clienti ? Ceva nu se leaga, Vodafone scade de luni bune, Telekom la fel numai ei cresc intruna... Cel mai probabil "umfla" ciferele ca sa dea bine la marketing.

Astia de la ORANGE ca sa le dea suma bine, au pus angajatii sa cumpere minim doua simuri.
:))))

#33
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Si iti place ca le cumperi la suprapret? Daca da, asta te face hipster :-/

#34
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Nu știu ce înseamnă hipser sau ce zici tu, dar te asigur că nu toți sunt așa. Eu am toate serviciile de la ei, dar plătesc imediat ce mi se afișează factura în contul de webcare.

#35
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Uite ce e ala un hipster:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bf8nn1QBlOM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/of8kFHA0y7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aenvsQgP4LA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by anoniymus, 17 February 2015 - 17:50.


#36
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Nu știu ce înseamnă hipser sau ce zici tu, dar te asigur că nu toți sunt așa.



Asta ii buna :lol:

Dar tot nu mi-ai raspuns la intrebare. Iti place sa cumperi telefoane la suprapret?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate