Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Sarcina nedorita

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Andrei-_-

Andrei-_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.02.2015
Copii , dati frunza jos de pe tricou !

Edited by Andrei-_-, 19 February 2015 - 08:37.


#74
Sellena28

Sellena28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 22.01.2015

 rasistu, on 19 februarie 2015 - 06:49, said:

e de apreciat ca pustiul asta s-a si dus cu mandra lui, este prima data cand vad asa ceva pe forum. multi spun ca se vor duce si dispar.


cum ai calculat aceste procente? poti sa justifici?
Pai din moment ce ai avut contact sexual neprotejat si menstruatia iti intarzie sunt sanse destule sa ramai insarcinata.Mai ales la cate pastile a luat si cum le-o fi luat sa nu isi mai fi facut efectul.Am pus o marja de 50 si 50,pentru ca tot atatea sanse erau sa intarzie mentruatia din cauza pastilelor.La atatea pastile de urgenta luate in asa timp scurt se da peste cap organsimul.

#75
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

 Sellena28, on 19 februarie 2015 - 11:15, said:

Pai din moment ce ai avut contact sexual neprotejat si menstruatia iti intarzie sunt sanse destule sa ramai insarcinata.Mai ales la cate pastile a luat si cum le-o fi luat sa nu isi mai fi facut efectul.Am pus o marja de 50 si 50,pentru ca tot atatea sanse erau sa intarzie mentruatia din cauza pastilelor.La atatea pastile de urgenta luate in asa timp scurt se da peste cap organsimul.
la cate pastile a luat sunt sanse mai mari sa fie dereglata decat sa fie insarcinata, sa nu mai zic ca exista posibilitatea sa se "prinda" mai greu un bebel in aceste conditii. in plus bebele nu se face chiar asa usor, omul nu a ejaculat in ea.
esti femeie, nu stii ca mucoasa vaginala este acida si omoara mare parte din sperma (cei 4-5 ml de la o ejaculare) astfel incat sa ajunga cel mai rapid si rezistent?
din ce spune pustiul asta eu pot sa bag mana in foc ca ea nu este insarcinata, ci doar dereglata.

asa ca tot nu inteleg logica folosita de tine.

aa, care logica? femeile "gandesc" emotional.

#76
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 rasistu, on 19 februarie 2015 - 18:58, said:

mucoasa vaginala este acida si omoara mare parte din sperma (cei 4-5 ml de la o ejaculare)
Asta se întâmplă doar când „conexiunea” nu e bine făcută (amatori ca inițiatorul) sau există diferențe majore de „calibru” între „mufe”. Și nu omoară mare parte din spermă. Încă ajung foarte mulți la ovul, doar că el nu-l acceptă decât pe primul. Lichidul seminal e ușor alcalin, ca să neutralizeze pH-ul vaginal acid.

Edited by 0x0c, 19 February 2015 - 19:04.


#77
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 0x0c, on 19 februarie 2015 - 19:03, said:

Asta se întâmplă doar când „conexiunea” nu e bine făcută (amatori ca inițiatorul) sau există diferențe majore de „calibru” între „mufe”. Și nu omoară mare parte din spermă. Încă ajung foarte mulți la ovul, doar că el nu-l acceptă decât pe primul. Lichidul seminal e ușor alcalin, ca să neutralizeze pH-ul vaginal acid.

De fapt, nu primul spermatozoid este cel care fecundeaza ovulul.

#78
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 Purpura, on 19 februarie 2015 - 19:08, said:


De fapt, nu primul spermatozoid este cel care fecundeaza ovulul.
Primul ajuns la ovul. Nu?

#79
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 0x0c, on 19 februarie 2015 - 19:09, said:

Primul ajuns la ovul. Nu?

Nu, pentru ca ovulul are o membrana care trebuie penetrata mai intai, iar asta se face cu ajutorul celorlalti spermatozoizi. Cel care trece primul de ea, fertilizeaza.

Sau da, depinzind de ce intelegi tu prin a ajunge primul la ovul.

Edited by Purpura, 19 February 2015 - 19:19.


#80
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 Purpura, on 19 februarie 2015 - 19:13, said:

Nu.
La asta te referi?

Quote

Although many sperm can bind to an egg, normally only one fuses with the egg plasma membrane and injects its nucleus and other organelles into the egg cytoplasm.

http://www.ncbi.nlm....books/NBK26843/

Edited by 0x0c, 19 February 2015 - 19:16.


#81
Andrei-_-

Andrei-_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.02.2015

 0x0c, on 19 februarie 2015 - 19:16, said:


Corect , multi ajung la ovul dar doar unul trece de membrana si dupa ce a intrat restul incep sa moara incet , incet (de ciuda) !

#82
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,855
  • Înscris: 07.06.2014

 Dany_Darke, on 17 februarie 2015 - 06:30, said:

daca tot mergeti acolo, poti intreba si ce metode contraceptive exista. cum puteti evita si ce efecte au pastilele, inclusiv contraceptivele. ca sa nu spun, ca la 15 sa inceapa cu asa ceva, deja la 30 este pe duca tot sistemul intern.

nu cred ca realizezi inca amploarea faptelor voastre. nu-i asa? dar ce-ti pasa tie, tu sa fii sanatos

 doctore2, on 17 februarie 2015 - 07:31, said:

nu e asa, dom'le

pentru cei care inca urmaresc aceasta poveste emotionanta de dragoste: s-a facut azi dimineata testul de sarcina, a iesit negativ Posted Image as baga o poza dar nush cum Posted Image

 doctore2, on 17 februarie 2015 - 19:30, said:

Am fost la ginecoloc. Situatia e destul de coibila. Am gasit o policlinica care ofera la minori consulatii gratis si posibilitatea de a ramane in anonimat, sau mai bine, de parte de cunostinta parintilor, caci asta urmarim in primul rand, din pacate... De la escapelle i-a iesit un fel de rana in vagin si tre sa faca analizele sa vada ce e exact. un fel de boala precancerigena. si costa numai analizele in jur de 300 roni, nu avem bani si ne gandim sa vindem ceva. Pana a aparut azi problema asta in viata mea, nu mi-am dat seama ca nu era nimic complicat. ( O sa furnizez mai multe detalii mai tarziu, daca mai sunteti interesati) O sa mai facem un test de sarcina zilele astea sa ne asiguram ca nu e nimica si inca peste 2 saptamani, sa vedem ce a fost cu ziua lui valentin Posted Image

asa este, nici nu aveam dreptate cand ti-am scris ca nu cunosti amploarea faptelor.

in acelasi timp, imi sustin afirmatia de la inceputul topicului

 Dany_Darke, on 15 februarie 2015 - 21:02, said:

nici nu stiu daca sa te consider in continuare troll sau sa te iau in serios si sa-ti zic ca esti inconstient.

insa e clar ceva in neregula cu tine

PS: sunt de sex feminin, asta ca sa stii pe mai departe cum sa mi te adresezi ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate