Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lenovo P70

- - - - -
  • Please log in to reply
1160 replies to this topic

#37
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Multumesc mult pt lamuriri.

Sa inteleg ca esti un proaspat posesor de P70? :D


#38
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011
Da. L-am primit ieri. Cateva impresii:
In ambalaj a venit gata echipat cu o carcasa de plastic pentru protectia capacului spate si partea laterala. Pe langa carcasa are si o folie de protectie a ecranului. Incarcatorul, cablul OTG si castile sunt de culoare alba.
Ecranul este OK. Luminozitatea este buna insa la nivelul de negru era loc de mai bine. Unghiul de vizibilitate este bun.
I-am facut testul Antutu si a iesit cu 44324 puncte.

#39
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
@cg74 Sa ne spui cum se misca si cum ti se pare, ca si constructie si OS. Are aceleasi erori la agenda ca si la P780 (ceva cuvinte in chineza) si daca la mesaje iti arata contactele sau doar numerele de telefon (la fel si cand esti sunat).
Si nu in ultimul rand, bateria :D

LE: 2GB RAM si 16 GB memorie interna? GPS e ok?

Edited by blodwings, 19 February 2015 - 11:17.


#40
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Folie ar trebui sa aiba din fabrica, chiar daca nu scrie pe ea android si alte balarii. La P780 era o folie semi mata..am stat cu ea o zi parca si apoi am dat-o jos..zicea ca e alt display. :)
Husa de plastic este branduita Lenovo, ceva semne ca este originala sau a fost data de catre vanzator?
Ai urme de chinezisme prin meniuri?
Cutia a fost sigilata?
Incarcatorul este de China+adaptor sau este direct pe standard EU?
E conform specificatiilor prezentate pe dual....ro, adica 2GB Ram si 16GB Rom(storage)?
GPS-ul se conecteaza imediat la sateliti?Iti recomand aplicatia Here de la Nokia, de curand au si o duduie indrumatoare de drum in lb.romana.
In Power manager, ai posibilitatea sa aloci mai multe resurse(baterie,cpu, etc) pt un anumit tip de aplicatie? Am vazut treaba asta marketata intrun video.
Poti pune cateva poze cu telefonul si cateva fotografii realizate cu aceasta? Nu e nevoie de selfie-uri, cu camera de pe spate e suficient.

Multumesc!

PS: Stiu, te gandeai ca o sa scapi usor, dar sunt multi curiosi si si mai multi interesati de acest telefon, de aceea intrebarile vor curge precum Dunarea. Sryyyyyy! :D

#41
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011

View Postblodwings, on 19 februarie 2015 - 11:13, said:

@cg74 Sa ne spui cum se misca si cum ti se pare, ca si constructie si OS. Are aceleasi erori la agenda ca si la P780 (ceva cuvinte in chineza) si daca la mesaje iti arata contactele sau doar numerele de telefon (la fel si cand esti sunat).
Si nu in ultimul rand, bateria Posted Image

LE: 2GB RAM si 16 GB memorie interna? GPS e ok?

Se misca foarte bine. Inca n-am avut timp sa-l incarc cu multe aplicatii sa-l vad cum se descurca in multitasking. Din punct de vedere fizic arata mai bine in realitate decat in poze. E o nuanta frumoasa de bleumarin. Capacul spate este prins cu mai multe picioruse ceea ce il face sa stea bine prins de corpul telefonului. Rezista bine si la amprente.
Erori in sistemul de operare n-am intalnit. La prima deschidere meniul era in engleza. Dupa ce l-am trecut in romana totul a fost OK. N-am intalnit cuvinte stalcite sau cuvinte in chineza.
La mesaje arata numele contactului la fel si cand esti sunat.
Sunetul in casca se aude bine - cel putin in reteaua Vodafone.
Despre baterie nu m-am facut inca o parere. S-o vad ce face pana maine. Si da! vorbim chiar de 2GB RAM si 16GB stocare interna.
GPS-ul s-a conectat in aproximativ 4 secunde.

#42
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Cg74, Să-l stăpânești sănătos fara probleme!
Nu mi-am dat seama care e site-ul de unde l-ai achiziționat si cat a fost pretul.
Poti sa revii cu aceasta info? Mulțumesc.



#43
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011

View PostBenoit, on 20 februarie 2015 - 08:05, said:

Cg74, Să-l stăpânești sănătos fara probleme!
Nu mi-am dat seama care e site-ul de unde l-ai achiziționat si cat a fost pretul.
Poti sa revii cu aceasta info? Mulțumesc.

L-am cumparat de la dualism.ro. Pretul a fost de 1280 lei.

#44
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Magazinul domnului Melc...  :)

#45
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalextudor, on 20 februarie 2015 - 11:22, said:

Magazinul domnului Melc...  :)
Cunosc site-ul, am auzit numai de rau de domnu' respectiv dar asta nu înseamnă ca produsele comercializate nu sunt ok.
Inițial am crezut ca telefonul a fost luat din Slovacia, cred ca am citit pe diagonala:D

Edited by Benoit, 20 February 2015 - 17:05.


#46
cezarchiper

cezarchiper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 28.02.2013
S-a ieftinit pe http://www.edigital....source=price-ro
A coborat la 1096.5 lei!
Dar nu-l au in stoc!

Ma mananca si pe mine, desi inca sunt foarte multumit de al meu P780!

Edited by cezarchiper, 20 February 2015 - 20:33.


#47
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
1000 și un pic de lei e ok ca și preț.
Și pe mine ma mănâncă, însă mai țin P780 ul.

#48
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011
Revin cu precizari:
Legat de camera spate pot spune ca este cam slabuta. Probabil ca partea optica este de slaba calitate. De altfel nici in descrieri nu excela la vreun capitol. In schimb blitul isi face bine treaba.
O alta crtitica am de adus sunetului din difuzorul extern. Se aude incet si este reglat pe inalte.

Cu toate ca sunt instalate putine aplicatii RAM-ul este folosit la jumate, aproximativ 850 - 900 MB.

#49
ivc67

ivc67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2012
salutare.si pe mine ma mananca palma sa-l iau,am in prezent un 780,de care sunt multumit.am cochetat mult timp cu un s660,pentru singurul motiv,ca se conecteaza 3g din meniul telefonului si nu mai stai sa invarti simurile.problema lor,este banda 3g,la mine e numai 2100,dar am auzit ca sunt si pe 900.eu.cred ca intr-o luna se va stabiliza piata,undeva la 900-1000 de lei si atunci devine mai atractiv!

#50
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Numar de aplicatii instalate e mai mult sau mai putin relevant in cazul de fata fiindca e un ROM oficial, iar ce se deruleaza in spate(procese+appuri) reprezinta toata suita(ca sa nu zic amalgamul) care vine by default de la maretul gugle+ce a mai pus producatorul.
Cat timp am avut KK instalat pe tel(Life X Vibe), n.am vazut mai putin de 650mb ram ocupat, iar asta se intampla cu un ROM cat de cat curat. In plus, mai ai cel putin 1GB de ram liber, deci nu.i stres.
Si vb aia, un RAM liber tot timpul, e un RAM inutil...ca sa parafrazez un mare om in viata( se stie el care.i).

#51
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011
Miracast-ul functioneaza cu mare greutate. Are o intarziere de cel putin 2 secunde. Iar la final, cand il dezactivezi telefonul se blocheaza si trebuie restartat.

#52
i_gigi

i_gigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.01.2005
cg74 , wifi-ul  cum functioneaza? este stabil?

#53
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011

View Posti_gigi, on 22 februarie 2015 - 22:30, said:

cg74 , wifi-ul  cum functioneaza? este stabil?
wifi-ul functioneaza foarte bine. Este stabil si face fata bine la doi pereti interiori din beton.

#54
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Face fata, adica ai facut hotspot? Ca de facut fata prin X pereti, aia e de router(in proportie de 99%).

Alte probleme ai mai avut cu el?
Bateria cat tine?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate