Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Lenovo P70

- - - - -
  • Please log in to reply
1160 replies to this topic

#19
FireMan

FireMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 21.02.2005
blodwings, alextudor, eu nu prea vad reclama la tv pentru telefoanele Lenovo in afara de cei de la Digi, plus ca la noi sunt inca sunt destui care traiesc cu impresia ca Lenovo este nu stiu ce marca no-name, low quality, etc, si nu stiu altceva in afara de Samsung... Inca o chestie ar mai fi meniul telefonului, interfata VibeUI si alte chestii care prind bine pe piata asiatica, nu prind si la noi. Cel putin pe mine nu prea ma atrage interfata si meniul respectiv, mai mult imi place meniul clasic.
Lenovo are un singur Lenovo store, amarat si ala, in Bucuresti pe Bd. Unirii, foarte sarac in telefoane. Asa inteleg ei sa-si promoveze produsele, o companie imensa cu un markenting de doi bani pe Romania...

#20
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postblodwings, on 13 februarie 2015 - 21:28, said:

E cam stupid faptul ca în Europa, Lenovo a ales sa intre prin România, însă acum unele telefoane sunt disponibile pentru prima data în alte tari europene.
Doar ca fapt divers:
Lucrez într-o "multinationala" si am fost surprins sa observ (la un training international) colegii din Rusia si Ucraina aveau smartphone-uri Leonovo, toti! In Ucraina Lenovo e mai popular decat Samsung-ul la noi, ma rog asa mi-a lăsat impresia cel cu care am vorbit.

Edited by Benoit, 14 February 2015 - 17:01.


#21
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Pare ca a aparut si-n .ro la 1287.
http://www.edigital....d)-p466301.html

Edited by IP-XCENTRIC, 14 February 2015 - 19:21.


#22
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Aia sunt maghiari. Iți vine telefonul din Ungaria daca faci comanda. Eu am cumparat un monitor fabricat in Romania, importat din Marea Britanie și adus din Ungaria cu un preț mai mic decât dacă îl luam din Romania.
LE. Si ca să vă faceți o parere de firma respectiva. Monitorul era comercializat in 2 variante: cu și fără TV. Pe site era prețul celui fără Tv la cel cu TV. L-a prețul ăla l-am comandat, la ăla l-a livrat. Ulterior comenzii mele au modificat prețul pe site mărindu-l. Deci, îi recomand.

Edited by badmania98, 14 February 2015 - 19:35.


#23
FireMan

FireMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 21.02.2005
IP-XCENTRIC, daca te esti din Bucuresti, te duci cu masina personala in Bulgaria la Ruse si ti-l iei direct de acolo, tot iesi mai ieftin :)

#24
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Unde îl vezi mai ieftin? Ai văzut cât iese în lei cel din Bulgaria? 1296 lei cel bulgaresc + transportul față de 1 287 Lei cel unguresc +livrare gratuită.

Edited by badmania98, 14 February 2015 - 19:39.


#25
FireMan

FireMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 21.02.2005
badmania, la bulgari costa 479 leva, conform cursului BNR 1087.57 Lei. De unde 1296 lei?

#26
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,643
  • Înscris: 28.11.2001
Programelul meu probabil are o sincopa. Imi calculeaza ca fiind 2,706 o leva. El nu merge dupa cursul BNR ci dupa o rata de schimb de el stiuta ( cumparare 2,708 RON, vânzare 2,704RON la lva).

Edited by badmania98, 14 February 2015 - 20:42.


#27
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Si totusi... Inca nu-l are nimeni? Cred ca in jur de 1000 de lei ar fi pretul cinstit... Sau va fi chiar in vre-o doua luni...

#28
i_gigi

i_gigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.01.2005

View Posttachete, on 14 februarie 2015 - 21:09, said:

Si totusi... Inca nu-l are nimeni? Cred ca in jur de 1000 de lei ar fi pretul cinstit... Sau va fi chiar in vre-o doua luni...
A aparut la dualsim.ro

#29
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Sunt tare curios unde au garantie exemplarele vandute de mai sus numitul site.

#30
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

Într-adevăr este asa cum zicea cineva mai sus si anume ca display-ul este într-un plan exterior carcasei... Mmm, nu-mi place asta, il face un pic mai expus. Nu stiu de ce designerul a ales aceasta solutie, poate flowul de productie a devenit mai simplu si mai eficient insa ptr noi ca si consumatori, ce sa zic nu-s prea incantat, in plus are zero metal exterior, e doar asa zis polimeri(plastic).



#31
i_gigi

i_gigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.01.2005
Nu stiu cate bucati au avut cei de la dual sim , oricum stocul este epuizat.
Poate ne ofera impresii cineva care l-a butonat.

#32
FireMan

FireMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 21.02.2005
Probabil a avut o bucata de proba. Asteptam impresii de la cumparator Posted Image
Edit: mi-am adus aminte si scriu aici; de ce mama broastii nu fac astia telefoanele cu 3G pe ambele sim-uri?

Edited by FireMan, 17 February 2015 - 12:41.


#33
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View PostFireMan, on 17 februarie 2015 - 12:35, said:

Probabil a avut o bucata de proba. Asteptam impresii de la cumparator Posted Image
Edit: mi-am adus aminte si scriu aici; de ce mama broastii nu fac astia telefoanele cu 3G pe ambele sim-uri?
Poate mai in colo cand vor evolua tehnologic bateriile de asa maniera incat sa suporte decent 3G pe doua sim-uri, momentan doar cei 4000MAh se pot lauda cu autonomii de cateva zile cu 3G activat full time, in rest... no performance.
In alta ordine de idei, ce sa faci cu 2 sim-uri 3G, unul si bun!

#34
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011

View Postalextudor, on 16 februarie 2015 - 10:36, said:

Sunt tare curios unde au garantie exemplarele vandute de mai sus numitul site.
Garantia este oferita de Lenovo de tip Customer Carry-In. Asa este specificat pe certificatul din ambalaj

#35
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Oferita de Lenovo Romania?
Intreb fiindca Lenovo Romania nu a lansat oficial P70, iar pe site-ul lor este mentionat faptul ca nu beneficiaza de garantie internationala mai multe tipuri de produse, printre care si telefoanele.

Nu mi-e clar inca daca pt produsele cumparate din Ro sau in Ro nu poti veni la service cu un produs cumparat din alta tara.

#36
cg74

cg74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 15.01.2011

View Postalextudor, on 18 februarie 2015 - 22:55, said:

Oferita de Lenovo Romania?
Intreb fiindca Lenovo Romania nu a lansat oficial P70, iar pe site-ul lor este mentionat faptul ca nu beneficiaza de garantie internationala mai multe tipuri de produse, printre care si telefoanele.

Nu mi-e clar inca daca pt produsele cumparate din Ro sau in Ro nu poti veni la service cu un produs cumparat din alta tara.
E vorba de un certificat de garantie european in care este specificata si Romania. Pe ambalaj este trecut ca furnizor Lenovo Bratislava - Slovacia. Telefonul a fost cumparat de la site-ul mai sus mentionat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate