Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Intrebare legata de inrolare

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
695 răspunsuri în acest subiect

#649
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.728
  • Înscris: 24.11.2005

 Airbag, on 18 februarie 2015 - 22:15, said:

Nenicule , va cacati pe voi de frica ca vine putin si va invadeaza.De ce nu jucati flexibil ca si ungurii.Ca licuriciul va face tinte sigure pentru arme nucleare cu scutul acela plus ca chevron va fute apele subterane cu fractionarea.Ce aveti de castigat de la licurici.

Vai, vai, ce ma tem ca vine putin si ma invadeaza. Posted Image
Da' mai zi, ca incepi sa arati cum gandesti. Deci dupa mintea ta, romanii se caca de frica lui putin, da' ungurii sunt prieteni cu putin, asa ca ar fi bine ca romanii sa "joace flexibil" cu ungurii, si poate ungurii le pun o vorba buna la pretenu' putin. Posted Image. Bai, nene, in primul rand, asa cum am incercat sa-ti explic, orban nu e "ungurii" e doar un unguras, unu' singur, si stii tu foarte bine ce parere au ungurii din Ungaria despre tatucu' orban, nu trebuie sa-ti mai zic eu, da' te faci ca ploua. In al doilea rand, nu degeaba esti fan orban, uita-te la ce-ai scris mai sus, esti pe o minte cu el.
Orban e curva lui putin, nimic mai mult. Spera sa obtina nu stiu ce avantaje prin compromis, tradandu-si propriul popor. Nimic nou sub soare. Se pare insa ca tatucu' orban (ca si tine, de altfel) a uitat nitel istoria, las' ca poate se trezeste la un moment dat, desi s-ar putea sa fie cam tarziu... Posted Image

Editat de Mr_Who, 18 februarie 2015 - 22:25.


#650
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.400
  • Înscris: 01.01.2007
Mie imi pare rau de unguri.
Ce au fost si ce au ajuns...
Sa-i cante in struna dusmanului traditional.
In '56 ungurii si-au dat viata pentru libertate, au murit cu rusii de gat, au spanzurat de testicule rusofilii in piete, pentru a se elibera de jegul si jugul sovietic.
Iar acum, dupa 60 de ani, le canta in struna rusilor.
Pentru mine e greu sa ii inteleg.
Insa e rusinos pentru poporul maghiar. E jenant...

Editat de sylvius, 18 februarie 2015 - 22:45.


#651
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 641
  • Înscris: 11.02.2015
@Picard

nimeni nu pretinde supra-ultra invincibilitate!
da' firul logic va scapa voua, astora, visatorilor de cai verzi si roz pe pereti in dungi de zebra ---- anume, ca ala cu mai multi bani isi permite ce e mai bun!

si acu, la bani, SUA >>>> Rusia cu muuult!  e o deductie incredibil de logica si usoara, ce ar trebui sa puna capat controversei imediat!
nu si pt voi aparent ...
v-am aratat ca e total imposibil sa fii autonom, sa faci ce vrei tu si cum, dar hei!  ramaneti la visele voastre de ,,egalitate"

@Mr_Who

ai totala dreptate cu privire la Grecia!   grecia nu isi doreste sa abandoneze UE ! cu atat mai putin pt rusia!

stii vorba aia...rau e cu rau, dar mai rau e fara de rau

 sylvius, on 18 februarie 2015 - 22:44, said:

Mie imi pare rau de unguri.
Ce au fost si ce au ajuns...
Sa-i cante in struna dusmanului traditional.
In '56 ungurii si-au dat viata pentru libertate, au murit cu rusii de gat, au spanzurat de testicule rusofilii in piete, pentru a se elibera de jegul si jugul sovietic.
Iar acum, dupa 60 de ani, le canta in struna rusilor.
Pentru mine e greu sa ii inteleg.
Insa e rusinos pentru poporul maghiar. E jenant...


ungurii nu le canta in struna rusilor ...ci niscaiva oficiali au fantezii moscovite

#652
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.630
  • Înscris: 10.05.2005

 Mr_Who, on 18 februarie 2015 - 22:13, said:




Ungurii n-au nevoie de viza turistica in US pentru ca sunt prea putini ca sa aiba un impact semnificativ asupra imigratiei. Toata Ungaria are o populatie cat jumatate populatia New -York-ului. Posted Image

Really,deci asta era iecsplicatia.Sa-mi zici la care universitate ai invatat-o poate ma dumiresc si eu.Sa te parafrazez:NY are populatia cat romania intreaga dar romanii tot au nevoie de viza,oricat de bine va vede licuriciul.

#653
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.867
  • Înscris: 08.05.2012
Auzi mai asta airbag Romania se scrie : Romania !

#654
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.426
  • Înscris: 10.01.2005

 CentOS_Operator, on 18 februarie 2015 - 22:51, said:

@Picard

nimeni nu pretinde supra-ultra invincibilitate!
da' firul logic va scapa voua, astora, visatorilor de cai verzi si roz pe pereti in dungi de zebra ---- anume, ca ala cu mai multi bani isi permite ce e mai bun!

si acu, la bani, SUA >>>> Rusia cu muuult!  e o deductie incredibil de logica si usoara, ce ar trebui sa puna capat controversei imediat!
nu si pt voi aparent ...
v-am aratat ca e total imposibil sa fii autonom, sa faci ce vrei tu si cum, dar hei!  ramaneti la visele voastre de ,,egalitate"

mestere, tu parca ma pusesei la ignore, nu-i asa? :P

naivitatea ta este cel putin amuzanta!
pe de-o parte pentru ca te dai detinatorul unor secrete militare senzationale, respectiv te dai cunoscatorul investiilor in armamament, cand pana si copiii de la clasa 0 stiu ca astea sunt SECRETE de alea periculoase! :P
daca ai ajuns sa crezi cifrele alea... nasol. :console:
pe de alta parte, conform logicii la care faci referire cu atata emfaza, pentru ca Minune si Guta au bani si-si permit orice calculator inseamna ca pot sa faca orice soft, corect? :lol: sau, pentru ca -si permit orice masina, by default sunt si number one la formula 1, asa e? :lol:

nu stiu ce puii mei de user esti si tu, te-ai inregistrat acu' cateva zile si ai inceput sa ne impartasesti din fabuloasele secrete militare ale Rusiei si ale SUA! :roflmaofast:

#655
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.630
  • Înscris: 10.05.2005

 mecoparsapteplus, on 18 februarie 2015 - 23:09, said:

Auzi mai asta airbag Romania se scrie : Romania !

la mine nu si mai asta ii zici la ala cu care ti-ai tras izmenele impreuna.

Editat de Airbag, 18 februarie 2015 - 23:24.


#656
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.426
  • Înscris: 10.01.2005

 Airbag, on 18 februarie 2015 - 23:20, said:

la mine nu si mai asta ii zici la ala cu care ti-ai tras izmenele impreuna.

Auzi mai, asta... Airbag, ce-ai bre de esti asa nervos? :)

#657
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.728
  • Înscris: 24.11.2005

 Airbag, on 18 februarie 2015 - 23:06, said:

Really,deci asta era iecsplicatia.

Nene, eu chiar nu va inteleg pe voi, ungurii, ce va tot laudati ca n-aveti nevoie de viza turistica de US. Ce-i asa mare cacat o viza turistica, sau absenta ei, de va faceti din asta titlu de mandrie personala, zici ca l-ati prins pe Dumnezeu de picior ca va lasa americanii sa mergeti sa va spargeti forintii acolo la ei. Posted Image Am trait si am muncit legal ani de zile in US, si am intalnit si unguri care lucrau acolo legal, cu viza de lucru. La fel cum stiu unguri care au plecat "fara viza", au ramas acolo ilegal si se caca pe ei in niste joburi de toata jena, ca n-au permis de munca, nici nu pot obtine, si nici macar un cont bancar nu-si pot deschide; stau acolo si traiesc "the american dream", si nu pot sa merge la ei la Magyarorszag, ca le pun americanii interdictie pentru incalcarea regimului vizelor. Eu sunt roman, si daca vreau sa merg in State, ma pot duce si maine.
Ce-i mai bizar e faptul ca esti rusofil, anti-US si anti-UE (desi te dai mare scula pe-aici ca esti rezident austriac, deci traiesti intr-un stat UE si-ti convine), si cu toate ca esti antiamerican tot te lauzi ca ungurii n-au nevoie de viza de SUA. Asa, si? Tinand cont de simpatiille tale rusesti si sentimentele antiamericane ("licurici"&shit), cu ce te incalzeste chestia asta? Posted Image

Editat de Mr_Who, 18 februarie 2015 - 23:37.


#658
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.426
  • Înscris: 10.01.2005

 Mr_Who, on 18 februarie 2015 - 23:31, said:

cu ce te incalzeste chestia asta? Posted Image

Haoleu, nimic nu stii! Cu gaz rusesc! :lol:

#659
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 641
  • Înscris: 11.02.2015
Picarde, nu e nici un secret ca la bani, USA >>>> Rusia cu mult!

doar rusofil sau anti-american in draci, sau in coma sa fi fost de vro 50 de ani, sau sa te fi nascut acu cativa ani, fara acces la nici un mijloc de informare sau sa fi trait sub o piatra sau in vro pestera etc etc etc .....numai asa poti pretinde ca nu e asa!

e o chestie publica si bine stiuta de orice, inclusiv de dusmanii americii

dar na! logica te bate la fund rau de tot!   las...e bine ca stai la capitolul ,,visare printre stele" bine! sa iti mearga bine holo-spatiul

#660
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.413
  • Înscris: 23.11.2006

 sylvius, on 18 februarie 2015 - 22:44, said:

Mie imi pare rau de unguri.
Ce au fost si ce au ajuns...
Sa-i cante in struna dusmanului traditional.
In '56 ungurii si-au dat viata pentru libertate, au murit cu rusii de gat, au spanzurat de testicule rusofilii in piete, pentru a se elibera de jegul si jugul sovietic.
Iar acum, dupa 60 de ani, le canta in struna rusilor.
Pentru mine e greu sa ii inteleg.
Insa e rusinos pentru poporul maghiar. E jenant...
Ei percep pericolul de a deveni "colonie" a UE sau USA,  mai mare decat de a deveni colonie a Rusiei. Si incearca sa echilibreze un pic balanta influentelor. De altfel, Orbán a spus-o: "Suntem aliati cu USA si statele UE, dar nu suntem colonie". Apoi, au interese economice si energetice in relatia cu Rusia. Si isi vad aceste interese.

 Mr_Who, on 18 februarie 2015 - 23:31, said:

Ce-i asa mare cacat o viza turistica, sau absenta ei, de va faceti din asta titlu de mandrie personala, zici ca l-ati prins pe Dumnezeu de picior ca va lasa americanii sa mergeti sa va spargeti forintii acolo la ei. Posted Image
Lipsa vizelor este un indice al aprecierii americane la adresa statului caruia i se ridica obligatia vizelor.

#661
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.728
  • Înscris: 24.11.2005

 horia66, on 19 februarie 2015 - 01:50, said:

Lipsa vizelor este un indice al aprecierii americane la adresa statului caruia i se ridica obligatia vizelor.

Posted Image
Deci tu ai impresia ca americanii nu mai pot de dragu' ungurilor, de-aia i-au bagat in Visa Waiver Program, si de raul romanilor, care merg la ambasada dupa viza, vai vai, ce naspa. Posted Image Nu stii probabil, ca Visa Waiver are la baza niste criterii obiective, care nu se indeplinesc pe ochi frumosi. Ungurii sunt pur si simplu prea nesemnificativi, in primul rand numeric, ca sa-si bata cineva capul cu ei. Cat despre "apreciere", ne lasi? Stai sa vezi catt de bine o sa aprecieze americanii faptul ca orban nu mai stie din ce pozitie sa-i dea limbi in cur lui putin (bine, ca n-au ungurii nicio vina ca orban e rupt de realitate). Si pe tine cu ce te incalzeste, ca ungur din Romania, ca ungurii din Magyarorszag, n-au nevoie de viza de US? Iti zic eu, v-a aruncat orban osul ala cu cetatenia maghiara, sa aiba si el fraieri care sa-l voteze, dar n-aveti niciun avantaj de pe urma cetateniei maghiare (tu, de pilda, iti castigi existenta de pe urma romanilor, sau, ma rog, a animalelor lor), asa ca bagati placa cu viza de State mai mult ca sa va convingeti pe voi insiva ca vai, vai, ce de "avantaje" aveti de pe urma cetateniei maghiare...  Posted Image

Editat de Mr_Who, 19 februarie 2015 - 06:30.


#662
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.308
  • Înscris: 02.08.2012

 CentOS_Operator, on 19 februarie 2015 - 00:23, said:

Picarde, nu e nici un secret ca la bani, USA >>>> Rusia cu mult!

doar rusofil sau anti-american in draci, sau in coma sa fi fost de vro 50 de ani, sau sa te fi nascut acu cativa ani, fara acces la nici un mijloc de informare sau sa fi trait sub o piatra sau in vro pestera etc etc etc .....numai asa poti pretinde ca nu e asa!

e o chestie publica si bine stiuta de orice, inclusiv de dusmanii americii

dar na! logica te bate la fund rau de tot!   las...e bine ca stai la capitolul ,,visare printre stele" bine! sa iti mearga bine holo-spatiul
tu esti cam neam prost. daca sti expresia.

#663
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.630
  • Înscris: 10.05.2005

 Mr_Who, on 19 februarie 2015 - 06:29, said:

Posted Image
,. Ungurii sunt pur si simplu prea nesemnificativi, in primul rand numeric, ca sa-si bata cineva capul cu ei. Cat despre "apreciere", ne lasi? ,

De ce nu au si bulgarii liber ca sant mai putini si ca si ungurii numai 7 milioane.?

All of the countries selected by the U.S. government to be in the program are high-income economies with a very high Human Development Index and most of them are generally regarded as developed countries.

Ca sa-ti aduci aminte un pic de criterii.

#664
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006
Sa revenim on-topic .

Pentru cei care mai spera ca vom fi aparati de NATO , luati de aici :
http://www.hotnews.r...icatii-nato.htm

"Un scandal a izbucnit la Berlin in legatura cu inzestrarea tehnica a armatei germane, dupa ce militari din unitatile Bundeswehr-ului care fac parte din forta de reactie rapida a NATO s-au antrenat cu cozi metalice de maturi in lipsa de mitraliere la recentele aplicatii din Norvegia, relateaza joi postul de televiziune ARD, citat de TASS, scrie Agerpres."

Deci vom fi aparati de NATO inarmata cu cozi de matura !!!

Editat de motanul13, 19 februarie 2015 - 09:35.


#665
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.728
  • Înscris: 24.11.2005

 Airbag, on 19 februarie 2015 - 09:13, said:



De ce nu au si bulgarii liber ca sant mai putini si ca si ungurii numai 7 milioane.?

All of the countries selected by the U.S. government to be in the program are high-income economies with a very high and most of them are generally regarded as developed countries and most of them are generally regarded as [url="http://en.wikipedia....ntry"]developed countries.

Ca sa-ti aduci aminte un pic de criterii.

Ma faci sa rad, tu chiar crezi ca Hungaria are" high-income economy" :lol: Din tot articolul ala ai ales fix chestiile cele mai putin relevante in cazul ungariei. Sau ai impresia ca economia ungurilor e mai performanta decat a Poloniei, de pilda,  tara care inca nu-i in Visa Waiver".  :lol: Sa fim seriosi.  Nu, domnu', criteriul principal si obligatoriu e altu, si se bazeaza pe cifre concrete, nu pe pe vrajeli:
" To qualify for the Visa Waiver Program, a country must have had a nonimmigrant refusal rate of less than 3% for the previous year or an average of no more than 2% over the past two fiscal years with neither year going above 2.5%."

#666
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.961
  • Înscris: 01.04.2010
Cred că ar fi bine să urmărim banii; iar Rusia sângerează dolărei.
Ok, atacă România, Polonia și țările baltice: ce câștigă de aici?

Editat de lmk, 19 februarie 2015 - 09:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate