Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Blocuri Noi in Bucurestii Noi/Damaroaia_2015

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1805 replies to this topic

#37
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
A vazut cineva pana acum, in peste 900 de pagini, o postare constructiva din partea cuiva din ASCDBN???
A vazut cineva vreun sfat pentru cumparatori, dat de cineva din ASCDBN???
A vazut cineva pana acum um membru ASCDBN sa recunoasca ca au pierdut toate procesele pe baza probelor existente la dosar???

Eu unul nu am vazut decat rasism, discriminare, jigniri, calomnii, acuze de mita, fals, judecatori cu mintea "creata"...atat am vazut din partea celor din ASCDBN.

Asa cum spuneam si in primele pagini...ei se cred cei mai destepti, iar restul: constructori, ingineri, functionari, arhitecti, judecatori, banci, statul prin fondul de garantare...toti acestia sunt ori: tigani, ori inculti, ori prosti, ori neinformati, ori corupti...etc...

Mi se pare doar mie sau este ceva dubios in toata povestea aceasta?

#38
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Revilo,

Nu pot sa cred ca pana acum erati de parere ca nu se poate obtine mansardare, iar acum cand este scris negru pe alb, aveti tupeul sa spuneti ca exista un text original detinut de voi, iar cel care il are Primaria Municipiului Bucuresti este un fals...

Este o ineptie mai mare decat cea a lui Xerxes in care spune ca judecatorii au mintea "creata" ca au decis ca niste oameni care au calitate de vecini, nu au calitate procesuala!!!...fara ca el sa inteleaga ca nu este suficient sa fii doar vecin, trebuie sa ai si un prejudiciu sau sa iti fie afectat dreptul la proprietate pentru a avea calitate procesuala...

Xerxes, afla de la mine ca un orb pentru a fi martor intr-un proces de omucidere de exemplu, nu este suficient sa fie prezent la locul faptei, trebuie sa mai si vada!!! :)

#39
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Stiti cat va mai dura povestea? Pana va intra DNA pe fir si atunci sa vedeti judecatorii cum vor incepe sa se dea bolnavi pentru a nu intra la inchisoare.

#40
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Gata Gixon, am inteles, avem un nou termen!...pana acum exista un termen pana se va ajunge in instanta...acum ca toate procesele au fost pierdute in instanta, avem un nou termen...pana va intra DNA pe fir!
Tu cam care crezi ca este ierarhia procurorul DNA mai presus decat judecator sau invers???

In plus, in caz ca nu stiai DNA-ul nu prea are treaba cu procesele civile sau in contencios-administrativ!

Incercati sa va agatati de orie fir, in speranta ca aceasta cadere a ASCDBN nu va fi o cadere libera. Aici va dau dreptate, in cadere, va veti mai lovi de niste obstacole...dar nu va fi nevoie sa fiti numarati de doua ori...numaratoarea va fi din prima pana la 10!

#41
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Da, DNA nu are treaba cu procese civile, in schimb are treaba cu functionarii corupti si cu luarea de mita prin institutiile statului :)

#42
Sergiu_Oleg

Sergiu_Oleg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 27.03.2013
genial ursule, ai putea spune si ca ai gasit sfantul graal!

Cu toate astea nu esti in stare sa indici macar o cutiuta de beton din cele pe care le promovezi care sa nu aiba probleme. Posted Image In folclor li se spune cavouri...

Edited by Sergiu_Oleg, 23 January 2015 - 09:10.


#43
REVILO

REVILO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.03.2013

View Postbig_bear, on 23 ianuarie 2015 - 00:02, said:

Revilo,

Nu pot sa cred ca pana acum erati de parere ca nu se poate obtine mansardare, iar acum cand este scris negru pe alb, aveti tupeul sa spuneti ca exista un text original detinut de voi, iar cel care il are Primaria Municipiului Bucuresti este un fals...

Este o ineptie mai mare decat cea a lui Xerxes in care spune ca judecatorii au mintea "creata" ca au decis ca niste oameni care au calitate de vecini, nu au calitate procesuala!!!...fara ca el sa inteleaga ca nu este suficient sa fii doar vecin, trebuie sa ai si un prejudiciu sau sa iti fie afectat dreptul la proprietate pentru a avea calitate procesuala...

Xerxes, afla de la mine ca un orb pentru a fi martor intr-un proces de omucidere de exemplu, nu este suficient sa fie prezent la locul faptei, trebuie sa mai si vada!!! Posted Image

Bear, nu sustin ca Primaria MB are un text fals. Exista un singur Regulament de Urbanism al MB, cel aprobat in anul 2000 de Consiliul General al MB, semnat si stampilat pe fiecare pagina. Ceea ce este postat pe site reprezinta un fals, motiv pentru care sustin ca nu se poate aviza mansarda la o constructie cu un CUT de 1,3.

#44
csercses

csercses

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 18.07.2010

View Postbig_bear, on 22 ianuarie 2015 - 01:26, said:

In cazul in care nu stiai, nu este suficient sa fii vecin pentru a avea calitate procesuala...mai trebuie sa indeplinesti anumite conditii, dar mintea "creata" nu bate mai departe de doua randuri scrise citet, in cazul unei fraze se pierde ideea Posted Image.

Eu zic sa te mai documentezi!

Pana la urma nu ne-ai spus ce este cu imobilul de pe Varlaam 72...ce se afla la acest numar 72? poti sa postezi o poza cu imobilul de la acest numar???

Sentintele care s-au dat penrtru demolarea cladirilor pana acum (Tibichi, Calea Dudesti, Cluj, Timisoara, etc) toate au fost obtinute de catre vecini.

Codul civil, servituti, drepturi de proprietate, iti spun ceva? Hai, fa un efort si rationeaza un pic, nu mai debita numai tampenii!

#45
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Xerxes,

Inseamna ca voi aveti ghinion...:) cum este posibil ca unii sa obtina orice si voi sa pierdeti tot, absolut tot...
Daca nu este vorba de ghinion nu poti da vina pe justitie, pentru ce se pare ca justitia isi face treaba corect! :)

Tot nu ne-ai spus ce este cu Varlaam 72...ce este acolo? nu ai nici o poza de la Varlaam 72? :)

#46
csercses

csercses

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 18.07.2010
Justitia este formata din oameni numiti judecatori: unii sunt mai destepti, alti sunt mai prosti,altii sunt ticalosi, o buna parte ii vedem tarati in catuse la televizor. Inclusiv de la Tribunalul Bucuresti sau Judecatoria Sectorului 1.

Cine se uta pe site-ul ascdbn.ro o sa vada aproape toate motivarile care ne-au venit. Este o baza de date pentru orice,inclusiv pentru avocatii care vor sa activeze in contentios administrativ pe urbanism.
Ca fapt divers, in procesele cu plangere impotriva cartilor funciare, de exemplu la Berveni 48A, jumatate sunt acceptate, jumatate sunt respinse. De ce oare, ca sunt apartamente in acelasi bloc?


Noi suntem in grafic, n-ai tu treaba cu ce facem noi!  Procesele merg in continuare, in toate variantele. Just regroup, rearm and ready to fight back!


Este Mitropolit Varlaam 71
http://ascdbn.ro/?page_id=835

Am vazut ca si-au facut si ceva apartamente la subsol. Le trimitem ISC-ul pe cap.

Attached Files



#47
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Ce ziceai ca nu exista la acest imobil? Proces verbal de receptie finala la terminarea lucrarilor?...

Vezi ca sunt deja intabulate si vandute 4 apartamente din totalul de 6 apartamente...exista PV receptie finala, exista cadastre, intabulari, locuri de parcare...tot ce vrei!!!

#48
csercses

csercses

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 18.07.2010
Mai putin respectarea legii! Mai vedem...

#49
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Xerxes,

Tu ai citit motivarea adresei trimisa de ISC catre voi? Ai citit ce scria ca s-a modificat fata de proiectul initial?

In caz ca nu stii iti spun eu...sunt lucruri care tin de o dispozitie de santier, care se rezolva simplu...nu sunt lucruri care sa tina de o reautorizare sau cine mai stie ce...

Tu habar nu aveai ca sunt deja intabulate si vandute mare parte din apartamente, ce sa mai discutam...

Daca si acela este un imobil despre care vrei sa spui ca nu se incadreaza in peisajul dorit de voi...nu dai dovada decat de frustrare si invidie...

Si mai sunt multe astfel de imobile S+P+2 in cartier...dar pe voi va intereseaza stopati cat de mult puteti, sa nu mai existe interes atat de mare pentru terenuri in zona, astfel sa scada pretul terenurilor si apoi sa achizitionati si voi terenuri in zona la pret de pomana, ca preturile reale din momentul de fata va cam cad greu la digestie!

#50
csercses

csercses

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 18.07.2010

View Postbig_bear, on 23 ianuarie 2015 - 18:05, said:

Xerxes,

Tu ai citit motivarea adresei trimisa de ISC catre voi? Ai citit ce scria ca s-a modificat fata de proiectul initial?

In caz ca nu stii iti spun eu...sunt lucruri care tin de o dispozitie de santier, care se rezolva simplu...nu sunt lucruri care sa tina de o reautorizare sau cine mai stie ce...


Ilogic si aberant! Eu nu-mi mai pierd vremea cu individul asta! Hai pa!

#51
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Totul a fost ilogic din partea mea...si cand ti-am spus despre procese si cand ti-am spus ca un imobil deja vandut este intangibil si cand ti-am spus ca mansardarea este legala, desi tu spuneai altceva, iar drept dovada exista 15 autorizatii de mansardare in 2014...

Despre ce mai vrei sa vorbim???

Vii si postezi ca Varlaam 71 nu are receptie, dar in realitate sunt inclusiv intabulate si vandute mai mult de jumatate din apartamente!...

Cu toate acestea ai inca tupeul sa postezi ca eu sunt cel aberant? Ma faci sa cred si mai mult ca am fost banat pe nedrept cand mi-am postat parerea despre tine sub forma unei intrebari care pare a fi retorica!

#52
Janes66

Janes66

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2015
Circ de 2 bani.Sute de pagini de razboi inutil.As vrea sa stiu cum e posibil ca o constructie noua se vede in poze ,poate astupa definitiv ferestrele unui imobil care e locuit? Priviti pozele.Am inteles ca nu e singurul caz in care se practica asa ceva.Noul bloc de pe Izbiceni astupa definitiv acele ferestre ale unor locatari din blocul vecin.Si nimeni nu face nimic.Treaba merge inainte.Stigator la cer.

Attached Files



#53
big_bear

big_bear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 11.04.2013
Eu zic ca cei care nu cunosc, sa intrebe in loc sa isi dea cu parerea si sa para penibili in loc de neinformati!

Acele "ferestre" sunt niste caramizi de sticla pentru lumina naturala/aerisire grupuri sanitare, nu sunt niste ferestre de dormitor, living, bucatarie etc...nu ar fi avut voie primul care a construit sa faca astfel de ferestre.

Acum, in urma constructiei celuilalt imobil grupurile sanitare respective nu vor mai avea lumina naturala, ci doar aerisire...intre cele doua imobile exista un rost de 15cm, deci va ramane loc de aerisire...

Pentru a te lamuri, pe un perete calcan, ai voie sa construiesti "ferestre" din caramida de sticla mata, cate vrei tu...pentru mai multa lumina naturala sau aerisire, dar cu riscul ca la un moment dat pe lotul vecin sa construiasca si vecinul un calcan cat al tau de mare si in cazul acesta iti va astupa acele "ferestre"...

In rest, alte ferestre normale nu ai dreptul legal sa le construiesti pe un perete calcan...daca te retragi minim 60cm conform altor reglementari din codul civil atunci putem discuta de ferestre cu geam mat si deschidere doar "tip foarfeca"...daca te retragi minim 3m atunci poti avea ce ferestre vrei tu...

#54
pletosu

pletosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 30.05.2007
Și ție chiar ți se pare că asta e o soluție modernă și civilizată? Mie unul mi se pare cel mai mare rahat posibil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate