Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Din data de 01.03.2015 va ieși Russia 24 din grila U.P.C.

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005
incepand cu 1 martie canalul Russia 24 va fi eliminat din grila upc ! vad ca tot scot canale...taieri de buget sau ???  in ultima perioada tot au scos canale bbc world bbc entertainment , duck , utv hd, mtv romania..etc.. nu zic ca nu au introdus..parerea mea e ca inca lipsesc o multime de canale straine de calitate !
ps:oare cand dau si ei drumul la zona documentare(acel canal unde vezi toate posturile odata)300.. pe card ci+?

Edited by djmaxx, 05 February 2015 - 12:49.


#2
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Aici mai mult cred ca e din motive politice. UPC apartinand unei firme americane. Postul 300 il poti vedea daca nu selectezi firma UPC la cautare.

Problema cea mai mare e ca pachetul Maxim se subtiaza rapid dar sigur, asteptam noi programe... acum sunt 23 de posturi cu tot cu HD-uri. (fara Russia 24)

Edited by satanistu, 05 February 2015 - 14:03.


#3
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
La asta chiar ca nu va simti nimeni lipsa Posted Image

Diferenta dintre Familia si Maxim este momentan de 15 posturi SD si 11 HD. (fara Russia 24)

Edited by Kalman2007, 05 February 2015 - 14:30.


#4
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Mi se pare o alegere buna. Cred ca este suficient Russia Today. Astept sa fie introdus un SKY NEWS in loc

#5
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
screen

Attached Files



#6
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Nu poti sa zici ca s-au tot scos canale, citeste te rog paginile anterioare sa vezi ca exista o lista foarte lunga de canale adaugate si chiar canale premium.
Spune macar, te-ai uitat vreodata la Russia 24 ? ~130 de posturi iti garantez eu ca nu le vezi nici macar 15% din ele pe zi.
Postul 300 este interactiv, functie care nu defineste un card ci. Interactivitatea exista doar pe boxuri.

BBC World - Fara subtitrare
Duck - Baby TV
UTV HD - UTV SD - MTV HD
MTV Romania - MTV HD
etc cum zici tu.

La upc vorbim de calitate, hai sa nu plangem ca se scoate Taraf HD si intra FOX ca nu are rost.

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Pentru cei care nu sunt la curent ce anume s-a scos si ce s-a introdus:
Recapitulare 2014
Iata ce modificari s-au facut in grila de programe:
Au iesit 7 canale: BBC World, MTV Romania, Duck TV, U TV HD, Daring TV, Playboy TV, BBC Entertainment (6 SD, 1 HD)
Au intrat 24 canale:
- CNBC, Disney Jr., Alfa Omega, Credo TV, Digi 24, Filmbox Extra, Private TV, Pink'O TV, Nick Jr., Comedy Central Extra, Paramount Channel (11 SD)
- Hustler HD, Kanal D HD, Etno TV HD, Mooz Dance HD, Arte HD, Auto Motor Sport Channel HD, Shorts HD, MTV Live HD, Mezzo Live HD, Look HD, Look Plus HD, HBO Comedy HD, Cinemax HD
(13 HD).
Nu am specificat cele care sunt valabile doar regional. Nu am specificat AMC care de fapt e fostul MGM, Look Plus care e fostul Transilvania Live.

Balanta e destul de ok. Nu s-au eliminat totusi super posturi. Nici cele introduse sunt pe placul tuturor ceea ce e si normal dar printre cele 24 gasim si posturi de calitate.

#8
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Deci pe 2015 avem asa :

Au iesit 2 canale : High TV 3D, Russia 24 (1 SD, 1 3D/HD)
Au intrat 0 canale : -

Asta pana in 1 martie 2015, sincer nu cred ca mai intra ceva pana in septembrie, singurul post posibil ar fi Universal Channel, care daca nu gasesti mai repede o distributie (UPC/RCS) o sa iasa din Romania. In rest grila e prea completa.

Singura modificare o sa fie d.p.d.v. analogic, pe 17 iulie 2015 o sa dispara Pro TV-ul , Antena 1, Prima TV, variantele terestre, iar unele posturi analogice o sa fie trimise pe frecventele respective.

Edited by satanistu, 05 February 2015 - 19:56.


#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Pai High TV nu e vina UPC-ului ca nu mai este in grila. :D Pana in septembrie 100% mai intra canale. Anul trecut in februarie au intrat 6 canale HD apoi in primavara mai slabut doar Disney Jr. apoi au mai recuperat, eu zic ca mai intra ceva, nu se stie ce anume. Ar fi bine sa vina cu ceva canale care nu exista nici la concurenta.

#10
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
La câte „diverse” se discută pe acolo, ar fi vai și-amar să urmărești topicele noi apărute...Posted Image  Măcar la voi astea-s „evenimente”...Posted Image

#11
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
e clar, daca iese Russia24 tre' sa ne pregatim de razboi!

#12
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005

View Postsatanistu, on 05 februarie 2015 - 19:53, said:

Deci pe 2015 avem asa :

Au iesit 2 canale : High TV 3D, Russia 24 (1 SD, 1 3D/HD)
Au intrat 0 canale : -

Asta pana in 1 martie 2015, sincer nu cred ca mai intra ceva pana in septembrie, singurul post posibil ar fi Universal Channel, care daca nu gasesti mai repede o distributie (UPC/RCS) o sa iasa din Romania. In rest grila e prea completa.

Singura modificare o sa fie d.p.d.v. analogic, pe 17 iulie 2015 o sa dispara Pro TV-ul , Antena 1, Prima TV, variantele terestre, iar unele posturi analogice o sa fie trimise pe frecventele respective.
Eu zic sa stai  "chill" . O sa mai apara canale noi Posted Image

Eu vreau anul asta sa intre canalele urmatoare la UPC

DocuBox ( ori in HD ori in Filmbox) - se pare ca are sub
Trace-urile ( tropical, sports,urban)- cel tropical e ceva diferit in materie de muzica si mi l-as dori
discovery Turbo Extra, ID extra, Science )  hd toate
FoodNetwork HD
  ---- si ceva interactiv, Am vazut pe tematic cable un canal gen Karaoke Channel. Sau as vrea mYzen tv ori Luxe tv

Edited by a_d_y, 05 February 2015 - 21:20.


#13
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
UN CANAL ASA DE IMPORTANT VA IESI DIN GRILA UPC. MARE FLEAC.

#14
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Unii cred ca nici nu au stiut ca este in grila :lol:

#15
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

View PostKalman2007, on 05 februarie 2015 - 22:38, said:

Unii cred ca nici nu au stiut ca este in grila Posted Image
Nici nu au auzit de acest post, dar de Taraf da.

#16
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Daca s-ar scoate Taraf sunt sigur ca ar iesi un scandal.Posted Image

#17
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Eu mi-as dori un pachet extra la vreo 5 lei cu 10 canale din italia gen:

1. rai 1
2. rai 2
3. rai 3
4. rai news 24
5. mediaset italia
6. italia channel
7. la 7
8. leonardo
9. rtl102.5
10. alice
11.nuvolari

  Sunt multi italieni si multi romani care vor posturi de genul acesta in Romania. Stiu ca cei de la UPC citesc aici si poate pe viitor iau in calcul un pachet de acest gen

Edited by a_d_y, 06 February 2015 - 00:27.


#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt romani care isi doresc asa ceva, italieni sunt extremi de putini la noi, cred ca si chinezi sunt mai multi deja :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate