Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

CETATEAN DE BUCURESTI - DORINTE

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

 0x0c, on 26 ianuarie 2015 - 20:44, said:

Cetățean din provincie - dorințe

1. Ăștia din București să nu mai umple forumul de topicuri fără sens.

Întreabă-i pe ăia pe care (nu) i-ai votat, nu pe noi...

Eu sunt din Bucuresti si te felicit, le-ai zis-o bine, si din plin, bravo cetatene, eu sincer, cred ca Bucurestiul merita ars din temelie si reconstruit de la zero, poate reusim sa facem altul mai bun

#20
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
de ce cand imi vine sa ma c...c sau sa ma p.....s nu am unde ...decat in ecologice si alea daca le gasesti...mergi la restaurant te intreaba ala unde mergi.....daca nu consumi nu te ca...ci

de ce daca ma plimb cu bicicleta ma alearga cainii vagabonzi si risc sa ma calce masina ca dau din ghidon....

de ce acum dupa ce a trecut iarna apar gropile care nu erau vara?????imi rup rotile in ele....ca vorba aia...profit la service-uri auto...

de ce la spitalele de stat stau la cozi oameni fara o anumita ordine >unii se baga in fata altora etc ...bagati oameni buni bonuri de ordine cu un simplu software....

Edited by claudiu2012, 26 January 2015 - 21:25.


#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 20:30, said:

3.Nu inteleg de ce nu imi pot plati intretinerea online..de ce trebuie sa pierd timpul la administrator??suntem in 2015...
Asta e deja posibil la unele blocuri, depinde de firma de administrare. Scomet are demult posibilitatea de plata online.

 chaosss, on 26 ianuarie 2015 - 20:36, said:

Nu sunt cetatean de Bucuresti dar ar fi frumos sa modernizati Gara de Nord. Cred ca e loc de conditii mai bune.
Si restul garilor ale Bucurestiului + sa fie si trenuri de acolo cand e cerere.

#22
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 21:17, said:

de ce daca ma plimb cu bicicleta ma alearga cainii vagabonzi si risc sa ma calce masina ca dau din ghidon....

Deoarece ONG-uri exista pentru a-si pune fii si ficele in minim X4, A6 dar si E220. (care lupta contra oricarei legi de curatarea a animalelor de pe drumuri - lupta fie prin campanii imbecile, fie prin foloase aduse deputatilor , doar nu vrei sa ramana fiul si fiica in autobuzele in care zici ca te inghesui tu ... o viata au, da-o dracu s-o traiasca in confort)

#23
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
De ce nu incepi cu majuscula, propozitia?
De ce nu iti scrii toate dorintele intr-un post, pana cand insiri nenumaratele tale dorinte care multe sunt absurde, zau, ca de exemplu, aia cu autostrada prin Buc.
Sigurrr....

#24
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
de ce se ieftineste barilul cu 55% si benzina doar cu 20% ce tampenii..economice....

 -Diana-, on 26 ianuarie 2015 - 21:28, said:

De ce nu incepi cu majuscula, propozitia?
De ce nu iti scrii toate dorintele intr-un post, pana cand insiri nenumaratele tale dorinte care multe sunt absurde, zau, ca de exemplu, aia cu autostrada prin Buc.
Sigurrr....

m-am exprimat gresit...cetatean de Bucuresti care scrie despre Bucuresti si Romania e bine asa????
daca sunt cetatean de Bucuresti nu inseamna ca vorbesc in acest topic numai despre Bucuresti e ceva logic....asa cred....

Edited by claudiu2012, 26 January 2015 - 21:33.


#25
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Eu, Bucurestean nacut si crescut in primii 27 de ani, as vrea sa nu mai macane toti penalii ca se iau doua benzi de pe victoriei ca sa se faca piste de biciclisti.

As vrea sa bubuie bucurestiul de biciclisti, sa fie un rai al lor. Sa fie al doilea dupa Amsterdam (ca primul nu va fi in vecii vecilor).

Asta-i pofta ce poftesc.

#26
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 21:31, said:

de ce se ieftineste barilul cu 55% si benzina doar cu 20% ce tampenii..economice....
Datorita accizelor imense incluse in pretul carburantilor.

#27
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

 Groot, on 26 ianuarie 2015 - 21:32, said:

Eu, Bucurestean nacut si crescut in primii 27 de ani, as vrea sa nu mai macane toti penalii ca se iau doua benzi de pe victoriei ca sa se faca piste de biciclisti.

As vrea sa bubuie bucurestiul de biciclisti, sa fie un rai al lor. Sa fie al doilea dupa Amsterdam (ca primul nu va fi in vecii vecilor).

Asta-i pofta ce poftesc.
sanatate curata...si poluare 0

#28
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

 Groot, on 26 ianuarie 2015 - 21:32, said:

Sa fie al doilea dupa Amsterdam (ca primul nu va fi in vecii vecilor).

Hai că are cartiere gen Red Light District. Mai trebuie doar bicicliști :)

#29
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 21:31, said:

daca sunt cetatean de Bucuresti nu inseamna ca vorbesc in acest topic numai despre Bucuresti e ceva logic....asa cred....

Dupa titlul pus, se subintelege ca te referi la Buc, nu la Cuca Macaii.
Ca te-ai gandit tu la altceva, e alta poveste, noi nu avem de unde ghici.

 Groot, on 26 ianuarie 2015 - 21:32, said:

Eu, Bucurestean nacut si crescut in primii 27 de ani, as vrea sa nu mai macane toti penalii ca se iau doua benzi de pe victoriei ca sa se faca piste de biciclisti.



1. Banda e facuta deja, nu inteleg de ce folosesti alt timp gramatical.
2. De cateva zile trec pe Calea Victoriei, n-am vazut picior de biciclist.
2. Daca continui cu jigniri colective, gen `penali`, iti asumi si consecintele. Atentie la limbaj!

Edited by -Diana-, 26 January 2015 - 21:39.


#30
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014

 sammydo, on 26 ianuarie 2015 - 21:15, said:


Eu sunt din Bucuresti si te felicit, le-ai zis-o bine, si din plin, bravo cetatene, eu sincer, cred ca Bucurestiul merita ars din temelie si reconstruit de la zero, poate reusim sa facem altul mai bun
Ce rost are, nu vom putea! De ce sa ne batem capu; toata viata cu nervi, alea-alea, nu mai bine ne mutam intr-un orasel mai mic, sau alt oras mare? Ce, e numai Bucurestiul buricu' pamantului? Un Cluj, Iasi, CT ce are? Eu cred ca as inebuni daca m-ai lua de aici de pe litoral sa ma pui sa stau intre betoane, aglomeratie, praf, nesimtire si meltenism! Lucruri pe care oricum nu le vom putea schimba in timpul vietii noastre.
Mai iesiti outside the box si vedeti ca-s atatea orase minunate, linistite, cu oameni cu bun simt etc. Chiar daca sunt lefuri mai mici, dar macar iti traiesti viata fara sa faci infarct la 70 de ani sau ulcer pe fond nervos!

#31
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
de ce nu se face metrou pana in zona Ilfov sau linie usoara de suprafata care devine metrou ca in BARCELONA (Bucurestiul e deja metropola)...

#32
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 21:17, said:

mergi la restaurant te intreaba ala unde mergi.....daca nu consumi nu te ca...ci
La fel si in Brasov. Nu stiam ca si la voi in provincie tot asa e.

#33
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

 toto_riina, on 26 ianuarie 2015 - 21:41, said:

Ce rost are, nu vom putea! De ce sa ne batem capu; toata viata cu nervi, alea-alea, nu mai bine ne mutam intr-un orasel mai mic, sau alt oras mare? Ce, e numai Bucurestiul buricu' pamantului? Un Cluj, Iasi, CT ce are? Eu cred ca as inebuni daca m-ai lua de aici de pe litoral sa ma pui sa stau intre betoane, aglomeratie, praf, nesimtire si meltenism! Lucruri pe care oricum nu le vom putea schimba in timpul vietii noastre.
Mai iesiti outside the box si vedeti ca-s atatea orase minunate, linistite, cu oameni cu bun simt etc. Chiar daca sunt lefuri mai mici, dar macar iti traiesti viata fara sa faci infarct la 70 de ani sau ulcer pe fond nervos!

Pentru ca Bucurestiul este populat de toate regiunile tarii si este singurul oras care coordoneaza toata Romania....capitala unde se invart cei mai multi bani...

Edited by claudiu2012, 26 January 2015 - 21:48.


#34
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 sammydo, on 26 ianuarie 2015 - 21:15, said:


Eu sunt din Bucuresti si te felicit, le-ai zis-o bine, si din plin, bravo cetatene, eu sincer, cred ca Bucurestiul merita ars din temelie si reconstruit de la zero, poate reusim sa facem altul mai bun
Hai sa-ti servesc o mostra de logica elementara. Daca radeti Bucurestiul ca nu va mai place de el, se cheama ca voi, bucurestenii nu o sa mai aveti nimic. Si atunci cu ce vreti sa reusiti sa faceti unul mai bun? Cu caramizi reciclate?

 claudiu2012, on 26 ianuarie 2015 - 21:48, said:

Pentru ca Bucurestiul este populat de toate regiunile tarii si este singurul oras care coordoneaza toata Romania....capitala unde se invart cei mai multi bani...

Ce treaba are cu Bucurestiul? :huh:

#35
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Pt initiator: vad ca te indepartezi de subiectul initial si o dai in alte alea.
Daca crezi ca ai voie sa intrebi DE CE pana maine dimineata, tot ce iti trece tie prin capsor, te inseli.
Ai plecat de la una si ai dat-o in scoli profesionale si sisteme de invatamant.
Te rog sa nu te apuci sa dezbati toate de ce-urile Universului, ca nu e forum de batut campii a la long, focuseaza-te pe ceva si continua aceeasi discutie, nu 1001.
Daca continui asa, topicul se inchide.
Subiectul are o tema, se poate discuta pe langa subiect, insa ceea ce doresti tu sa dezbati, e o nemultumire totala care nu se incadreaza in tema Dezbaterilor.

Edited by -Diana-, 26 January 2015 - 21:53.


#36
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
de ce nu se introduc facultatile specializate pe meserii si sa faca practica...( sa iasa dulgheri, tamplari, rigipsari,zidari)  

de ce nu se introduce practica in facultatile de stat primii 2 ani teorie ultimii 2 ani practica (sa vina firma si sa le arate asa se emite o factura etc..aviz.decont...achizitii..vanzari)

 -Diana-, on 26 ianuarie 2015 - 21:52, said:

Pt initiator: vad ca te indepartezi de subiectul initial si o dai in alte alea.
Daca crezi ca ai voie sa intrebi DE CE pana maine dimineata, tot ce iti trece tie prin capsor, te inseli.
Ai plecat de la una si ai dat-o in scoli profesionale si sisteme de invatamant.
Te rog sa nu te apuci sa dezbati toate de ce-urile Universului, ca nu e forum de batut campii a la long, focuseaza-te pe ceva si continua aceeasi discutie, nu 1001.
Daca continui asa, topicul se inchide.
Subiectul are o tema, se poate discuta pe langa subiect, insa ceea ce doresti tu sa dezbati, e o nemultumire totala care nu se incadreaza in tema Dezbaterilor.

stai putin scrie clar DEZBATERI orice pai .....cred ca gresesti tu...pot sa scriu orice nu am voie????? sunt doar niste intrebari care vor fi dezvoltate ulterior deocamdata le uitam daca nu le scriem nu??? nu face tu aprecierea chiar de esti moderator prefer sa o faca cei care citesc acum adica 11 simultan...asa ca apelez la toti ce citesc topicul

daca doriti sa il inchideti eu nu o sa mai scriu intrebari si ma aliniez majoritatii daca nu moderatoarea nu mai e moderatoare...

Edited by claudiu2012, 26 January 2015 - 21:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate