Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Raiffeisen Romania - topic dedicat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5697 replies to this topic

#4429
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 20.11.2005
Pur si simplu am dat pe Add Card in Google Wallet si am introdus datele cardului, dupa care mi-a cerut adresa si sa fiu de acord cu termenii si conditile. La final am avut de ales din a face confirmarea telefonic sau prin cod primit prin SMS.

Probabil astia de la Raiffeisen au adaugat BIN-urile de la cardurile premium in lista de BIN-uri acceptate de Google Wallet si inca n-au adaugat celelalte BIN-uri.

#4430
turi714

turi714

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 27.10.2014
La mine acum NU merge.Am doar optiunea de a suna la banca.
Tot card premium am. :(
Astept update-ul de aplicatie.

#4431
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Probabil au amânat sau nu este totul 100% funcțional,  îmi e greu sa cred ca nu anunțau ei pe Facebook  sau pe site

#4432
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

View Postmberila, on 31 martie 2023 - 10:06, said:

Pur si simplu am dat pe Add Card in Google Wallet si am introdus datele cardului, dupa care mi-a cerut adresa si sa fiu de acord cu termenii si conditile. La final am avut de ales din a face confirmarea telefonic sau prin cod primit prin SMS.
Dupa termeni si conditii, mie nu mi-a cerut nicio confirmare.

#4433
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Nici la mine nu merge. Am sunat la banca și au făcut sesizare.

#4434
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.06.2013
Nici la mine nu merge. Am sunat la banca și au făcut sesizare.
Daca se rezolva pozitiv sa ne anunti.

#4435
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci eram in play store si aveam mai multe updateuri (diverse aplicatii). Printre care si raiffeisen la care am dat accept pt update. Ori nu am vazut eu bine si era pt smart token sau market.. dar uitandu-ma acum la versiunea aplicatiei tot 4.30.2.1 este. Verificati si voi la updateuri, poate apare raiffeisen.

Edited by MembruAnonim, 31 March 2023 - 18:00.


#4436
Radu3000

Radu3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.06.2013
E actualizare la Token

#4437
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Și eu am primit la token.

#4438
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am dat rapid update fara sa ma uit atent, am crezut ca este pt Smart Mobile. Nasol.. Asteptam updateul sa pot sa inrolez din aplicatie cardul in gpay.

Edited by MembruAnonim, 31 March 2023 - 18:08.


#4439
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 24.11.2019

View Postandupustiu, on 31 martie 2023 - 07:30, said:

Am trimis aseara pe la ora 23:30 catre BCR 100 lei si nu s-a executat instant , inca nu au intrat pe BCR.E a treia oara cand se întâmplă asta , in cursul zilei nu am întâmpinat probleme.
Azi noapte (dimineata?) la orele 02:34 am transmis instant din Raiffeisen in Libra. Executat instant.
Ulterior, din ING in Libra. Executat instant.
Imediat mai apoi, am incercat sa retrag o suma (nu mare!) din contul meu Raiffeisen in contul meu curent Raiffeisen. S-a executat dupa aproximativ o ora si jumatate! Tranzactia figura in "istoric" tranzactii in contul de economii cu specificatia ca este in curs de procesare si cu rugamintea sa nu o retransmit.

Deci la mine au functionat noaptea platile instant realizate intre doua banci si o alta dar plata intre conturile mele de la Raiffeisen nu au fost instant.
Probabil noaptea mai lucreaza baietii la sistemele informatice.

#4440
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Nu știu când o sa înțeleagă colegii..
Pe timpul nopții, băncile au operații de mentenanță, programate sau nu...
Nu va bazați pe tranzacții pe timpul nopții...
Mentenata TREBUIE FĂCUTĂ cândva!!

#4441
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Nu gasesc nicaieri 3 informatii:
1. Pot atasa 2 carduri de edbit pe acelasi cont curent (lei)?
2. Care este comisionul pentru acest al 2-lea card?
3. Pentru obtinerea cardului supimentar trebuie sa mearga si persoana "supliemntara" la banca?

Incepe sa ma cam streseze Curve. As vrea sa am si eu si sotia cate un card atasate al acelasi cont.

#4442
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Și de ce nu înrolați fiecare același card fizic în Google pay și scoateți de la bancomatele contactless cash (BT,CEC,BRD, OTP, ING),dacă aveți nevoie. Și în rest plătiți cu telefonul fiecare din același cont.

#4443
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postjoystick, on 02 aprilie 2023 - 20:07, said:

1. Pot atasa 2 carduri de edbit pe acelasi cont curent (lei)?
2. Care este comisionul pentru acest al 2-lea card?
3. Pentru obtinerea cardului supimentar trebuie sa mearga si persoana "supliemntara" la banca?

Din aplicatia de mobil vad ca poti comanda cardul acasa, vine gratuit prin curier. Se poate atasa la acelasi cont pe care il ai acum. Va fi tot pe numele tau dar nu cred ca are importanta pt tine din moment ce il foloseste sotia. Poti alege visa sau mastercard.  Nu stiu daca exista cost pt card suplimentar. De exemplu la bt si bcr nu exista taxa pt card suplimentar.
Da-le un mail sa ii intrebi.

Edited by MembruAnonim, 02 April 2023 - 23:13.


#4444
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 31.07.2015
Nu le trimite niciun mail, pentru că le-am trimis eu cerând aceleași informații.
O să te invite într-o agenție sau sucursală să discutați asupra subiectului. Nu am ajuns din păcate încă acolo, așa că nu îți pot da mai multe detalii.

#4445
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Va multumesc. Am primit informatii valoroase.

Eu nu ma uitam insectiunea corecta. Se pare ca da, pot comanda inca un card.
Am trimis acum cateva zile o solicitare privind aceasta informatie catre vreo 4 adrese de email, adrese indicate de compania unde lucrez (ca fiind suport ptr noi...lucrez la o companie mare). Surpriza. Nu a raspuns niciunul.
Am gasit pe site-ul Raiffeisen o informatie: comisionul anual standard e de 25 de lei. Probabil ca se aplica ptr un card suplimentar raiffeisen.

Da, legat de nume, nu ma intereseaza. Totusi, e ciudat sa ai 2 carduri "identice" pe acelasi nume.

Legat de G Wallet: perfect de acord. Momentan nu functioneaza. Totusi, mai e o chestie: google nu e prea fericit daca inrolezi un card care nu iti apartien. Am patit-o cu cardul de bonuri al sotiei. L-am bagat le ceas din nou (desi era pe telefon) ptr ca se resetase ceasul in urma unui update si mi-au blocat contul. A trebuit sa deschid incident si sa le explic moartea cprioarei. Mi-au zis sa nu mai inrolez carduri pe numele altor persoane. Evident, ca am incercat iar si a mers insa...se pare ca e de evitat.

Astept sa dea drumul la G Wallet....nu stiu de ce nu am primit update-ul si ma frustreaza.

#4446
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postjoystick, on 03 aprilie 2023 - 05:50, said:

Da, legat de nume, nu ma intereseaza. Totusi, e ciudat sa ai 2 carduri "identice" pe acelasi nume.

BCR permite 2 carduri fizice suplimentare gratuite pe acelasi cont. Poate si Raiffeisen are macar un card gratuit suplimentar.

In legatura cu taxa pentru card suplimentar, nu stiu daca este 25 lei. Eu citisem ca se aplica cardurilor care sunt atasate unui cont ce nu face parte dintr-un pachet. Eu de exemplu am pachet zero simplu. Deci ar trebui sa fie gratuit cardul. Cel mai bine intrebi la ei. Poate totusi este gratuit. Decat sa stai in dubiu, da-le un telefon sa te lamureasca.

Edited by MembruAnonim, 03 April 2023 - 06:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate