Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Reparare hard cu HDD Regenerator

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 25.11.2009
După ce instalezi Windows dacă tot nu găsești IDE în BIOS folosește HDD Sentinel cum ți-am spus mai sus, nu are nevoie de modul IDE.

#56
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Multumesc! Am pus hdd-ul nou si deocamdata fac pauza cu bios-ul pentru ca am intampinat probleme dupa instalarea windows-ului. Aseara am instalat windows 7 de doua ori. Prima data dupa ce am instalat driverul de tastatura mi-a ramas sagetica de la mouse in mijlocul ecranului si nu am mai putut sa o misc de acolo cu nici o comanda, am dat restart la laptop dar degeaba, asa ca am hotarat sa instalez din nou windows-ul. Am instalat a doua oara windows-ul si am inceput sa instalez drivere (fara cel de la tastatura) Am instalat urmatoarele drivere in ordinea in care sunt scrise mai jos:
1-retea
2-chipset
3-memoratione   (in italiana  memorare sau depozitare)
4-modem
5-grafica
Prima data am instalat si bios-ul de pe pagina oficiala www.HP.it dar a doua oara nu am instalat bios-ul.
Dupa care am vrut sa merg la Windows Update sa-i fac actualizarile dar nu am putut  Attached File  Capture.PNG   123.3K   20 downloads
Am dat si restart de mai multe ori dar degeaba. Ce sa fac? Cred ca ma apuc sa instalez pentru a treia oara windows-ul. Astept sugestii, multumesc!
P.S:-Am internet doar pe wireless cu doua trei liniute.

Edited by tryky, 15 January 2015 - 17:25.


#57
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
http://www.wintips.o...r-vista-solved/
http://answers.micro...44-eaaee17491cf
http://support.micro...m/kb/2730071/ro

#58
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Am incercat solutiile postate de tine dar fara nici un rezultat.  De exemplu aici   http://support.micro....730071/ro    asta este rezultatul   Attached File  Capture 1.PNG   62.35K   16 downloads
Oare nu am instalat bine driverele? Sa ma apuc sa instalez iarasi windows-ul?

Gata! M-am hotarat! Ma apuc sa instalez din nou windows-ul......daca ma mananca ma scarpin....sper sa nu o dau in bara....

#59
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Gata am instalat din nou windows 7 64 bit home premium si acum pot sa fac actualizarile la windows. Attached File  Captură.PNG   139.04K   5 downloads  Am pus si limba romana si Avast ca antivirus.
Mai trebuie sa setez/fac ceva?

Edited by tryky, 15 January 2015 - 20:47.


#60
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 25.11.2009
1. Drivere
2. Programele cu care lucrezi
3. Copie de siguranta a partitiei cu Windows+programe cu Acronis, cand Windows devine lent sau se defecteaza reinstalezi de pe copia de siguranta in 5 minute tot sistemul.

#61
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014

View PostRemicade, on 16 ianuarie 2015 - 09:05, said:

1. Drivere
2. Programele cu care lucrezi
3. Copie de siguranta a partitiei cu Windows+programe cu Acronis, cand Windows devine lent sau se defecteaza reinstalezi de pe copia de siguranta in 5 minute tot sistemul.
Ca drivere am instalat doar:
1-retea   am facut de aici Attached File  Captură 2.PNG   68.35K   11 downloads cu click dreapta/actualizare software de driver
2-chipset
3-grafica (catalyst controler center)
4-audio
Ce drivere mai sunt pe site-ul producatorului HP pe care nu le-am instalat si nu stiu daca trebuie instalate:
1-memoratione (in limba italiana)
2-modem
3-bios
4-tastatura
Te rog daca esti amabil sa-mi spui ce ar trebui sa mai instalez. Acesta este linck-ul  http://h10025.www1.h...uct=4190124   iar modelul laptopul-ului este HP G72 110 EL,  windows7/ 64 bit.
Iar la punctul 3 scris de tine te intreb:-nu este bun si Backup and Restore din windous 7. Adica atunci cand Windows devine lent sau se defecteaza, Restore din windows 7 nu face acelasi lucru ca si Acronis?
Multumesc pentru timpul acordat!

Edited by tryky, 16 January 2015 - 19:51.


#62
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 25.11.2009
Daca nu ai in Device Manager "lamai galbene" atunci totul e OK. Eu prefer Acronis ca lucrez de ani buni cu el, nu cunosc cum lucreaza Backup din Windows.

#63
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Am vazut ca Acronis True Image 2015  de aici  http://www.acronis.c...onal/pc-backup/
imi spune sa ma inregistrez cu adresa de e-mail pentru versiunea trial de 30 zile. De exemplu daca se strica windows-ul dupa 6 luni mai pot sa reinstalez copia de siguranta cu Acronis (versiunea free fiind expirata)?

Edited by tryky, 16 January 2015 - 21:28.


#64
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 25.11.2009
Instalezi versiunea trial, faci un DVD Recovery dar nu stiu daca nu verifica cumva peste 6 luni ca nu ti-a expirat timpul.

#65
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Hai ca am dat de alta problema....
Inainte de a face o copie de siguranta am vrut sa sterg cateva iconitele de pe desktop, dar cand am vrut sa sterg scurtatura de la Malwarebytes Anti-Malware mi-a cerut drepturi de administrator Attached File  Captură 4.PNG   41.95K   14 downloads
Sa nu credeti ca nu am cautat pe net inainte de a posta aici, am cautat dar nu am rezolvat nimic....
Ce sa fac...?

#66
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@tryky
Ar fi bine sa faci alt topic cand ai alte probleme.

#67
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
OK, am inteles!
Nu am vrut sa incarc forumul cu alte subiecte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate