Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#4555
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View PostKENSINGTON, on 25 septembrie 2016 - 11:02, said:

Aveti grija cu noua "solutie" Microsoft referitoare la Glance, se pare ca nu e chiar in regula...

"Microsoft’s “new system to prevent burn-ins on devices while Glance is on” probably refers to the new behavior that no longer moves the time around every minute, but instead flashes the on-screen text every 60 seconds.
And yet, this still doesn’t seem to prevent ghosting, as there are plenty of users who have complained about this problem on various Lumia devices, including the Lumia 640 and 830. Hopefully, Microsoft will address these issues in future updates for Lumia phones, as the company has promised to improve Glance even more based on customer feedback."
Daca aveti ocazia prin magazine sa vedeti un stand Microsoft cu Lumia 950/XL conectat la Continuum o sa observati ca au capatat burn-in din cauza ca stau 24/24 aprinse cu aceeasi treaba pe ecran. Si vezi prin meniuri scrisul si imaginile Continuum imprimate :D
E normal, orice device care sta 24/24 o perioada lunga cu aceeasi treaba pe ecran se manifesta asa.

#4556
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si mie mi se pare ca 8.1 mergea mai bine pe Lumia 830 deca10
Poate ca o fi si o problema de firmware, nu stiu ce sa zic , dar 8.1 se misca mai fluent
Eu am firmware cu care a venit din fabrica telefonul , nu l-am schimbat niciodata
Cei care detin Lumia 830 ce firmware aveti ?

#4557
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Eu aveam CV IT dar cu ultimele versiuni de firmware ale lui W10 se misca bine de tot, nu as fi revenit la 8.1
Acum am Lumia 959 care merge doar cu w10. Si merge bine.

#4558
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdanghetau, on 25 septembrie 2016 - 15:15, said:

Eu aveam CV IT dar cu ultimele versiuni de firmware ale lui W10 se misca bine de tot, nu as fi revenit la 8.1
Acum am Lumia 959 care merge doar cu w10. Si merge bine.

eu am acest firmware : 02177.00000.15184.36003
si pot spune ca nu prea imi place cum se misca
uneori mai agata, mai am si unele blocaje
8.1 mergea mult mai fluent cu acest firmware

E posibil ca L650 sa se miste mai bine cu windows 10 decat Lumia 830 cu acelasi windows10 , chiar daca este mai slab hardware, din cauza firmware

Edited by MembruAnonim, 25 September 2016 - 15:57.


#4559
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Am avut pe mana un 650 dar nu am fost multumit, am preferat sa folosesc (pentru 5 luni) un 830 care era mai ok fata de 650 apoi am trecut la 950 (nu 959).

#4560
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
Mda, ce-mi place fluiditatea lui 8.1, mai ales cand trebuie sa dezactivez WI-FI, apesi o iconita care te trimite in meniul de setari WIFI unde trebuie iar sa apesi si apoi sa iesi din meniu, fluiditate la extrem, nu ca la W10m unde tebuie doar sa apesi o iconita...................si multe altele asemanatoare............eu cred ca postati de dragul de a posta ceva.
Me repet, in utilizarea de zi cu zi W10m este net superior lui W8.1.

Edited by CGDBZ, 25 September 2016 - 17:06.


#4561
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Si la W10 este enervanta faza cu wi-fi, eu am de exemplu acasa 3 relele( cea de 2,4GHz, cea de 5GHz si chiar Wi-Free). Ca sa aleg una din aceste retele trebuie oricum sa ajung ca la W8.1 la setari. Rezolvarea: am instalat programul EasyConnect (il am de cand a aparut acum cativa ani), am scos dala pe ecranul principal si cand am nevoie de wi-fi din aplicatie e mai simplu de ales. Asa, la conectare aleatorie sau deconectare W10 e mai rapid 9mai mutine manevre).

#4562
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
W10 e indubitabil mult mai user friendly si are un UX de calitate.

#4563
clona01

clona01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.09.2015

View Postedybagabontu, on 24 septembrie 2016 - 20:40, said:

#clona01 alo ! prostia doare ?
Asta este clona carui cont ? Ai raport oricum pentru limbaj si pentru clona. Bye.
Probabil unul din cei ce au dat "Like" la durerea ta de cap este clona....nicpetru şi Fantasy89

Edited by clona01, 25 September 2016 - 18:04.


#4564
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCGDBZ, on 25 septembrie 2016 - 17:04, said:

Mda, ce-mi place fluiditatea lui 8.1, mai ales cand trebuie sa dezactivez WI-FI, apesi o iconita care te trimite in meniul de setari WIFI unde trebuie iar sa apesi si apoi sa iesi din meniu, fluiditate la extrem, nu ca la W10m unde tebuie doar sa apesi o iconita...................si multe altele asemanatoare............eu cred ca postati de dragul de a posta ceva.
Me repet, in utilizarea de zi cu zi W10m este net superior lui W8.1.

este parerea ta....asta nu inseamna ca am postat de dragul de a posta
Si eu ma refer la cum se misca windows 10 pe Lumia 830, nu stiu pe alte device-uri cum stau lucrurile si aici nu ma refer la .50

#4565
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Voi intelegeti ce vreti, uneori parca sunteti mai rai decat fanii Apple :) Nu a spus nimeni aici ca w10 este prost, nu aduce nimic nou etc, Noi am spus ca pe telefoanele unde a venit preinstalat 8.1, windows 10 nu raspunde la fel de repede la comenzi, are un usor lag, are unele probleme fie cu aplicatii sau altceva, nu este ceva plug and play ca la 8.1 cand totul merge brici.Nu n-am plans de aplicatii, ca fb merge ca un cur nespalat si etc. Doar ca inca nu este la fel de rapid ca 8.1 pe lumia 640 xl si se vede asta de la prima utilizare. Folosesc w10 de 2 luni, pot sa il utilizez zilnic, chiar daca are unele probleme, imi place aplicatia mail si calendar, edge, cum este aranjat meniul, desktopul etc, dar trebuie sa recunoasteti caci camera foto de pe w10 este oribila fata de lumia camera, nu ies pozele asa bune. Eu raman in continuare pe w10, iar fiecare problema, o raportez la feedback MS, nu doar pe forum. Viva MS, hai cu surface :D

#4566
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Si la voi s-a actualizat de astazi, noua interfata outlook.com ?

#4567
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Ce interfata noua? Aia de Office365? Ca aia e veche deja, eu o am de mult timp pe ambele conturi folosite...
Sau azi trebuia sa fie lansata la liber pentru toata lumea?

#4568
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Acesta
https://www.microsof...us/outlook-com/

#4569
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Da, e cea de la Office365... parca au spus ca nu o vor lansa anul asta, ci treptat vor schimba userii catre ea (in functie de servere probabil) pana in 2017.
Eu o am inca de cand s-a lansat in testing... parca totusi era mai frumoasa cea veche, avea in UI mai placut ochiului, mai simpla... asta fiind cea de la Office365 (care e pe bani) e mai avansata...

#4570
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
la voi se actualizeaza ziua de pe dala de start la calendarul outlook dupa ultimul update ?
la mine vrea sub nicio forma

#4571
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
Da, se actualizeaza(L650, L640).

#4572
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nici la mine nu a vrut dupa update dar dupa "celebrul"restart a luat o!e bine si asa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate