Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cât de frig sau cald este la voi?

* * * - - 26 votes
  • Please log in to reply
34335 replies to this topic

#18559
-Dorulet-

-Dorulet-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,014
  • Înscris: 11.06.2014
In Constanta o ploiceala scurta si un palid curcubeu...

Attached Files



#18560
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 29.10.2017
Pai da.... e saptamana cand pleaca la mare colegul de forum.
Sa ii uram vant din pupa, cum voia sa spuna eba.

#18561
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OH9gE-XsbJQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18562
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Primele descarcari electrice frecvente, din pacate unele pe sistem distant lightning. Fulgere dese indepartate pe varfuri de celule in toate partile, aici mai nimic, s-a apropiat acum o celula ce a dat si ceva tunete.

Ziua de azi a fost una de vara adevarata.

View PostGeorge78910, on 22 iulie 2018 - 15:07, said:

Buna ziua!
21 de grade la Izbuc si noros,azi dimineata la 07:00 am avut furtuna cu tunete,fulgere,ploaie puternica,vant puternic cand am auzit tunetul am sarit repede din pat sa scot Televizorele,3 routere si PC-ul din priza.
Viata la tara. Eu nici la Spineni nu scoteam din priza, desi stiam ca merg la risc acolo, voiam sa vad cand se ia si cand vine curentul. Scoteam televizorul, atat, in vara 2000 nici pe ala, dar radioul cu ceas si frigiderul niciodata.

Eu cel mai mare risc de trasnet il vedeam in televizor prin prostia aia de antena de pe casa, la mine langa casa pe un ciot de copac.

View Posttfmercedez, on 22 iulie 2018 - 15:08, said:

Dupa ce am postat prima data, a inceput o ploaie d'aia de spala pacatele.  Zici ca e musonul.. clima tropicala, daca nu gresesc. Caldura si ploaie

Cred ca incet incet scade si gradul de poluare: insecte de tot felul, de la molii felurite si tot soiul de fluturi colorati,  gongi si insecte,  viespi in prostie isi fac cuib pe langa casa, la care se mai adauga de doua seri niste bufnite! Asa ceva nu am mai pomenit la oras.
Am uitat sa uit se scarbosii melci fara ca(rca)sa Limax pe care mai alunec cand ies din casa, se tarasc peste tot.
Melci muciosi am mereu peste tot dupa ploi din mai pana in noiembrie, plec si vin noaptea din oras pe aleea neluminata de 50 de metri, trosc-trosc ii sparg calcand pe ei.

Nu stiu ce te mira bufnitele, in 2000 cand m-am mutat de la bloc la casa erau aici vrei 20-40 de cucuvele, facusera cuib in casa vecinului, si acum sunt dar mai putine.

#18563
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,633
  • Înscris: 07.02.2003
A venit saptamana de ploi in capitala...

#18564
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Da, dis de dimineata. A plouat frumos cu descărcări electrice și scurte intensificări de vânt.

#18565
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
In sud est de fo'3  saptamani,  ploua periodic; uneori chiar si de cateva ori pe zi.
Saptamana asta, incep iar. Impropriu spus, pentru ca nu s-au sfarsit; ploi care nu mai ajuta la nimic, dimpotriva pun foarte mari probleme agricultorilor.
Speram ca, macar la toamna,  vremea sa ne dea ragazul necesar sa strangem recoltele.

#18566
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
18 grade la Sibiu acum și nori cu soare. Pe după amiază se anunță o temperatură maximă de 23 de grade și ceva șanse de furtună.


#18567
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010

View Postrixthina, on 22 iulie 2018 - 22:33, said:

Pai da.... e saptamana cand pleaca la mare colegul de forum.
Sa ii uram vant din pupa, cum voia sa spuna eba.

Multumesc frumos  Posted Image ,
vad ca GFS, ramane constant in prognoza si s-ar putea sa fie o surpriza placuta.

[ https://s33.postimg.cc/nig5z7akv/accprecip_120.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by aris86, 23 July 2018 - 09:50.


#18568
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
20o si cer acoperit, pe west coast.
Din cand in cand, cate o rafala de ploaie, da' nimic important, momentan...

#18569
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Cer mohorat dimineata si ploi de toamna acum, inca o data, fi-mi-ar scarba, imi vine sa ma mut din tzara asta cand e asa cate o porcarie de context sinoptic.

Toamna si primavara efectiv ma doare undeva de cum se aseaza Azoricul si alte balarii de centri barici, dar iarna si vara ma enervez rau.

Copy paste din alte parti, azi noapte am zis si fi-mi-ar scarba de vara 2018. La 4 inainte sa ma culc am trimis un e-mail denumit Epic Fail.

Sperante sunt date de codul 2 Estofex pe care l-am vazut azi noapte.

View Postandreic, on 23 iulie 2018 - 07:06, said:

A venit saptamana de ploi in capitala...
Putem avea veri mediteraneene si sa ne simtim ca in Grecia sau Turcia, dar se pare ca la fel de bine putem avea veri britanice, suntem intr-o zona de varza meteorologica.

View Postaris86, on 23 iulie 2018 - 07:31, said:

Da, dis de dimineata. A plouat frumos cu descărcări electrice și scurte intensificări de vânt.
Slatina e scoasa din priza pe partea de fulgere anul asta, nu-mi imaginam ca se poate vara ploioasa si plictisitoare.

#18570
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Personal, îmi place vremea oricum ar fi ea, în aceasta vara am avut parte și de uscatură, caniculă și furtuni intense. Totul e sa te plimbi puțin prin tara și prinzi din toate câte puțin.

Edited by aris86, 23 July 2018 - 11:25.


#18571
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

View PostiancuMIC, on 23 iulie 2018 - 07:56, said:

In sud est de fo'3  saptamani,  ploua periodic; uneori chiar si de cateva ori pe zi.
Saptamana asta, incep iar. Impropriu spus, pentru ca nu s-au sfarsit; ploi care nu mai ajuta la nimic, dimpotriva pun foarte mari probleme agricultorilor.
Speram ca, macar la toamna,  vremea sa ne dea ragazul necesar sa strangem recoltele.
In Romania nu prea merge niciodata agricultura, ba este seceta (care se rezolva totusi daca reabilitezi irigatiile), ba ploua prea mult (caz in care nu ai ce face).

#18572
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,625
  • Înscris: 15.06.2007
Vreme de cacaoo  ploua de dimineata.. si aseara, si maine, toata saptamana.. Irlanda nu alta, ce vara  avem..
Mierea e compromisa, strugurii si ei, o sa avem cele mai acre vinuri probabil.

#18573
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

View Postaris86, on 23 iulie 2018 - 11:25, said:

Personal, îmi place vremea oricum ar fi ea, în aceasta vara am avut parte și de uscatură, caniculă și furtuni intense. Totul e sa te plimbi puțin prin tara și prinzi din toate câte puțin.
Mie nu-mi plac calatoriile si drumurile, indiferent ca conduc eu sau nu, ma obosesc grav si ma enervez pe timpul pierdut, nimic nu se compara cu fenomenele meteo de acasa, e la fel ca si cu mancarea, desigur ca daca prind furtuna in alta parte si acasa nu e nimic, ma bucur tare, dar ma simt oribil cand ratez ceva acasa, 5 august 2006 va ramane o trauma, am ratat o furtuna istorica pentru ca am plecat la mare pe 4 in loc sa plec pe 7 desi puteam, dar veneam dupa ani de zile fara litoral si nu am avut rabdare.

View Posttfmercedez, on 23 iulie 2018 - 11:26, said:

Vreme de cacaoo  ploua de dimineata.. si aseara, si maine, toata saptamana.. Irlanda nu alta, ce vara  avem..
Mierea e compromisa, strugurii si ei, o sa avem cele mai acre vinuri probabil.
Cele mai bune vinuri au fost in vara de nostalgie 2012.

Din pacate daca se aseaza anticiclon pe arhipelagul Britanic, se muta ploile lor la noi.

#18574
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Dacă vezi și dincolo de casă, ai sa privești altfel viata și de ce nu fenomenele meteo.

#18575
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Plec in Antalya pe 2, macar acolo sigur va fi vara si oricat s-ar strica vremea, tot ramane suficient de cald, e chiar mai bine cand este nor si nu ma mai arde soarele in apa.

Nu-mi plac calatoriile si cosmarul meu e sa am un job cu multe deplasari (sau mai ales si cu dress code).

Am fost la tara sambata si pana si acolo (nordul judetului) furtuna a ocolit.

Trebuie viata lunga ca sa prinzi in Romania fenomene si temperaturi interesante, problema e ca nu prea este, fac deja 33 de ani, pana la 60 parca nu mai e asa de mult.

#18576
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Ai o viata lunga înainte, deja te vaiti la 33 de ani. De mic, copil fiind, mi-am dorit sa călătoresc, însă a venit vremea sa mai stau și eu la locul meu, însă viata îți oferă ceea ce gândești cu mult timp înainte, exista un delay în gândurile tale în acest moment și perioada în care se întâmplă.

Edited by aris86, 23 July 2018 - 12:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate