Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

Reîncărcare cu opțiune

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
E posibilă reîncărcarea direct cu opțiune?
Am un laptop cu modem 3G și aș vrea să îl folosesc cu o cartelă Telekom.
Eventual activare opțiune online?
În magazin mi-au zis ca nu se poate.
Am discutat cu 4 persoane până au înțeles ce vreau...


#2
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
telekom, fostul cosmote? de ce nu încerci vodafone sau orange? la ăştia se poate activa (şi în prealabil plăti) orice opţiune.

Edited by nycolae, 07 January 2015 - 16:54.


#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Orange nu functioneaza cu modemul din lenovo x201, vodafone nu are suport skype. In plus in locatia unde este folosit aces laptop, orange are ~1mbit, telekom 2mbit, digi 4-8mbit!
De ce nu ramanem on-topic?

Ma doare capul de cati incompetenti am dat azi in magazinul telekom din centrul sucevei.

A trebuit sa vorbesc cu toti din magazin, la primul nu mergea PC-ul. Al doilea nu stia oferta de internet. Al treilea m-a trimis la al patrulea, care se ocupa de cartele.
Acela a intreat pe al cincelea daca se poate activa o optinue prin myacount. Raspunsul a fost "Teoretic se poate" practic, nu se stie. I-am intrebat ca daca ei nu stiu, atunci cine stie?

Intr-un final am ajuns la un PC si citind ce se afla pe siteul https://www.telekom....t-connect-free/ am aflat ca dupa ce expira optiunea, orice site ai vizita, esti redirectionat pe siteul lp.telekom.ro, unde poti activa si/sau reincarca cartela.
Deci reincarci si dupa poti activa optiunea, fara sa mai trimiti SMS.

Topicul se poate inchide.
P.S. Ma pot angaja la telekom, deja stiu mai multe decat ei... Posted Image

Edited by easy90rider, 07 January 2015 - 18:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate