Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Elena Udrea, marire si decadere.

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1178 replies to this topic

#1135
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Imi place cum vorbesti despre Elena ta, dar imi vine sa te urechez cand spui despre Basescu ca n a facut nimic ilegal. = ))

#1136
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 tomaso, on 22 februarie 2018 - 13:34, said:

S-au gândit cã o înfrâng și cã pentru a scãpa o sã inventeze ceva.
Eu mai degraba cred ca s-au gandit ca o frang si va marturisi ceva real.

 tomaso, on 22 februarie 2018 - 13:34, said:

A stat sãracã la pușcãrie  fãrã sã facã ce-au vrut javrele de procurori.
Probabil ca nu avea ce sa dea pe goarna care sa nu o implice pe ea prea mult si/sau pe altii de care ii este realmente frica de moarte.

Stiindu-se relativ bine acoperita si temandu-se prea mult de ce i-ar putea face cei denuntati, a ales sa fuga din tara de o condamnare medie, decat sa stea in tara, libera, dar sa se uite peste umar toata viata (posibil scurta in aceasta varianta).

#1137
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 bladhaund, on 22 februarie 2018 - 13:41, said:

...................................................... decat sa stea in tara, libera, dar sa se uite peste umar toata viata (posibil scurta in aceasta varianta).

Nedeslușite sunt căile SIE-ului !! Amin !!  Posted Image

 Epdm, on 22 februarie 2018 - 12:03, said:

Tot ce este posibil, asa am vrut sa spun si eu, dar am ales sa fiu elegant.
Cine stie....cunoaste !!Posted Image

#1138
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 MembruAnonim, on 22 februarie 2018 - 13:35, said:

Imi place cum vorbesti despre Elena ta, dar imi vine sa te urechez cand spui despre Basescu ca n a facut nimic ilegal. = ))

Daca ar fi fost ceva,  s-ar fi aflat.
Au incercat cu flota,  cu Mihaileanu, cu Nana,  cu ce le-a bubuit mintea.  Zero barat.  Nimic.
Si Base le-a fost o nuca prea tare.

Mie mi s-a parut o mizerie gandirea securistilor,  a lui Coldea, in special.    Cat de idioti au putut fi!
Oamenii astia nu se pricep, nimic nu stiu.  Sunt doar combinagii de balta.  

In loc sa plece odata cu Base,  asa cum face intreaga adminsitratie americana la sfarsit de mandat,  pentru a face loc noii administratii,  fidela noului presedinte,  au preferat sa-l tradeze pe cel care i-a facut mari.   Chiar nu i-a dus mintea sa-si dea seama ca Elena nu va trada?   Au facut zeci de dosare, doar doar.   Si ce sa vezi, au luat teapa. Ma uitam la naivii care ziceau  "gata, acum va vorbi Udrea,  deja arunca sageti catre Base". Cat de prosti sunt unii oameni.  Ei isi inchipuie ca lumea este facuta dupa chipul si asemanarea lor.   Daca ei sunt combinagii, oportunisti,  pupincuristi,  gata sa se gudure pentru a obtine ceva de la cineva,   au impresia ca toata lumea este la fel ca ei.    Nu au viziune si nici nu au citit carti la viata lor.   Daca ar fi citit,  poate descopereau ca exista oameni incapabil sa tradeze.   Care prefera sa se duca la puscarie sau sa moara, daca este cazul.    Ei nu realizau ca Udrea este o femeie incapabila de tradare?    Daca sunt atat de profesionisti,  daca au servicii de profilarea personalitatii, psihologi, doctori in plm,  chiar nu le-a spus niciunul ca Elena nu va face pasul tradarii  si ca va prefera sa moara cu ei in gura?    Ce-au reusit in toti acesti ani?    Doar o razbunare prosteasca.

#1139
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 bladhaund, on 22 februarie 2018 - 13:41, said:

Probabil ca nu avea ce sa dea pe goarna care sa nu o implice pe ea prea mult si/sau pe altii de care ii este realmente frica de moarte.



Posted Image Posted Image
In 2015, in plingerea penala depusa impotriva lu' coldea zicea: "”În ultima săptămână la Cotroceni, pe RTV era o emisiune în care se analizau dosarele penale la care va trebui să răspundă Traian Băsescu. O emisiune de linşaj, desigur, dar şi de decredibilizare a preşedintelui. L-a sunat pe Coldea şi i-a zis că îşi dă seama ce se întâmplă şi că dacă nu se potolesc va ieşi public să îl acuze că Ghiţă este omul lor, care le face jocurile. RTV-ul s-a potolit imediat”.
Asta asa ca flavor.
Diferenta intre madam udrea si cozma e ca ultimu' a fost baiat destept si a inregistrat, madam udrea nu, ca daca inregistra era acu' libera ca pasarea cerului.

Edited by active95, 22 February 2018 - 16:18.


#1140
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Primele imagini cu Elena Udrea şi Alina Bica în Costa Rica. Cum au fost surprinse.

,, S-au dus vremurile când Elena Udrea şi buna ei prietenă Alina Bică, fost procuror şef DIICOT, întorceau capete prin magazinele de lux din Paris unde obişnuiau să chletuiască mici averi. Acum, cele două au fost surprinse într-o ipostază total diferită. Un român a publicat duminică seară pe Facebook fotografii în care cele două controversate personaje se află la un local din Costa Rica, îmbrăcate lejer, în maiou şi pantaloni scurţi.
Fotografiile au devenit virale duminică seară, fiind publicate de Narcis Vlad Barbu şi însoţite de următorul text: "Nuţi, spaima Pleşcoilor, e la fel de blondă, la fel de  ~~neburtoasă~~ şi foarte departe de braţul prea scurt al legii. Live din Jaco, Costa Rica. Interesează pe cineva? Măcar să redistribuie, până ajunge la altcineva, pe care chiar îl (o) interesează. Ma urmăriţi, domnule secretar de stat?", a scris românul. În imagini, cele două se află la un restaurant, unde Elena Udrea savurează un pahar de vin alb, iar mai apoi la cumpărături, îmbrăcate lejer, după o zi de plajă. De altfel, în fotografii se şi vede că fosta şefă DIICOT poartă costum de baie pe sub maioul alb.
................................
Nu este prina dată când cele două se află împreună departe de România. În urmă cu mai bine de trei ani, Elena Udrea şi Alina Bica spărgeau mii de euro la Paris în magaznele de lux.  La vremea respectivă cele două s-au cazat la unul dintre cele mai luxoase hoteluri din capitala franceză, Le Bristol, unde o cameră costă 900 de euro pe noapte.
.........................................

https://www.click.ro...-fost-surprinse

Posted Image Posted Image

#1141
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,338
  • Înscris: 31.08.2006

 dalu364, on 06 martie 2018 - 08:01, said:


Nu este prina dată când cele două se află împreună departe de România. În urmă cu mai bine de trei ani, Elena Udrea şi Alina Bica spărgeau mii de euro la Paris în magaznele de lux.  La vremea respectivă cele două s-au cazat la unul dintre cele mai luxoase hoteluri din capitala franceză, Le Bristol, unde o cameră costă 900 de euro pe noapte.
.........................................


           Lasa ca a spus la telefon, la B1 TV, ca si in Costa Rica viata e scumpa. Cica serviciile telefonice costa enorm, masinile, casele, chiar si mancarea din magazine e si de trei ori mai scumpa decat in Romania. Mai ca-ti dadeau lacrimile, ascultand-o pe Lenuta cat o costa vacanta acolo. Lacrimi de ras, desigur.

#1142
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,068
  • Înscris: 16.02.2017
Ce viata,Costa Rica ...una sa impuiat si cealalta a avut accident de avion in Londra si e singura supravietuitoare.

Attached Files



#1143
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,621
  • Înscris: 10.08.2009
Trebuie sa avem rabdare.
Sa nasca sanatoasa si sa vedem daca gemenii plang sau hahaie la nastere.Posted Image

#1144
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ceva cataclismic se intampla in Costa Rica. Se imbolnavesc oamenii din momentu' in care pun picioru' pe pamantu' ala. Eram absolut convins ca dupa ce boala a lovit-o pe Bica, ceva se va intampla si cu Udrea.

Iote ca n-a durat mult, si convingerea mea s-a concretizat. Si duamna Udrea sufera si nu se poate intoarce in tara. Tuta de la DIICOT nu poa' sa faca drumuri lungi cu masina si avionu', iar tuta astalalta nu poa' sa iasa din casa. Are probleme de ordin fizic.

Mie mi se rupe sufletu' de suferinta lor. Efectiv. Cum sunt ele, doua femei batute de soarta, aflate la dracu-n praznic.. suferinde.

#1145
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Ele ca ele, dar când te gândești că sunt unii care le mai socotesc și nevinovate sau le găsesc circumstanțe atenuante, te poți gândi serios care din ei care or fi mai năpăstuiți.

P.S. Și chiar uitasem de individa aceasta, până acum.

Edited by cleopatra00, 16 March 2018 - 19:27.


#1146
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Elena Udrea nu s-a prezentat miercuri la judecarea dosarului "Gala Bute", iar avocaţii săi au anunţat la Instanţa supremă că un medic din Costa Rica i-a recomandat "odihnă absolută" fostului ministru, scrie Agerpres.

Instanţa supremă a programat pentru termenul de miercuri al procesului audierea a trei martori în dosarul "Gala Bute", în care Elena Udrea a fost condamnată în primă instanţă la 6 ani închisoare.
Elena Udrea nu a venit la proces, iar avocaţii ei au confirmat că se află în Costa Rica. Apărătorii au cerut amânarea judecării dosarului, susţinând că Udrea vrea să fie prezentă şi să pună întrebări martorilor.
Avocatul Alexandru Chiciu a depus trei înscrisuri medicale emise de un doctor din Costa Rica, în care recomandă "odihnă absolută" pentru fostul ministru.
"Depun trei înscrisuri traduse de un traducător autorizat, transmise de Elena Udrea. Primul înscris este din 22 februarie şi prezintă tabloul medical al acesteia. Medicul din Costa Rica face parte din Colegiul Medicilor din această ţară. Al doilea înscris este din 24 februarie. Cel de al treilea este din 13 martie 2018, care centralizează situaţia medicală. Medicul dispune odihnă absolută pentru Elena Udrea. Clienta mea este în imposibilitate obiectivă de a se prezenta. Ea vrea să fie prezentă la audierea martorilor. Solicitarea apărării este de amânare a audierii martorilor la un termen viitor, când domnia sa se va prezenta la proces, dacă starea de sănătate îi va permite", a spus avocatul.

Mai e ceva de comentat? Posted Image Si vroiam sa vin la botez. Insa Costa Rica mi-e peste mana.

#1147
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
n o sa mai vina in veci in Ro.

#1148
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,977
  • Înscris: 14.09.2004

 Bursul, on 28 martie 2018 - 13:24, said:

Elena Udrea nu s-a prezentat miercuri la judecarea dosarului "Gala Bute", iar avocaţii săi au anunţat la Instanţa supremă că un medic din Costa Rica i-a recomandat "odihnă absolută" fostului ministru, scrie Agerpres.

Instanţa supremă a programat pentru termenul de miercuri al procesului audierea a trei martori în dosarul "Gala Bute", în care Elena Udrea a fost condamnată în primă instanţă la 6 ani închisoare.
Elena Udrea nu a venit la proces, iar avocaţii ei au confirmat că se află în Costa Rica. Apărătorii au cerut amânarea judecării dosarului, susţinând că Udrea vrea să fie prezentă şi să pună întrebări martorilor.
Avocatul Alexandru Chiciu a depus trei înscrisuri medicale emise de un doctor din Costa Rica, în care recomandă "odihnă absolută" pentru fostul ministru.
"Depun trei înscrisuri traduse de un traducător autorizat, transmise de Elena Udrea. Primul înscris este din 22 februarie şi prezintă tabloul medical al acesteia. Medicul din Costa Rica face parte din Colegiul Medicilor din această ţară. Al doilea înscris este din 24 februarie. Cel de al treilea este din 13 martie 2018, care centralizează situaţia medicală. Medicul dispune odihnă absolută pentru Elena Udrea. Clienta mea este în imposibilitate obiectivă de a se prezenta. Ea vrea să fie prezentă la audierea martorilor. Solicitarea apărării este de amânare a audierii martorilor la un termen viitor, când domnia sa se va prezenta la proces, dacă starea de sănătate îi va permite", a spus avocatul.

Mai e ceva de comentat? Posted Image Si vroiam sa vin la botez. Insa Costa Rica mi-e peste mana.


Odihna absoluta ? Posted Image Posted Image Posted Image
Pai aia nu se face la Sf Vineri si la Bellu ?

#1149
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003

 geo76com, on 28 martie 2018 - 13:40, said:

Pai aia nu se face la Sf Vineri si la Bellu ?
La asta m-am gandit si eu.

#1150
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Dar ce,in puscarie lucreaza careva?Daca nici acolo nu-i odihna...ma ia si bani.

#1151
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,977
  • Înscris: 14.09.2004
odihna absoluta= sa nu te deranjeze/ sa nu faci absolut nimic
Similar cu coma sau moarte.
Deci ce ii recomanda doctorul : terapie intensiva sau gropatin ?
Sau recomandarea este facuta pentru poporul roman ? Asa cu subinteles Posted Image

#1152
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
E de remarcat faptul ca Udrea ne ia de prosti. Noah, avocatii ce sa faci, iau si ei un ban cinstit, dar sa vii cu vrajeli din astea. Nici n-are curaj sa o zica pe sleau: "fraierilor, nu mai vin am plecat"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate