Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Backu-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 

Eroare la instalarea Windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
harduveli

harduveli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2007
Buna ziua. Pun o intrebare aici pentru ca nu stiu unde in site as fi putut sa o scriu. Am nevoie de ajutor la instalarea unui Windows 8. Foarte pe scurt: instalat pe 2 laptopuri merge perfect. Cand am incercat sa-l instalez si la mine imi da eroarea: Error code 0xc0000001, IRQL NOT LESS OR EQUAL. Am facut update la 7 si, desi la primul restart dupa update a dat eroare a functionat incepand cu al doilea, fara probleme. Insa la instalarea de la zero pur si simplu primesc eroarea asta de fiecare data. Am formatat partitiile, sterse, recreate, etc...Nimic. Laptopul meu este Acer Aspire V5-531-967. Am driverele pentru W8 daca ar fi o problema de drivere dar habar n-am cum sa ajung sa le instalez din moment ce nu ajung sa instalez sistemul... Sunt in ceata. Vreo idee, exista o rezolvare? Multumesc mult si scuze inca odata pentru deranj.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Google nu te ajuta?
https://www.google.r...x-a&channel=rcs

#3
harduveli

harduveli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2007
Sincer? Nu. Altfel nu intrebam aici de tampit care e rezolvarea. Ce inseamna erorile alea? Da. Am aflat. Cum se rezolva problema insa, nu prea. Te pricepi? Ma poti ajuta? Sau doar ai avut impresia ca n-am auzit de Google si vroiai sa ma tii la current cu noutatile? Multumesc.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca nu te ajuta Google nu stiu cine ar putea sa-ti spuna ce e in neregula in PC-ul tau, doar dupa ce ai lasat un cod de eroare.

Pune un raport smart al hdd-ului si testeaza memoriile ram.
Nu ma intreba cum faci asta, doar ai zis ca ai auzit de Google.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate