Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

Bucuresti - Sunny Beach (Slanchev Bryag)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Dragilor,

N-am mai fost pe-acolo de vreo 2 ani, mai stie cineva daca au mai aparut ceva autostrazi / etc?
Eventual ceva recomandari de-o ruta mai comoda?

Danke

#2
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Am fost eu acum vreo 2 saptamani. Autostrazi n-au mai aparut, drumul de la Varna la Slancev e acelasi, prin munti, insa partea buna e ca portiunea de la Ruse la Shumen (pana la autostrada) este refacuta complet, mare parte din drum este cu 3 benzi (2 pentru sensul in rampa), nu ai sa gasesti nici macar o groapa pe respectivii 150km (sau cati or fi).  Eu am facut cei 365 km din Bucuresti pana acolo in 4 ore, dar mi-am cam facut de cap grav pe drum, nu era picior de politist. In afara de partea muntoasa (care are farmecul ei) si vreo 5 km de autostrada care sunt cam praf, poti sa-i dai bice calumea.

Editat de feitosak1, 31 iulie 2014 - 22:01.


#3
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 528
  • Înscris: 25.06.2007
Multumesc de info - n-am de gand sa alerg toata herghelia de sub capota pe la ei oricum, unde-i loc stau pe tempomat.
Ma interesa mai mult sa nu fi aparut te miri ce devieri / alte alea - care sa-mi dea peste cap navigatia de pe bord (read: sa ma invart ca un "bosch" intr-o căldare).

Partea montana are farmecul ei - bine subliniat, doar ca pe-acolo mereu gaseam "șumahări" cu manevre dubioase pe curbe Posted Image

Benzinăriile de pe traseu au rămas la fel de "rara avis"?

Editat de DaCosta, 31 iulie 2014 - 21:44.


#4
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Eu am alimentat la Giurgiu, apoi la intoarcere in Varna, am mers prin oras tocmai pentru a gasi un OMV. Uitasem ca este OMV si la Sunny Beach, pe soseaua principala. Mai sunt 2 benzinarii pe autostrada, un OMV spre Varna si un Shell la intoarcere.  Eu am prins niste shumaheri cu tiruri prin munti, taiau curbele ca niste cretini.

Devieri n-au aparut, dar eu am fost prima oara anul trecut, nu stiu cum era acum 2 ani cand ai fost tu.

#5
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 528
  • Înscris: 25.06.2007
A mea "linge" ceva mai multi litri pe suta, dar pana-n Sunny Beach n-ar trebui sa fie istorii. Ai dreptate, e un Shell in Sunny Beach, chiar pe la intrare, daca-mi amintesc bine.

Inca o data, iti multumesc pentru informatii.

Editat de DaCosta, 31 iulie 2014 - 22:06.


#6
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.992
  • Înscris: 02.09.2011
Un OMV e acum, pe soseaua principala spre Burgas, cea paralela cu faleza.

Cat iti linge? :)))) oare mult decat a mea, mi-a luat 11.4% la dus, adica am ajuns cu jumatate de rezervor la destinatie. La intoarcere am mers prin Varna dupa cum spuneam pentru ca stiam ca e un OMV la iesirea din oras.

#7
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 397
  • Înscris: 13.05.2008
am reusit 5,3% m-am intors cu juma de rezervor.nu am sarit-o de 130km/h, drumul este ok, navigatia te vede peste tot

#8
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 528
  • Înscris: 25.06.2007

 feitosak1, on 31 iulie 2014 - 22:24, said:


Cat iti linge? Posted Image))) oare mult decat a mea, mi-a luat 11.4% la dus, adica am ajuns cu jumatate de rezervor la destinatie. La intoarcere am mers prin Varna dupa cum spuneam pentru ca stiam ca e un OMV la iesirea din oras.

Cea care voi merge, probabil 9-10% daca o alerg, data si incarcarea. Probabil ai ceva 3500cmc sau mai mare :)
Bun hint-ul cu Varna, daca plec pe plin de la noi probabil pot alimenta la intoarcere in Varna.

#9
DaCosta

DaCosta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 528
  • Înscris: 25.06.2007
OMV - Varna - benzina de-o calitate chiar buna spre f. buna as putea zice. N-au avut W21 W5 insa, aveam un bec de stop/pozitie ars (nici pe la noi nu-i usor de gasit in benzinarii/*market).

Autostrada lor in schimb... stiti voi senzatia aia in care ai ~150kph si brusc devii Schumacher ad-hoc, evitand gropi prin schimbarea la mare viteza a tuturor benzilor disponibile, inclusiv cea de urgenta? Va recomand, bate orice joc pe calculator.

#10
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 902
  • Înscris: 04.10.2014
editat.

Editat de banculescu, 11 octombrie 2014 - 22:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate