Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

probleme Tanenbaum - Retele

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
bob666

bob666

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 02.12.2002
fratilor, daca poate careva sa ma ajute, i-as fi recunoscator. Am de rezolvat urmatoarele 2 probleme, cat mai repede:

6.18.
Sa consideram efectul utilizarii startului lent pe o linie cu timpul circuitului dus-intors de 10 msec si fara congestie. Fereastra receptorului este de 24 kocteti si dimensiunea maxima a segmentului este de 2 kocteti. Cat timp trebuie sa treaca inainte ca prima fereastra completa sa poata fi trimisa.

6.21.
O masina TCP trimite cadre de 65535 octeti pe un canal de 1Gbps pentru care intarzierea pe un singuir sens este de 10 msec. Care este productivitatea maxima care poate fi atinsa? Care este eficienta liniei?

#2
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 442
  • Înscris: 28.11.2001
imi fac timp astazi si-ti raspund ... dar pina atunci, spune-mi cine naiba a facut traducerea la 6.18 ? E bolnav rau baiatul / fata ...

#3
bob666

bob666

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 02.12.2002
traducerea e facuta de .. agora press. Am copiat enuntul exact din carte. Iti multumesc mult in avans.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate