Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#19
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
dar masajul nu ajuta cu nimic ?

#20
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
la ce a zis bogdanan, as mai adauga:
- nu mai bea sucuri decat foarte rar
- las-o mai usor cu dulciurile (spre deloc :D)
- incearca sa mananci cat mai rar prajeli
- nu te atinge de fornetti sau alte produse de patiserie (sunt cele mai rele)
- mananca legume, fructe

astea sunt cele mai importante lucruri :D

combina dieta + miscare, pentru ca daca faci doar una efectul o sa fie destul de slab.

vezi si http://www.idieta.ro/forums/ si http://www.idieta.ro :)

eu am ales varianta cea mai simpla, m-am dus la doctor ca sa-mi recomande un program adaptat pentru mine.  :blush:

#21
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postshobi, on Nov 18 2005, 19:49, said:

nu e de la bere ... un prieten de-al meu consuma la fiecare iesire in oras 2-3 halbe de bere (asta inseamna aproape zilnic... si cand are bani) si nu are burta ... ba chiar e destul de suplu :D

Dupa atita bere poate nu mai are bani si de mincare  :w00t:

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Redu: paine, alcoolice, porc, cartofi, paste, dulciuri- asta pentru a slabi in general. Mancarea de la cel mai cunoscut fast food din Romania are fix 61% grasime.
Dar pentru burta e suficient sa faci 600-1000 de abdomene zilnic (abdomene mici, te ridici numai 10-15 cm de la sol), in 10-15 minute (ajungi sa faci asta in 7-10 zile fara probleme). Priveste tv si trece timpul mai repede.
In 1-2 luni scapi total de burta si de 'manerele dragostei'. Dar iti apar si mushii respectivi in locul burtii (6-8 bucati).
Daca faci numai abdomene scapi de burta, dar nu scazi in greutate.
Daca vrei sa si slabesti trebuie sa aplici prima fraza si sa faci exercitii multiple (alergat, inot-daca vrei sa dai jos repede).

#23
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
pentru barbati nu-i o problema grava, la femei  da, e oribil...

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postsubmit, on Nov 18 2005, 18:49, said:

Intrebarea e clara. Desi am observat la un moment dat, prin semnatura moderatorului de aici, o vorba inteleapta de genul "barbatul fara burta e ca mertzanul fara stea", nu mi se pare ceva cu care sa ma mandresc, mai ales la varsta mea, si m-am hotarat sa o dau jos.

Stiu ca cea mai buna solutie este alergarea, dar sa o lasam ca o ultima alternativa, mai ales ca vine iarna. Ce alte exercitii recomandati, din experienta daca se poate? Ceva care poate fi facut acasa. Abdomenele n-au nici un efect, decat daca vreau sa fac muschi.

Thanks  :peacefingers:

Daca ai fi in Timisoara, te-as invita sa ne inscriem la un centru de fitness. Si eu as vrea sa slabesc, dar mi-ar trebui pe cineva care sa mearga cu mine. De unul singur nu prea am tragere.

View PostkraMMer, on Nov 18 2005, 18:50, said:

nu mai mananci dupa 6 si scoti painea din meniu!

Asta cu painea nu prea tine. Painea (mai ales cea neagra si prajita) nu contine multe calorii.

#25
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postsubmit, on Nov 18 2005, 18:49, said:

Intrebarea e clara. Desi am observat la un moment dat, prin semnatura moderatorului de aici, o vorba inteleapta de genul "barbatul fara burta e ca mertzanul fara stea", nu mi se pare ceva cu care sa ma mandresc, mai ales la varsta mea, si m-am hotarat sa o dau jos.

Stiu ca cea mai buna solutie este alergarea, dar sa o lasam ca o ultima alternativa, mai ales ca vine iarna. Ce alte exercitii recomandati, din experienta daca se poate? Ceva care poate fi facut acasa. Abdomenele n-au nici un efect, decat daca vreau sa fac muschi.

Thanks  :peacefingers:
Mai mult sexxxx. Ajuta. Si faci o nevasta fericita. Poate si o amanta.

#26
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
acum vreo 3-4 luni am renuntat complet la paine. la inceput m-am simtit ca naiba, ptr ca eram obisnuit sa mananc cu paine. acum deja nu mai stiu ce e aia paine, mai mananc cate o data paine neagra (cu seminte de mac si floarea soarelui) la serviciu, dar destul de rar. toti cunoscutii au zis ca nu e bine, ca trebuia sa reduc treptat, ca organismul nu mai are lipide (da de unde, ca astea se pot obtine din cartofi si alte mancaruri).
in primele 2-3 luni a avut efect, adica cine ma vedea mai rar imi zicea ca am slabit. acum parca a inceput sa se puna iar.
ideea cu renuntatul la paine mi-a venit asta vara cand am vazut un amic cu care nu mai vorbisem de vreun an de zile, ca a slabit vreo 10 Kg. l-am intrebat cum a reusit si mi-a zis ca a renuntat la paine. mi-am zis ca se poate si la mine si asa am renuntat complet. si mai e inca un avantaj: e mult mai curat la bucatarie, ptr ca nu mai sunt frimituri de paine.

#27
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostDomnita, on Nov 19 2005, 10:02, said:

pentru barbati nu-i o problema grava, la femei  da, e oribil...

cum adica nu e o problema grava? :naughty:

#28
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Si eu am probleme cu reciproca! :blink:

#29
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Stiu persoane care au slabit la greu cu Regenon ( nu-i tocmai recomandabil totusi ) si daca te tine punga si vrei si repede poti "servi" un Reductil

#30
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
yo am scapat de burta luandu-mi o oglinda in care ma vad de la piept in sus...

#31
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

View Postmirela, on Nov 18 2005, 18:58, said:

e si normal sa nu aiba efect abdomenele la tine din moment ce mananci dupa :rolleyes:

exercitii multe(abdomene,alergat, nu slabesti numai dintr-un exercitiu anume), poti sa mananci orice dar putin, nu te lacomi sa termini tu toata mancarea :) , mai lasa si la altii

seara mananca si tu fructe si bea lichide (nu bere :D )

spor la treaba :peacefingers:

Poate imi explici in particular ca vad ca te pricepi :P

#32
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

View Postebola23, on Nov 21 2005, 02:16, said:

Poate imi explici in particular ca vad ca te pricepi :P
te parasc! :P
dar se rezolva cu o shaorma ;)

#33
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

View PostTzepi, on Nov 21 2005, 05:13, said:

te parasc! :P
dar se rezolva cu o shaorma ;)

Tzeposule-mars in pat si culca-te :D (sau ti-a pus mamica cafea in grisulet si nu mai poti dormi? :coolspeak: ).Parca ziceai ca iti vezi interesul.O sa te mituiesc si cu shaorma aia.

#34
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Haide la mine la lucru. Am de amenajat aprox 10.000 mp de solarii, respectiv de incarcat/descarcat/imprastiat peste 2.500 metri cubi de pamant de padure. Iti garantez ca in 2 luni de munca vei avea cateva grame pe tine.

#35
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005
Incearca pentru inceput sa nu mai mananci  paine(dar deloc), si apoi te orientezi in functie de rezultate. :)

#36
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Incearca sa nu mai mananci nimic. Slabire garantata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate