Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 

Win8 + KMP = imagine pixelata

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am instalat ieri W8 x64 si in KMPlayer am imaginea pixelata , chiar si la filme hd...am incercat tot ce-mi trece prin cap dar tot la fel el...KMP ultima versiune, drivere la zi,, placa video nvidia gt430 1GB 128 bit DDR3...vreo idee careva?

#2
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Al player ai incercat ?

#3
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am incercat, cu VLC merge perfect...stiu nu e mare lucru sa folosesc alp player dar is obisnuit cu KM si mi-s comod :D. Oricum nu cred ca e normal sa faca asa...

#4
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Si eu am la pc gt430 si pe windows 7 nu imi face probleme . In curand o sa testez si eu w8(o sa mai dureze ceva timp) si chiar am sa testez km player sa vad daca face fite .

#5
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Si mie in Win7 mergea perfect...totusi cred ca e ceva de la codecurile din player....oh well, trec pe VLC o vreme...

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
la mine km player face de mult fite
folosesc gom player

#7
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
si la mine a mers bine din vremea Xp-ului da cred ca tre sa se "obisnuiasca" :)) un update poate rezolva problema.

#8
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Incearca in setari la Video(advanced) ->pune preset: Normal sau preset: Quality(3GHz)

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,600
  • Înscris: 15.06.2004
Incearca Splash. Sau direct WMP - cu pluginul de Media Center - depinde ce format sunt filmele la care te uiti.

#10
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Incearca ceva f f asemanator, creat de acelasi programator, dar mai bun: PotPlayer! Sunt pe w8, si-l folosesc fara probleme.

#11
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006

View Postklaudyuxxx, on 01 noiembrie 2012 - 11:17, said:

Incearca ceva f f asemanator, creat de acelasi programator, dar mai bun: PotPlayer! Sunt pe w8, si-l folosesc fara probleme.
Incearca Jriver Media Center.Degeaba folositi Windows 7-8, ca player-ele sus-mentionate nu stiu audio decat pe Direct Sound.API-urile din Windows 7-8 permit WASAPIEvent Style Direct Hardware Conection, adica sunetul nu mai trece prin mixerul Windows si totodata daca placa suporta Jriver are si suport ASIO de la Steinberg.

#12
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am rezolvat, A mers solutia lui nesupus. Ms la toata lumea pt raspunsuri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate