Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Win8 + KMP = imagine pixelata

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am instalat ieri W8 x64 si in KMPlayer am imaginea pixelata , chiar si la filme hd...am incercat tot ce-mi trece prin cap dar tot la fel el...KMP ultima versiune, drivere la zi,, placa video nvidia gt430 1GB 128 bit DDR3...vreo idee careva?

#2
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Al player ai incercat ?

#3
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am incercat, cu VLC merge perfect...stiu nu e mare lucru sa folosesc alp player dar is obisnuit cu KM si mi-s comod :D. Oricum nu cred ca e normal sa faca asa...

#4
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Si eu am la pc gt430 si pe windows 7 nu imi face probleme . In curand o sa testez si eu w8(o sa mai dureze ceva timp) si chiar am sa testez km player sa vad daca face fite .

#5
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Si mie in Win7 mergea perfect...totusi cred ca e ceva de la codecurile din player....oh well, trec pe VLC o vreme...

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
la mine km player face de mult fite
folosesc gom player

#7
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
si la mine a mers bine din vremea Xp-ului da cred ca tre sa se "obisnuiasca" :)) un update poate rezolva problema.

#8
nesupus

nesupus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 27.02.2010
Incearca in setari la Video(advanced) ->pune preset: Normal sau preset: Quality(3GHz)

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Incearca Splash. Sau direct WMP - cu pluginul de Media Center - depinde ce format sunt filmele la care te uiti.

#10
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
Incearca ceva f f asemanator, creat de acelasi programator, dar mai bun: PotPlayer! Sunt pe w8, si-l folosesc fara probleme.

#11
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006

View Postklaudyuxxx, on 01 noiembrie 2012 - 11:17, said:

Incearca ceva f f asemanator, creat de acelasi programator, dar mai bun: PotPlayer! Sunt pe w8, si-l folosesc fara probleme.
Incearca Jriver Media Center.Degeaba folositi Windows 7-8, ca player-ele sus-mentionate nu stiu audio decat pe Direct Sound.API-urile din Windows 7-8 permit WASAPIEvent Style Direct Hardware Conection, adica sunetul nu mai trece prin mixerul Windows si totodata daca placa suporta Jriver are si suport ASIO de la Steinberg.

#12
Digitex

Digitex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 10.07.2006
Am rezolvat, A mers solutia lui nesupus. Ms la toata lumea pt raspunsuri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate