Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

pardoseala hol

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
mihaiprd

mihaiprd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.11.2011
trebuie sa fac pardoseala unui hol dar am inaltimea maxima de 5-6 cm pana la usa.cum fac s pun si polistiren si sapa si gresie/parchet/linoleum.este posibil acest lucru? 2 cm extrudat,2 cm sapa 1,5 gresie? e bine asa? se poate realiza? exista alta varianta?

#2
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Pentru ce mai pui extrudat daca ii hol, in sapa poti pune polistiren granule sau ceva de gen am vazut, se vinde la sac, daca ai beci poti placa tavanul la beci si ai rezolvat cu izolatia. Prea mare diferenta eu sincer nu am vazut intre pardoseala care avea extrudat sub gresie si cea fara, daca nu ai incalzire in pardoseala. Momentan si eu sunt in aceasi situatie ca si tine dar eu am hol+bucatarie si mai am 4cm, sapa ii turnata deja pana la anul sper sa gasesc o solutie cat mai convenabila. Sper sa mai apara si alte pareri pe topic. Spor la lucru!

#3
mihaiprd

mihaiprd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.11.2011
te referi sa pun perle de polistiren in sapa? da ar fi o idee dart ma incanta mai mult extrudatul. bafta si tie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate