Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Retea wireless-probleme de securitate?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
internet225

internet225

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 465
  • Înscris: 08.06.2005
Am si eu o mica nelamurire:
sunt la un provider de net wireless si am observat un lucru:
daca schimb ip-ul cu unul din aceeasi clasa(eu am 72.135.23.91 si sa zicem ca pun
72.135.23.88) MERGE netul,ba chiar la unele ip-uri am viteza mai buna!
Au ei probleme cu securitatea sau de ce?
Eu am 384kbs si daca incerc cu unele ip-uri,la unele merge cu 256,la altele chiar cu 1 Mbps!
Interesant,daca intru pe alt IP pot sa-i vad si traficul,etc.
Sunt si IP uri la care zice "IP already in use",dar la altele merge fara probleme!(sunt probabil nealocate,sau de ce?E interesant daca ar fi nealocate,ptr ca am impreaia ca mai intra si altii ca mine,deoarece vad trafic destul de mult pe ip-urile alea-cativa gb pe zi.
O fi deazctivata protectia prin MAC sau ce?

Eu am presupunerea ca niste angajati ai firmei(aia care se ocupa de servere) au dezactivat niste chestii pe acolo si dau ei astfel net la prietenii lor(mi-a mai spus cineva).Sau?
ceea ce fac eu este IP-spofing?
Astia de la firma ,cand mi-au tras netul,mi-au setat la netwok Connections,sa detecteze automat ip,gateway,dns prin DHCP.
Insa eu am dat un ipconfig,am vazut gateway,dns,etc si le-am pus in Control panel TCP/IP settings.
Daca asta o mai fi treaba de hacker eu imi dau demisia!

#2
internet225

internet225

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 465
  • Înscris: 08.06.2005
Nici o idee,nimic?
Ei folosesc pe server Slackware Linux.

#3
laurentiu907

laurentiu907

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.940
  • Înscris: 14.12.2003
Modifica masca de subnet asa cum trebuie..

Oricum, problema nu e de la tine, e de la ei, si se numeste "lipsa autentificare"..  :D

SPOR!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate