Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Cununie Civila

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 566
  • Înscris: 18.09.2007
Ma poate ajuta cineva cu date privind ce documente trebuiesc pentru acest eveniment. Am inteles ca sunt conditionate unele de altele si totodata unele sunt valabile o anumita perioada de timp. Urmeaza ca in mai putin de o luna sa am acest eveniment si nu prea inteleg .... cum functioneaza exact treaba :)


Daca ajuta cu ceva, cununia urmeaza sa fie in Bucuresti sector 3.

Multumesc anticipat.
A.

Editat de claudrider, 09 mai 2011 - 09:17.


#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.813
  • Înscris: 26.11.2006
La sediul primariei de pe strada Parfumului, gasesti lista documentelor necesare....

#3
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 566
  • Înscris: 18.09.2007
Lista documentelor o stiu, sunt buletinele, copiile dupa certificatele de nastere, analizele medicale (adeverinta de la medicul de familie) si o cerere/declaratie/contract tipizat.
Ce nu imi este clar este modul in care acestea se depun.

Apropo, stie cineva daca este adevarat, sambata nu se mai oficiaza cununii civile? Daca da, de ce?

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.922
  • Înscris: 25.04.2006
Cum sa nu se efectueze cununii civile sambata. :lol: Pai 99% din nuntile romanilor sunt sambata. :) Nu se mai oficiaza daca nu te-ai programat la timp si nu mai sunt locuri libere, ina tinand cont ca toata ceremonia dureaza 5 minute si daca e graba toata treaba cu sampania si felicitarile se temrina in 10 minute trebuie sa fie a nabii de multe nunti intr-o sambata ca sa nu mai prinzi loc. :)

#5
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 566
  • Înscris: 18.09.2007

Vizualizare mesajfilipxxx, pe 9th May 2011, 10:25, a scris:

Cum sa nu se efectueze cununii civile sambata. :lol: Pai 99% din nuntile romanilor sunt sambata. :) Nu se mai oficiaza daca nu te-ai programat la timp si nu mai sunt locuri libere, ina tinand cont ca toata ceremonia dureaza 5 minute si daca e graba toata treaba cu sampania si felicitarile se temrina in 10 minute trebuie sa fie a nabii de multe nunti intr-o sambata ca sa nu mai prinzi loc. :)

Astazi am vorbit cu cineva care mi-a spus in Sectorul 3 din Bucuresti de la 1 01 2011 nu se mai fac sambata cununii civile!

#6
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.097
  • Înscris: 18.03.2006
Nici in Constanta nu se mai fac sambata deoarece angajatii nu mai sunt platiti pentru orele suplimentare.

#7
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 566
  • Înscris: 18.09.2007
O alta intrebare pe care o am este daca urmatoarea: Persoanele care oficiaza cununia civila nu pot sa fie platite de catre miri pentru a veni in weekend aceste cununii?

#8
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008
Nici laSectorul 5 nu se oficiaza in weekend.

#9
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.128
  • Înscris: 01.01.2007

Vizualizare mesajclaudrider, pe 9th May 2011, 16:56, a scris:

O alta intrebare pe care o am este daca urmatoarea: Persoanele care oficiaza cununia civila nu pot sa fie platite de catre miri pentru a veni in weekend aceste cununii?

Daca vrei sa nu mai ajungi la biserica si la crasma, ca te ia DNA-ul pe sus pentru dare de mita... :nonobad:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate