Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

platitor la conventie civila

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
owydyu

owydyu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 780
  • Înscris: 17.04.2007
Am o mica problema pe care cu ajutorul vostru voi putea sa o elucidez.Lucrez  independent in constructi;Anul trecut am luat o lucrare de renovare care a durat mai multe lunii la un SRL;La prima plata efectuata am avut neplacuta surpriza sa constat ca mi sa tras din bani 16%din suma pe motiv ca orice venit se impoziteaza cu acest procent;dupa luna iulie am mai fost incarcat cu inca 16% pentru CAS ,vechime si ce o mai fi;zilele astea am fost contactat de respectiva firma cum ca trebuie sa platesc retroactiv si pe perioada inainte de iulie;pe acesta perioada nu am avut carte de munca nici nu am platit ceva la stat din mana;Lucrarea a fost marisoara in consecinta si sumele datorate pe masura.este normal sa platesc chiar daca eu nu beneficiez de nimic(cas,vechime...)? :confuzzled:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate