Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nemurirea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#1
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Vorbeam cu un prieten despre nemurire. La un moment dat il intreb, daca s-ar vinde potiune de nemurire cu 50.000 lei(vechi) la magazin, ar cumpara-o? Sus si tare afirma ca nu, eu stiu ca as sari pe sticla aia fara sa ma gandesc macar o secunda si cred ca asa ar face absolut orice om de pe planeta fie ca aceum o recunoaste sau nu.

Voi ce spundeti? Am dreptate?

#2
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

mars0212, on Jun 16 2005, 12:03, said:

Vorbeam cu un prieten despre nemurire. La un moment dat il intreb, daca s-ar vinde potiune de nemurire cu 50.000 lei(vechi) la magazin, ar cumpara-o? Sus si tare afirma ca nu, eu stiu ca as sari pe sticla aia fara sa ma gandesc macar o secunda si cred ca asa ar face absolut orice om de pe planeta fie ca aceum o recunoaste sau nu.

Voi ce spundeti? Am dreptate?

<{POST_SNAPBACK}>

Amicul tău știa că numai pastilele lui Zahei sunt avizate de Ministerul Sănătății, Departamentul Nemuririi Idioților, de-aia n-ar fi cumpărat. Ce să facă într-o lume în care demența s-ar perpetua la infinit, așa că mai bine ți-ai pune problema nu dacă există nemurire, ci dacă ți-ar plăcea să fii contemporan pe vecie cu toți imbecilii care, după ce ar da 50.000 de lei pentru o poțiune de nemurire, ar inventa o poțiune care ar lichida inteligența și bunul simț, pe care ar vinde-o la compensate.

Edited by Navarre, 16 June 2005 - 11:13.


#3
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005
Who wants to live forever?.....Who doesn't?

#4
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004

Navarre, on Jun 16 2005, 11:08, said:

Amicul tău știa că numai pastilele lui Zahei sunt avizate de Ministerul Sănătății, Departamentul Nemuririi Idioților, de-aia n-ar fi cumpărat. Ce să facă într-o lume în care demența s-ar perpetua la infinit, așa că mai bine ți-ai pune problema nu dacă există nemurire, ci dacă ți-ar plăcea să fii contemporan pe vecie cu toți imbecilii care, după ce ar da 50.000 de lei pentru o poțiune de nemurire, ar inventa o poțiune care ar lichida inteligența și bunul simț, pe care ar vinde-o la compensate.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai in cazul asta impreuna cu potiunea respectiva vindem si un printout dupa topic-ul "cum sa ne ferim de prosti"

#5
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Traim in cea mai buna dintre lumile posibile. Insa in fata (temporal vorbind) ne sta una posibil mai buna.

#6
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005
Mda... N-am înțeles...

#7
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Daca am putea trai pt totdeauna am putea sa imbunatatim lumea din jurul nostru. Oare unde am fi acum daca Einstein ar fi trait pana in ziua de astazi.

#8
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

u9511160, on Jun 16 2005, 12:13, said:

Who wants to live forever?.....Who doesn't?

<{POST_SNAPBACK}>

Băi, voi vreți să fiți nemuritori fără să faceți decât ceea ce ați făcut până acum, adică să mâncați, să defecați, să vă regulați și să faceți rate la casă și mașini ciumege...

#9
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Nu neaparat. Si raul s-ar perpetua nu?

bb_dima zi unde si incerc sa ma explic. No flames, please!

#10
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005

Navarre, on Jun 16 2005, 11:28, said:

Băi, voi vreți să fiți nemuritori fără să faceți decât ceea ce ați făcut până acum, adică să mâncați, să defecați, să vă regulați și să faceți rate la casă și mașini ciumege...

<{POST_SNAPBACK}>


ce vrei sa spui? ca nu suntem demni sa traim vesnic? daca nu suntemn demni cine e? exista viata vesnica?

#11
sandra

sandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.05.2005
Daca am deveni nemuritori cred ca ar trebui inventata Apocalipsa, pentru ca odata cu nemurirea nu vine si inteligenta, spre ex. am fi nemuritori cu toate dorintele si mofturile noastre, cu toate dependentele si capriciile. Nu cred ca suntem pregatiti pentru asa ceva.

#12
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
:coolspeak:

#13
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
O lume de nemuritori ar fi o lume care ar involua.

#14
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
toti suntem nemuritori
genele noastre sunt transmise urmasilor nostrii care la randul lor ..........

asta e nemurire
restul e SF

parerea mea  -_-

#15
Navarre

Navarre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 06.06.2005

sandra, on Jun 16 2005, 12:32, said:

Daca am deveni nemuritori cred ca ar trebui inventata Apocalipsa, pentru ca odata cu nemurirea nu vine si inteligenta, spre ex. am fi nemuritori cu toate dorintele si mofturile noastre, cu toate dependentele si capriciile. Nu cred ca suntem pregatiti pentru asa ceva.

<{POST_SNAPBACK}>

Sandra, tot ce spui tu e adevărat, cu excepția termenului apokalypsis, de care e evident că habar n-ai ce înseamnă. Dar ești pe drumul cel bun, nu știi încă totul, deci nu ești proastă.  :kisstogether:
Skodilă, am spus doar că proștii nu merită nemurirea, după mine prost însemnând oricine nu e capabil să-și recunoască limitele, să învețe și să aplice ce învață. Orice om care simte ură, invidie, care nu are recunoștință pentru nimic din tot ce folosește moca pe pământul ăsta, ba chiar se kk pe toți și pe toate, pentru mine e nevrednic de așa ceva neprețuit. Noroc că eu nu sunt Dumnezeu...  :console:   :kisstogether:

#16
malone6x6

malone6x6

    Active thinker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,651
  • Înscris: 09.02.2005
Si SF are partile lui bune.

Nu cred nici ca involutia e obligatorie...

#17
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Koniaku: și dacă nu procreezi, unde ți se duc genele? :ciocan:

Edited by mufa, 16 June 2005 - 11:39.


#18
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Eu nu vreau sa traiesc o vesnicie prin altii, eu vreau sa traiesc la propriu o vesnicie.

Adica voi vreti sa spuneti ca nu ar trebi sa traim o vesnicie pentru ca oamenii sunt prea capriciosi, aroganti si mofturosi. Asa sunt oamenii si in ziua de azi dar nimeni nu se se sinucide ca este prea naspa lumea. Hai sa fim seriosi, putem sa ne plangem noi mult si bine, adevarul este ca iubim viata asta si lumea in care traim.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate