Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Card de credit la Carrefour

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
C1audiu

C1audiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 09.01.2005
Primesc o veste oarecum buna acum o saptamana: carduri de credit la Carrefour. Ma duc sa vad care-i treaba si aflu si vestea proasta: creditul se ia prin BRD. :w00t:  Promit ca revin cu detalii, mi-au tocat nervii o ora astazi (cei de la BRD).

A luat cineva pana acum respectivul card?

#2
crisulici18

crisulici18

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.05.2005

C1audiu, on May 7 2005, 19:54, said:

Primesc o veste oarecum buna acum o saptamana: carduri de credit la Carrefour. Ma duc sa vad care-i treaba si aflu si vestea proasta: creditul se ia prin BRD. :w00t:  Promit ca revin cu detalii, mi-au tocat nervii o ora astazi (cei de la BRD).

A luat cineva pana acum respectivul card?

<{POST_SNAPBACK}>




cardul e de credit si seaman leit cu cel de la raifaissen. Tb sa cumperi de cel putin 500 mii lei pana la o limta superioara stabilita de banca in functie de ce salariu ai.
Practic e o scurtatura la ceea ce este creditul acum la BRD(trebuie sa depui acte, copii supa carte de munca etc) doar ca nu ai banii in mana si doar ca esti limitat sa cumperi numai din carrfour.
DOBANDA: mult mai mare ca la creditele normale, dar ai o perioada de gratie de 45 de zile in care  nu itit ia dobanda dak inpoiezi banii.
OARE MERITA?

#3
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.521
  • Înscris: 14.12.2003
Cred ca ar fi o alternativa la imprumutul de la prieteni. Nu cred ca e de dorit sa depasesti perioada de gratie :). Eu nu prea ma imprumut din principui (daca n-am bani nu cumpar), deci nu prea e de mine.

#4
C1audiu

C1audiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 09.01.2005
Intr-un tarziu mi-am facut cardul... Acum o saptamana. Sa vedem ce-o fi, cu toate ca sunt cam dezamagit la prima vedere

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.247
  • Înscris: 12.10.2002
nu prea inteleg de ce va faceti carduri in hypermarket  :huh:
pentru asta exista banci... studiati oferta si alegeti oferta cea mai avantajoasa. pe voi chiar nu va intereseaza care e dobanda, mergeti la prima oferta pe care o gasiti ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate