Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

The Mentalist (2008 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, ai dreptate ! trebuia sa ma documentez intai.

Am urmarit si eu episodul 8 din sezonu' 5 si am inteles ca Patrick are legaturi/cunostinte/pile underground de a reusit s-o gaseasca pe Lorelei si a ajutat-o sa evadeze din parnaie Posted Image
Problema este ca astia de produc serialu' n-au lungit-o cu scenele in care Patrick o cauta pe Lorelei si nascoceste planu' evadarii ei !

Lamurit ?

#146
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Am vazut toate episoadele pana la sezonul 5, episodul 8, am vazut tot sezonul 6 si primele episoade din 8 (da, am avut o ordine mai ciudata). Am observat ca cei care lucreaza la acest serial (scenaristi, regizori, etc) nu faceau greseli de poveste, tot ce se intampla a avut o justificare/explicatie inainte sau dupa. In fine, dupa mai multe cautari pe google, uite ce am reusit sa gasesc:

Quote

In Cherry Picked, Jane finds out that Lorelei has been taken away by the prisoner transport driver Walter DeMunn, whom the FBI blackmailed, to a maximum-security federal prison. Lorelei is never officially charged or tried, so her captivity in a federal prison remains a loose end that the writers have not tied up.
Deci, cu un episod mai devreme Jane interoga soferii de la inchisoarea de unde disparuse Lorelei, a gasit pe unul care mintea. Filmul sugereaza ca Jane a reusit sa afle unde ar fi fost dusa, insa nu spune nimic despre faptul ca Red John sau FBI l-a obligat pe sofer, sau daca Lorelei mai este in viata.
Destul de multe faze aiurea in film, insa asta este cu siguranta in top 5 pentru mine. Nu pentru ca ar fi o greseala de scenariu, ci ca pana acuma povestea curgea mai bine.

#147
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
si



s-a terminat.... Posted Image cam previzibil acest ultim sezon

View PostGenjurooo, on 03 mai 2014 - 00:48, said:

Incearca "Perception". E acelasi stil, dar mie-mi place mai mult ala.

nu e acelasi stil; The Mentalist e un serial cu valente psihologice dar mizeaza si pe puterea de seductie a personajului principal..In schimb, la Perception.... it is all about the psychology and murder thing

Edited by Rhini, 25 February 2015 - 21:33.


#148
robert_3x3

robert_3x3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.04.2016
serialul bun. finalul de telenovela

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate