Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

The Mentalist (2008 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da, ai dreptate ! trebuia sa ma documentez intai.

Am urmarit si eu episodul 8 din sezonu' 5 si am inteles ca Patrick are legaturi/cunostinte/pile underground de a reusit s-o gaseasca pe Lorelei si a ajutat-o sa evadeze din parnaie Posted Image
Problema este ca astia de produc serialu' n-au lungit-o cu scenele in care Patrick o cauta pe Lorelei si nascoceste planu' evadarii ei !

Lamurit ?

#146
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Am vazut toate episoadele pana la sezonul 5, episodul 8, am vazut tot sezonul 6 si primele episoade din 8 (da, am avut o ordine mai ciudata). Am observat ca cei care lucreaza la acest serial (scenaristi, regizori, etc) nu faceau greseli de poveste, tot ce se intampla a avut o justificare/explicatie inainte sau dupa. In fine, dupa mai multe cautari pe google, uite ce am reusit sa gasesc:

Quote

In Cherry Picked, Jane finds out that Lorelei has been taken away by the prisoner transport driver Walter DeMunn, whom the FBI blackmailed, to a maximum-security federal prison. Lorelei is never officially charged or tried, so her captivity in a federal prison remains a loose end that the writers have not tied up.
Deci, cu un episod mai devreme Jane interoga soferii de la inchisoarea de unde disparuse Lorelei, a gasit pe unul care mintea. Filmul sugereaza ca Jane a reusit sa afle unde ar fi fost dusa, insa nu spune nimic despre faptul ca Red John sau FBI l-a obligat pe sofer, sau daca Lorelei mai este in viata.
Destul de multe faze aiurea in film, insa asta este cu siguranta in top 5 pentru mine. Nu pentru ca ar fi o greseala de scenariu, ci ca pana acuma povestea curgea mai bine.

#147
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
si



s-a terminat.... Posted Image cam previzibil acest ultim sezon

View PostGenjurooo, on 03 mai 2014 - 00:48, said:

Incearca "Perception". E acelasi stil, dar mie-mi place mai mult ala.

nu e acelasi stil; The Mentalist e un serial cu valente psihologice dar mizeaza si pe puterea de seductie a personajului principal..In schimb, la Perception.... it is all about the psychology and murder thing

Edited by Rhini, 25 February 2015 - 21:33.


#148
robert_3x3

robert_3x3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.04.2016
serialul bun. finalul de telenovela

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate