Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Pastrarea premiilor pentru castigatori intarziati

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
Buna ziua,

   Imi puteti spune va rog cat timp trebuie pastrate premiile la un concurs ?Ad mitand ca am derulat un concurs, eu ca firma, s-a finalizat concursul de 1 an si din 100 de castigatori si-au ridicat premiile doar 95. CE fac cu ceilalti 5 ? Cat timp am eu obligatia de a tine acele premii pentru ei ? Exista vreo lege referitoare la asta sau vreo prevedere legislativa ?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.081
  • Înscris: 24.02.2006
n-ai prevazut in regulamentul concursului un termen limita pt ridicarea premiilor?

#3
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007

View Post_Smiley_, on Aug 7 2008, 15:26, said:

n-ai prevazut in regulamentul concursului un termen limita pt ridicarea premiilor?

nu; in cazul asta ce se intampla ?

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.523
  • Înscris: 04.02.2008
Trebuie sa-i lasi la dispozitie castigatorului un termen rezonabil pentru ridicarea premiului. De la caz la caz.

#5
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
si daca, spre exemplu, castigatorul nu a venit in termen de un an sa isi ridice premiul, cum fac ? il anunt ca daca nu vine in 30 de zile, sa zicem, il pierde ? sau pot sa il consider de drept ca si cum a renuntat la acel premiu ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate