Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa erbicidat p100

[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi
 lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 

Vreau sa slabesc

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
Salut sunt baiat am 15 ani 1 metru si 67 de cm,65 de kg vreau sa slabesc cat mai mult cat mai repede pentru ca sunt gras am 3 randuri de grasime pe mine, ce trebuie sa fac sa slabesc cat mai mult si sa am un abdomen frumos? am tinut 1 dieta stricta am mancat 2-3 saptamani numai 1 mar si 1 iaurt pe zi si nu am vazut rezultate.sfaturi va rogg

Edited by ciutacu, 01 August 2008 - 15:56.
Nu mai folosi prescurtari de IRC, puncte de suspensie aiurea si sh, tz, k! Scrii infect!


#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Fa sport, doar dieta aia aiurea nu e de ajuns!

#3
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Cu infometare nu rezolvi nimic. Sport + dieta = slabire.
Fa-ti un abonament la o sala si pune-te pe alergat si abdomene.

#4
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View Postciutacu, on Aug 1 2008, 16:57, said:

Fa sport, doar dieta aia aiurea nu e de ajuns!
Ca sa slabesti trebuie sa reduci nr carbohidratilor deoarece un numar peste limita organismului este depus ca grasime.1 gram de carb =1 gram proteine=4 calorii
Pentru a slabi reduci calorii ,ajungi la 16-17 calorii per pound(1 pound=2.2kg)insa reduci doar carb.Apoi apare o lipsa de calorii pe care nu trebuie sa o neglijezi.Nr pierdut de calorii adaugi prin marirea nr de proteine.Pentru a slabi eficient incearca sa consumi 1.5g proteine per pound si 1-1.5 gr carb.
Tu ai 143 pounds ceea ce inseamna ca trebuie sa ai un necesar de 2288-2431 de calorii zilnic:dintre care 214g proteine 143-214 g carb si 0.7gr grasimi per pound(nu neglija grasimile-omega 3 acizi saturati si nesaturati-alune,migdale,nuci,masline,etc..)

#5
jig_saw

jig_saw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.07.2008
Nu manca asa de putin pe zi deoarece cand vei manca obisnuit vei pune kilogramele inapoi foarte repede ..


Ca sa slabesti trebuie sa mananci sanatos ( fara prajeli , sucuri de orice fel , dulciuri ) . Poti sa mergi la o sala sa faci cardio workout , sau poti sa faci tae bo acasa ( Taebo workout 8 min pt abdomen ) sau poti sa faci 45 de min ( prima parte ) ... mai poti lua un fat burner dar nu cred ca parintii te lasa ...


ps : daca ai probleme cu inima nu cred ca ar fi bine sa faci cardio

#6
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Daca ai probleme cu inima trebuie sa faci cardio! Mai usor dar trebuie, daca nu faci problemele au sansa sa se agraveze!

#7
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
ce inseamna fat burner ?
si ce ar trebui sa mananc ?cum a zis ala fara carbohidrati si fara roteine?

#8
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
si inca ceva ce anume ar trebui sa mananc pt.ca pot tine o cura destul de stricta

#9
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAerow, on Aug 1 2008, 22:58, said:

ce inseamna fat burner ?
si ce ar trebui sa mananc ?cum a zis ala fara carbohidrati si fara roteine?
fara carb si cu multe proteine ;)
proteine:somon,piept de curcan,piept de pui,branza dulce de vaci,branza dietetica
carb:orez brun,fulgi de ovaz,cartofi dulci,legume(cat mai multe pentru ca contin fibre si incetinesc absortia in stomac si poti manca mai putin astfel)etc..

#10
Aerow

Aerow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2008
deci fara legume?

#11
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAerow, on Aug 4 2008, 14:59, said:

deci fara legume?
tu ori faci pe prostu,ori nu intelegi.
Am zis sa consumi cat mai multe legume intre 3-5 cani pe zi.

#12
Torkay

Torkay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.06.2007
Nu a inteles, pt ca te-ai exprimat ambiguu. I-ai zis fara carb si cu multe proteine. Dupa care ai insirat o lista de carb, printre care si legume. Deci legumele sunt carb si i-ai zis ca nu are voie carb. Vezi?

Edited by Torkay, 05 August 2008 - 08:27.


#13
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostTorkay, on Aug 5 2008, 09:27, said:

Nu a inteles, pt ca te-ai exprimat ambiguu. I-ai zis fara carb si cu multe proteine. Dupa care ai insirat o lista de carb, printre care si legume. Deci legumele sunt carb si i-ai zis ca nu are voie carb. Vezi?
legumele(nu toate) au extrem de putini carbo, si carnea are carbo!!!, dar legumele au extremd e multe fibre , ce ajuta la digestie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate