Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

A murit Gāscanul!

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostMosotti, on Oct 26 2007, 10:43, said:

daca ar fi fost duculeana acolo sa-l previna sa nu bea si sa fumeze, ar mai fi trait inca 40 de ani
40 nu, dar inca 20 cel putin, da. Ia citeste aici despre Nicolae Dobrin un articol care-ar trebui sa tapeteze camera tuturor fumatorilor, drept invatatura de minte.

#56
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
crede-ma ca nu tre sa citesc nimic. de prima data cind i-am vazut fatza m-am gindit "pfuai, ce distrus, ma intreb cind crapa". mai e unu care mi-a facut aceeasi impresie, tipu de la iris. nu cred ca va mai trece mult pina va avea si el un thread lacrimos

#57
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostMosotti, on Nov 11 2007, 16:04, said:

crede-ma ca nu tre sa citesc nimic. de prima data cind i-am vazut fatza m-am gindit "pfuai, ce distrus, ma intreb cind crapa". mai e unu care mi-a facut aceeasi impresie, tipu de la iris. nu cred ca va mai trece mult pina va avea si el un thread lacrimos
Pai da. Si eu cred la fel. Se stie ca are ciroza, si tipul tot nu se lasa de tigare si bautura. In articol se specifica faptul ca Dobrin fuma 1 pachet/zi, deci asta dovedeste ca EU aveam dreptate in ce vorbeam noi zilele trecute: ca nu conteaza ca fumezi 1 pachet sau 3 pe zi, esti expus aceluiasi risc sa faci cancer, fumatul tot fumat se cheama, indiferent in ce cantitate. Totul depinde de imunitatea organismului, de cat de puternic este fata de substantele nocive sau de alcool. Asa se explica ca unii fumatori au trait pana la 80 si ceva de ani, iar altii pana la 60. Atentie insa! Asta nu inseamna ca ala de 80 nu avea plamanii la fel de "varza" ca cel de 60 de ani. Doar ca "a dus-o mai mult", cum se zice pe la noi.
Articolul respectiv se vrea un semnal de alarma pentru toti fumatorii, sa priceapa sa se lase pana nu e prea tarziu. Dobrin se lasase de-abia in martie anul acesta, fara sa stie ca are cancer (dar probabil se simtea el rau, simtea ca nu mai poate sa fumeze), familia i-a ascuns boala pana la moarte.

#58
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ma, daca dobrin fuma numai un pachet pe zi pot sa-ti dau o poza de-a mea sa te rogi la ea, pentru ca eu sint noul isus cristos din timisoara. poate un pachet fuma de la mic dejun pina la prinz.

iar de fumat pachete pe zi pot sa-ti dau o gramada de exemple care NU au nici un cancer. de fapt nu cunosc pe nimeni sa fi murit de cancer pulmonar de la fumat si am vazut o gramada de morti :D

#59
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
am auzit ieri de cineva care s-a privat ultimii 30 de ani din viata de prajeli, grasimi, alimente cu e-uri, dulciuri, de frica cancerului , a murit din cauza cancerului de colon...

Edited by H725, 12 November 2007 - 11:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate